SEB Mājokļu cenu indikators: Divas trešdaļas rīdzinieku prognozē nekustamā īpašuma cenu kāpumu

Katrs otrais jeb 52% aptaujāto iedzīvotāju sagaida nekustamā īpašuma cenu pieaugumu. Visoptimistiskākie izrādījušies Rīgā aptaujātie iedzīvotāji, no kuriem 65% sagaida cenu pieaugumu gada laikā, liecina jūnijā pēc "SEB bankas" pasūtījuma Latvijā veiktā Mājokļu cenu indikatora aptaujas rezultāti.

Mājokļu cenu indikatora vērtība jūnijā sasniegusi augstāko vērtību - 45,2 punktus, kas ir par 0,6 punktiem vairāk nekā martā veiktajā aptaujā.

Pavisam nelielas izmaiņas vērojamas cenu krituma prognozētāju skaitā - jūnijā cenu samazināšanos paredzējuši 7%, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā martā, bet nemainīgas mājokļu cenas sagaida tieši tikpat daudz respondentu kā iepriekšējā aptaujā - katrs ceturtais respondents.

Attiecībā uz mājokļu cenu pieaugumu visoptimistiskākie ir galvaspilsētā dzīvojošie - 65% prognozē mājokļu cenu pieaugumu gada laikā. Pārējo reģionu iedzīvotāji ir mazāk optimistiski attiecībā uz mājokļa cenu kāpumu.

Šī aptauja uzrāda noskaņojuma uzlabošanos Latgalē - tur mājokļu cenu kāpuma prognozētāju skaits pieaudzis līdz 53%, kas ir otrais lielākais aiz Rīgas. Zemgalē un Vidzemē pēc gada augstākas mājokļu cenas prognozē attiecīgi 50% iedzīvotāju, savukārt Kurzemē 45% pauduši viedokli, ka nekustamā īpašuma cenas gada laikā pieaugs.

"Šāds rīdzinieku pozitīvisms varētu būt skaidrojams ar to, ka lielākā daļa rīdzinieku, kuri prognozē mājokļu cenu pieaugumu gada laikā, ir iedzīvotāji ar vidēji augstiem un augstiem ienākumiem. Dažādu aptauju rezultāti liecina, ka respondenti ar augstākiem ienākumiem ir optimistiskāki salīdzinājumā ar citām respondentu grupām gan attiecībā uz personīgajām finansēm, uzskatot, ka personīgā vai ģimenes finansiālā situācija uzlabosies tuvāko 12 mēnešu laikā, gan arī attiecībā uz vispārējo ekonomisko situāciju, un šis redzējums atspoguļojas arī viņu prognozēs par mājokļu cenu pieaugumu," norāda "SEB bankas" sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Lai gan cenu pieauguma prognozētāju skaits Latgalē ir pieaudzis, mājokļu cenu krituma sagaidītāju skaits starp Latgales iedzīvotājiem ir lielāks nekā citos reģionos. 12% Latgales iedzīvotāju uzskata, ka nekustamā īpašuma cenas gada laikā kritīs, kamēr cenu samazināšanos tuvāko 12 mēnešu laikā sagaida tikai 3% rīdzinieku, 5% kurzemnieku un vidzemnieku, kā arī 10% Zemgales iedzīvotāju.

Iedzīvotāju aptauju pēc "SEB bankas" pasūtījuma Latvijā veica pētījumu centrs SKDS 2014.gadā no 6. līdz 22.jūnijam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi tika aptaujāts 1001 Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās.

Būs zināms ST spriedums lietā par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam

09.07.2014

alt

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir ļoti pieaugusi

10.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"