Lidostas pasažieru termināli par 15,9 miljoniem eiro paplašinās "Skonto būve"

Slēgtā konkursā par starptautiskās lidostas "Rīga" pasažieru termināļa "Ziemeļu piestātne" būvniecību par nolikuma prasībām atbilstošu un saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu apstiprināts SIA "Skonto būve" iesniegtais piedāvājums, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja lidostā.

Līguma cena ir 15,93 miljoni eiro.

Kā skaidro uzņēmumā, ņemot vērā pasažieru termināļa paplašināšanas projekta kopējo apjomu un sarežģītību, lidosta veica pretendentu piedāvājumu vispusīgu izvērtēšanu, ietverot detalizētu tehniskā un finanšu piedāvājuma analīzi un novērtējumu atbilstoši pasūtītāja tehniskā projekta prasībām.

Pašreizējā termināļa kapacitāte ļauj kvalitatīvi apkalpot 3,5 miljonus pasažieru gadā, taču jau šobrīd lidostas apkalpoto pasažieru skaits gadā sasniedz 4,7 miljonus. Pie šāda apjoma esot nepieciešama lidostas paplašināšana, lai nodrošinātu atbilstošu servisu aviokompānijām, kā arī ērtus apstākļus un kvalitatīvu apkalpošanu pasažieriem.

Lidostas termināļa attīstības 5.kārta paredz ne-Šengenas zonas paplašināšanu un papildus četrus jaunus iekāpšanas sektorus, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti. Turklāt jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti. Tajā tiks izvietoti jauni komercobjekti, kuri sniegs iespēju pasažieriem izmantot plašāku pakalpojumu klāstu.

Termināļa paplašināšana esot būtiska arī nacionālās aviokompānijas "airBaltic" sekmīgai attīstībai, jo lidsabiedrība lidostu "Rīga" izmanto par tranzītmezglu, piedāvājot lidojumus ar pārsēšanos (un pēc iespējas īsu transfēra laiku) savā lidojumu tīklā. Termināļa paplašināšana esot svarīgs priekšnosacījums augsta apkalpošanas servisa un ērtu savienojumu nodrošināšanai, skaidro lidostā.

Termināļa paplašināšana esot nozīmīga konkurētspējas uzlabošanai Eiropā. Paplašināšana ir būtisks nosacījums jaunu lidsabiedrību piesaistei un to darbības sākšanai lidostā "Rīga", kā arī šobrīd strādājošo aviokompāniju darbības paplašināšanai, kas savukārt sekmētu lidostas "Rīga" kā vadošās Baltijas lidostas attīstību.

Pēc pašreizējām prognozēm, ir pārliecība, ka ne vēlāk kā 2017.gadā lidosta "Rīga", visticamāk, pārvarēs piecu miljonu apkalpoto pasažieru slieksni gadā.

Lidosta realizēs šo projektu savas saimnieciskās darbības ietvaros, finansējot to no saviem ieņēmumiem un uz izdevīgiem nosacījumiem piesaistītiem kredītlīdzekļiem.

Liela interese par “Latio” rīkotajām jauno mājokļu ekskursijām

10.07.2014

alt

Uzsāk kvartāla Centrus būvniecības 2.kārtu; izmaksas ap 20 miljoniem eiro

14.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks