Ekskluzīvo mājokļu tirgus attīstība signalizē par kopējo tirgus atveseļošanos

Ekskluzīvo mājokļu tirgus attīstība pasaulē signalizē par kopējā nekustamo īpašumu tirgus atveseļošanos, biznesa portālu Nozare.lv informēja uzņēmumā Baltic Sotheby’s International Realty.

Kompānijas aptauja, kurā piedalījušies turīgi kompānijas klienti no četrām pasaules valstīm, apliecinot, ka "turīgie briti labprāt izvēlas mājas ar vēsturisko vērtību, savukārt amerikāņi vēlas pašu dizainētu dzīvesstila īpašumu upes vai ezera krastā ar lielu garāžu automašīnu kolekcijai". Vienlaikus ķīnieši savā mājoklī vēloties telpas mākslas kolekciju izstādīšanai, bet brazīlieši lolojot vēlmi dzīvot "gudrajā" mājā jeb tehnoloģiski modernizētā miteklī.

Lielākā daļa aptaujāto izrādījuši vēlmi iegādāties tā dēvētās dzimtas mājas - īpašumu, kuru plānots atstāt ģimenei vai dāvināt bērniem, taču tikpat svarīga esot motivācija ieguldīt līdzekļus nekustamajos īpašumos, lai vēlāk tos pārdotu. Aptaujas rezultāti liecina, ka, mājokļa izvēlē kā galvenie kritēriji tiek izvirzīti dzīvesveids un ģimenes vajadzības, vienlaikus domājot arī par īpašuma nākotnes vērtību.

"Sotheby’s International Realty Affilates LLC" prezidents un izpilddirektors Filips Vaits norāda, ka vairums aptaujāto šobrīd ir daudz motivētāki iegādāties nekustamo īpašumu, nekā tas bija pirms pieciem gadiem. Tāpat arī uzticamība tirgum, salīdzinot ar situāciju pirms pieciem gadiem, esot pieaugusi. Šie secinājumi esot ļoti nozīmīgi, jo, "kā zināms, ekskluzīvo mājokļu tirgus pozitīva virzība signalizē par kopējā nekustamo īpašumu tirgus atveseļošanos".

"Sotheby’s International Realty" pētījis arī biežāk minētos kritērijus mājokļa izvēlē, un, kā liecina rezultāti, visvairāk cilvēku vēlas dzīvot pie ūdens. Tas ir viens no populārākajiem atslēgvārdiem, ko 2013. gadā izvēlējušies 42% mājaslapas apmeklētāju.

Interesanti, ka arī Latvijā nekustamo īpašumu pircējiem ir līdzīgas vēlmes - kā liecina "Baltic Sotheby’s International Realty" rīcībā esošā informācija par darījumiem šī gada pirmajos sešos mēnešos, visiekārotākie īpašumi ir Jūrmalā, bet pēc tam seko Mežaparks, Babīte, Garkalne un Mārupe. Šie īpašumi ietilpst cenu kategorijā virs 300 000 eiro.

"Baltic Sotheby’s International Realty" kopš 2010.gada darbojas nekustamo īpašumu tirgū Baltijas valstīs un ir oficiālais starptautiskās kompānijas "Sotheby’s International Realty" pārstāvis. Uzņēmums piedāvā nekustamā īpašuma izvēli visā pasaulē. Uzņēmuma biroji atrodas Rīgā, Jūrmalā, Tallinā un Viļņā.

"Sotheby’s International Realty" pārstāvēts 54 valstīs teritorijās visā pasaulē, iesaistot vairāk kā 15000 neatkarīgu tirdzniecības partneru, kuri strādā 700 birojos.

Atvērto durvju diena Āgenskalnā, Liepājas ielā 2!

15.07.2014

alt

"Sapņu fabrikas" līdzīpašnieks: Iesniedzot maksātnespējas pieteikumu, VID rīcība, iespējams, ir pārsteidzīga

16.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu