Zatleram tika nopirkts lētākais, nevis labākais Pulkinenas piedāvātais dzīvoklis

Bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera (RP) vajadzībām ticis iegādāts lētākais, nevis labākais no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas konkursā piedāvātajiem dzīvokļiem, žurnālam "Kas jauns?" apstiprinājusi Pulkinena.

Uzņēmēja žurnālam norāda, ka šo dzīvokli kā labāko no visiem piedāvājumiem valsts izvēlējās divreiz. Pirmo reizi kā īres dzīvokli uz 18 mēnešiem, bet otru reizi nopirka.

"Jau toreiz neslēpu savu viedokli par komisijas izvēlētā dzīvokļa stāvokli, kā arī norādīju uz to, ka dzīvoklis, manuprāt, nav līdzvērtīgs tiem valstij piederošiem dzīvokļiem, kuros dzīvo bijušie Latvijas prezidenti. Uz jautājumu, kāpēc tika izvēlēts šis dzīvoklis, varu teikt - cik man zināms no konkursa rezultātiem, tas bija lētākais no visiem piedāvātajiem," žurnālam sacīja Pulkinena.

Viņa informēja, ka konkursam piedāvājusi divus dzīvokļus, kas abi atrodas vienā ēkā, bet ar pilnīgi dažādu ekskluzivitātes pakāpi. Pulkinenas un Zatlera viedokli par to, kuru dzīvokli iegādāties, konkursa komisija neesot prasījusi.

Jau ziņots, ka pagājušā gada nogalē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) no uzņēmējas Irēnas Pulkinenas par 484 934 latiem iegādājās dzīvokli bijušajam Valsts prezidentam Zatleram. Vēlāk atklājās, ka dzīvokļa remontam nepieciešami vēl aptuveni 80 000 latu.

Savulaik eksprezidentiem Guntim Ulmanim un Vairai Vīķei-Freibergai atvēlēto dzīvokļu remontam tika tērētas daudz iespaidīgākas naudas summas, taču viņu dzīvokļi netika pirkti, bet piešķirti VNĪ valdījumā esošajā dzīvojamā mājā Brīvības ielā 38. Mājokli Zatleram nācās pirkt, jo šajā mājā brīvu dzīvokļu vairs nebija.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai piešķirtā dzīvokļa remonts izmaksāja 450 679 latus un lielākā daļa remonta izmaksu jeb aptuveni 145 000 latu tika tērēti par koka paneļiem un iebūvētajām mēbelēm. Savukārt eksprezidenta Gunta Ulmaņa dzīvokļa iekārtošana izmaksāja 112 204 latus. Asu kritiku izpelnījās fakts, ka eksprezidenta dzīvoklī teju par 100 latiem tika pirkts tualetes papīra turētājs un par 630 latiem - spogulis.

Likumā "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu" noteikta garantija, ka, atstājot prezidenta amatu, persona, kas bijusi ievēlēta par Valsts prezidentu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli. Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Patlaban Saeimā tiek skatīti grozījumi likumā "Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu". Likumprojektā, ko Saeimā iesniedzis Valsts prezidents Andris Bērziņš, rosināts atteikties no eksprezidentu nodrošināšanas ar dzīvokli pēc prezidentūras. Kā kompensējošu mehānismu piedāvāts palielināt bijušā prezidenta ikmēneša pensiju, kas dotu iespēju brīvi izvēlēties sev mājokli.

Top viens no pasaules superbagātnieku iekārojamākajiem īpašumiem

27.03.2013

Jaunajā projektā "Pērle" ir pabeigts ēkas konstruktīvais karkass

28.03.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks