Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir ļoti pieaugusi

Pēc Ober Haus datiem, jūnijā Rīgā vidējās cenas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā palikušas nemainīgas un uz šo brīdi vidēji sastāda 636 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena par vienu kvadrātmetru ir augusi par 7%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada jūnija mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaudzis par 5.8%. Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu šī gada sešos mēnešos, ar attiecīgo periodu pērn, tas ir pieaudzis par 5.1%.

Jūnijā interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi ir paaugstinājusies. Pircēji interesējās par vienas līdz trīs istabu dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos, gan par lielākiem dzīvokļiem Rīgas pierobežā – Mārupē, Valdlaučos, Skultē.

Liels pieprasījums jūnija mēnesī bija pēc vienas līdz divu istabu dzīvokļiem  Āgenskalnā un Imantā. Taču izteikti lielākā interese ir par pusotras istabas dzīvokļiem 602.sērijas ēkās, tā ērtā plānojuma dēļ.

Ķengaragā pieprasīti ir vienas līdz trīs istabu dzīvokļi, vēlams remontēti. Cenu amplitūda dzīvokļiem dotajos mikrorajonos joprojām ir ļoti dažāda, un kā novēroja Ober Haus speciālisti – gan atbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda 450 līdz 650 eiro par vienu kvadrātmetru, gan neatbilstoša tirgus situācijai, kas sastāda no 700 līdz pat 1000 eiro par vienu kvadrātmetru.

Joprojām nemainīgi liela interese ir par vēl atlikušajiem banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem. Pircēji cenšas izmantot banku piedāvātos īpašos kreditēšanas nosacījumus. Kā uzskata Ober Haus speciālisti, tad liela daļa klientu vēl vēlas paspēt iegādāties mājokli ar hipotekārā kredīta palīdzību, pirms tiek pieņemti grozījumi Maksātnespējas likumā, kas paredz būtiski atvieglot fizisko personu māksātnespēju, iesviest „nolikto atslēgu” principu un atcelt galvotāja atbildību, kas, iespējams, palielinās pirmo iemaksu līdz pat 40% un padarīs hipotekāro kredītu nepieejamu lielākajai daļai iedzīvotāju.

Jūnijā centra segmentā interese no nerezidentu puses ir palielinājusies. Pārsvarā nerezidenti  interesējas par dzīvokļiem centrā, tuvajā centrā vai Vecrīgā cenu kategorijā līdz 200 000 eiro vai no 250 000 līdz 350 000 eiro renovētās ēkās klusajā centrā. Taču palielinājusies nerezidentu interese arī par dzīvokļiem tālajā centrā.

Jūnijā pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4700 eiro.

Jauno projektu segmentā jūnijā pircēju aktivitāte no vietējo iedzīvotāju puses palielinājusies, savukārt nedaudz samazinājusies no nerezidentu puses. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1200 līdz 1850 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1900 līdz pat 3900 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot pat 4900 eiro par kvadrātmetru. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var sasniegt 4000 līdz pat 6000 eiro kvadrātmetrā.

Vietējie pircēji joprojām lielu uzmanību, izvēloties īpašumu, pievērš apsaimniekošanas maksai, apsaimniekotāju uzņēmumam, pārliecinās vai zemes domājāmās daļas ir īpašumā. Svarīgs faktors ir arī apkures skaitītāju esamība, pazemes stāvvieta un tās cena, kura vidēji ir no 7 000 eiro līdz 10 000 eiro par vienu vietu.

Rezidenti aktīvāk interesējas par īpašumiem cenu kategorijā no 50 000 eiro līdz 140 000 eiro ar vai bez apdares, savukārt, nerezidenti  sākot no 70 000 līdz 200 000 eiro un pārsvarā ar pilnu apdari.

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte ir ļoti pieaugusi, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Klienti interesējas par mājām un jaunbūvēm cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Turpina palielināties interese par Mārupi, kur klienti izskata jau gatavas dzīvošanai mājas cenu kategorijā līdz 250 000, bet interesē arī nepabeigtas mājas cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Izteikti liela interese šobrīd ir par privātmājām Rāmavā un Katlakalnā ar vidējo cenu līdz 150 000 eiro. Ikšķiles pilsētā klientu interese pieaugusi par privātmājām cenu kategorijā ap 90 000 līdz 100 000 eiro. Ārpus pilsētas, novada teritorijā – cenu kategorijā līdz 80 000 eiro.

Palielinājies arī to klientu skaits, kas interesējas par remontējamām mājām cenu kategorijā līdz 40 000 eiro – pārsvarā dārziņu rajonos un ārpus Pierīgas robežām. Daudzi klienti sākuši izrādīt interesi par vasarnīcām Pierīgā, ar domu tās pārbūvēt par ziemas mājām.

Izvēloties sev jaunu mājokli, pircējiem joprojām svarīga ir infrastruktūra - ceļš, sabiedriskais transports, skolas, bērnudārzi, veikali utt. Pircēji lielu interesi izrāda par izdevīgiem banku īpašumu piedāvājumiem, kuriem ir pieejami labāki kredīta nosacījumi.

Jūnijā turpina pieaugt interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai. Augstākais pieprasījums ir zemes gabaliem ar iespējami visām komunikācijām - elektrību, gāzi un pievedceļiem. Pierīgā pietrūkst atbilstošu zemes gabalu piedāvājumu, jo netiek parcilētas jaunas zemes platības. Ir interese arī par zemes gabaliem bez komunikācijām, bet tikai tad, ja tie ir izteikti lēti.

Salaspils novadā interese ir par zemes gabaliem cenu kategorijā no 10 000 līdz 13 00 eiro, Ikšķiles novadā – ap 20 000 eiro. Savukārt Mārupes novadā interese ir par zemes gabaliem cenu kategorijā līdz 50 000 eiro, ar komunikācijām.  

SEB Mājokļu cenu indikators: Divas trešdaļas rīdzinieku prognozē nekustamā īpašuma cenu kāpumu

09.07.2014

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija: Bez valstiskas regulēšanas būs grūti sakārtot nekustamā īpašuma tirgu

10.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā