SEB Mājokļu cenu indikators: Divas trešdaļas rīdzinieku prognozē nekustamā īpašuma cenu kāpumu

Katrs otrais jeb 52% aptaujāto iedzīvotāju sagaida nekustamā īpašuma cenu pieaugumu. Visoptimistiskākie izrādījušies Rīgā aptaujātie iedzīvotāji, no kuriem 65% sagaida cenu pieaugumu gada laikā, liecina jūnijā pēc "SEB bankas" pasūtījuma Latvijā veiktā Mājokļu cenu indikatora aptaujas rezultāti.

Mājokļu cenu indikatora vērtība jūnijā sasniegusi augstāko vērtību - 45,2 punktus, kas ir par 0,6 punktiem vairāk nekā martā veiktajā aptaujā.

Pavisam nelielas izmaiņas vērojamas cenu krituma prognozētāju skaitā - jūnijā cenu samazināšanos paredzējuši 7%, kas ir par vienu procentpunktu mazāk nekā martā, bet nemainīgas mājokļu cenas sagaida tieši tikpat daudz respondentu kā iepriekšējā aptaujā - katrs ceturtais respondents.

Attiecībā uz mājokļu cenu pieaugumu visoptimistiskākie ir galvaspilsētā dzīvojošie - 65% prognozē mājokļu cenu pieaugumu gada laikā. Pārējo reģionu iedzīvotāji ir mazāk optimistiski attiecībā uz mājokļa cenu kāpumu.

Šī aptauja uzrāda noskaņojuma uzlabošanos Latgalē - tur mājokļu cenu kāpuma prognozētāju skaits pieaudzis līdz 53%, kas ir otrais lielākais aiz Rīgas. Zemgalē un Vidzemē pēc gada augstākas mājokļu cenas prognozē attiecīgi 50% iedzīvotāju, savukārt Kurzemē 45% pauduši viedokli, ka nekustamā īpašuma cenas gada laikā pieaugs.

"Šāds rīdzinieku pozitīvisms varētu būt skaidrojams ar to, ka lielākā daļa rīdzinieku, kuri prognozē mājokļu cenu pieaugumu gada laikā, ir iedzīvotāji ar vidēji augstiem un augstiem ienākumiem. Dažādu aptauju rezultāti liecina, ka respondenti ar augstākiem ienākumiem ir optimistiskāki salīdzinājumā ar citām respondentu grupām gan attiecībā uz personīgajām finansēm, uzskatot, ka personīgā vai ģimenes finansiālā situācija uzlabosies tuvāko 12 mēnešu laikā, gan arī attiecībā uz vispārējo ekonomisko situāciju, un šis redzējums atspoguļojas arī viņu prognozēs par mājokļu cenu pieaugumu," norāda "SEB bankas" sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Lai gan cenu pieauguma prognozētāju skaits Latgalē ir pieaudzis, mājokļu cenu krituma sagaidītāju skaits starp Latgales iedzīvotājiem ir lielāks nekā citos reģionos. 12% Latgales iedzīvotāju uzskata, ka nekustamā īpašuma cenas gada laikā kritīs, kamēr cenu samazināšanos tuvāko 12 mēnešu laikā sagaida tikai 3% rīdzinieku, 5% kurzemnieku un vidzemnieku, kā arī 10% Zemgales iedzīvotāju.

Iedzīvotāju aptauju pēc "SEB bankas" pasūtījuma Latvijā veica pētījumu centrs SKDS 2014.gadā no 6. līdz 22.jūnijam. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi tika aptaujāts 1001 Latvijas pastāvīgais iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās.

Būs zināms ST spriedums lietā par īres līguma saistošo spēku nākamajam dzīvokļa īpašniekam

09.07.2014

alt

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir ļoti pieaugusi

10.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu