A un B klases biroju nomas maksa līdz gada beigām var pieaugt par 5%

Šā gada otrajā ceturksnī Rīgas biroju telpu pieprasījums un nomas maksa saglabājās iepriekšējā ceturkšņa līmenī, tomēr prognozējams, ka līdz gada beigām A un B klases biroju nomas maksa varētu palielināties par 5%, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā "Latio".

Uzņēmuma jaunākajā komercīpašumu tirgus pārskatā vienlaikus uzsvērts, ka patlaban mazliet audzis neiznomāto telpu īpatsvars.

Brīvo telpu pieaugums daļēji saistīts ar Valsts ieņēmumu dienesta līdz šim nomāto telpu aptuveni 40 000 kvadrātmetru platībā atbrīvošanu un dienesta struktūrvienību pariešanu uz aprīlī ekspluatācijā nodoto jauno biroju ēku. Tāpat atbrīvojušās un nav aizpildītas telpas vairākās citās Rīgas centra biroju ēkās, piemēram, ēkā 13.janvāra ielā 3, kurā atradās "GE Money Bank".

"Latio" Komercīpašumu tirdzniecības nodaļas vadītājs Jānis Šīns skaidro, ka nomnieku atstāto telpu kvalitatīvākā daļa pakāpeniski aizpildīsies, un šis process veicinās sliktāku telpu atbrīvošanos. Saglabājoties līdzšinējām pieprasījuma tendencēm, paredzams, ka A un B klases biroju nomas maksa līdz gada beigām Rīgā vidēji palielināsies par 5%.

"Latio" speciālists prognozē, ka biroju telpu būtisks piedāvājuma pieaugums tuvākajā laikā nav gaidāms. Pēc jauna īpašnieka atrašanas gada laikā piedāvājumā varētu nonākt telpas likvidējamās "Latvijas Krājbankas" bijušajā centrālajā ēkā Skanstes apkaimē. Drīzumā attīstītāji varētu sākt arī vairāku jaunu biroju ēku būvniecības projektus, kas telpu piedāvājumu papildinātu par 15 000-20 000 kvadrātmetru.

Aktīva jaunu biroju ēku būvniecība tuvākajā laikā tomēr nenotikšot, jo attīstītāju plānus ierobežo gan banku finansējuma saņemšanas stingrie nosacījumi, gan arī nomas maksas līmenis, kas ir par zemu, lai nodrošinātu jaunu biroju ēku plānoto rentabilitāti. Ņemot vērā pašreizējās ar šādu projektu attīstību saistītās izmaksas, B klases biroju ēkas būvniecība būtu ekonomiski izdevīga, telpu nomas maksai sasniedzot 14 eiro par kvadrātmetru mēnesī.

Šā gada otrajā ceturksnī A klases biroju telpu nomas maksas amplitūda, kādā notiek darījumi, bija 13-16 eiro par kvadrātmetru mēnesī, B klases telpu - 8-13 eiro, Rīgas centrā sasniedzot 10-13 eiro, bet Pārdaugavā un citur ārpus centra - 8-11 eiro. C klases biroju telpas tiek nomātas par četri astoņi eiro kvadrātmetrā mēnesī.

Neiznomāto telpu īpatsvars A klases biroju segmentā patlaban esot minimāls, skaidro uzņēmumā. Piemēram, 2012.gada vidū šis rādītājs bija ap 10%. B klases segmentā neiznomāto telpu apjoms dažādās Rīgas daļās atšķiras - pilsētas centrā brīvo platību īpatsvars ir mazāks par 10%, bet biroju ēkās Pārdaugavā un citur ārpus centra ir ap 20%.

Tāpat kā iepriekšējos periodos, lielākais pieprasījums esot pēc biroju telpām Rīgas aktīvajā centrā un kvalitatīvajās biroju ēkās Duntes, Skanstes ielas apkārtnē, kā arī tuvajā Pārdaugavā. Lielāko daļu pieprasījuma nodrošina uzņēmumi, kam nepieciešamas telpas platībā līdz 200 kvadrātmetriem. Patlaban nav daudz jaunu nomnieku, kam būtu nepieciešamas telpas 1000 un vairāk kvadrātmetru platībā.

Aktīvākie biroju telpu meklētāji gada otrajā ceturksnī bijuši IT jomas uzņēmumi, juridisko pakalpojumu sniedzēji, ar izglītību saistītas struktūras, kā arī sabiedriskās organizācijas.

Jūnijā augusi nerezidentu interese par Rīgas centra dzīvokļiem

14.07.2014

alt

Atvērto durvju diena Āgenskalnā, Liepājas ielā 2!

15.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"