"Sapņu fabrikas" līdzīpašnieks: Iesniedzot maksātnespējas pieteikumu, VID rīcība, iespējams, ir pārsteidzīga

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcība, iesniedzot tiesā SIA Sapņu fabrikas maksātnespējas pieteikumu, iespējams, ir pārsteidzīga un kārtējo reizi apliecina to, ka Latvijas valsts pārvaldē "labā roka nezina, ko dara kreisā", šādu viedokli aģentūrai LETA pauda uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Dainis Vītols.

Viņš norādīja, ka, pamatojoties uz finanšu ministra Andra Vilka (V) 29.maija konkrētā rezolūcijā doto uzdevumu, pašlaik intensīvi tiek apkopota informācija mierizlīguma noslēgšanai starp "Sapņu fabriku" un Finanšu ministriju (FM), par ko VID Latgales priekšpilsētas nodaļas darbinieki bijuši labi informēti.

"Ņemot vērā iepriekš minēto, plašāka informācija varētu būt pieejama pēc publiskajā telpā izskanējušo informāciju apstiprinošu dokumentu saņemšanas un sazināšanās ar administratora kandidātu, iespējams, tikai pēc tiesas sēdes, kurā tiks skatīts minētais maksātnespējas pieteikums," pavēstīja Vītols.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā ierosināta "Sapņu fabrikas" maksātnespējas procesa lieta, liecina informācija Maksātnespējas administrācijas mājaslapā. Lieta ir ierosināta 11.jūlijā, savukārt tiesas sēde, kurā vērtēs uzņēmuma maksātnespēju, nozīmēta uz 24.jūliju. Ar pieteikumu tiesā vērsās VID.

Pagaidām maksātnespējas procesa administratora kandidāts ir Uldis Bērziņš.

Jau ziņots, ka Latgales priekšpilsētas tiesa pērn izbeidza "Sapņu fabrikas" tiesiskās aizsardzības procesu. Kā aģentūrai LETA toreiz paskaidroja "Sapņu fabrikas" pārstāve Kristīne Neimane, tiesiskās aizsardzības plāna saskaņošanas termiņš bija beidzies un plāns netika saskaņots.

Savukārt Rīgas apgabaltiesa pērn novembrī pilnībā noraidīja "Sapņu fabrikas" prasību pret FM un VAS "Valsts nekustamie īpašumi" par nomas līgumu, ar kuru uzņēmumam iznomāts zemesgabals Rīgā, Lāčplēša ielā.

Vītols iepriekš sacīja, ka starp "Sapņu fabriku" un FM notika mierizlīguma sarunas un Rīgas būvvaldei toreiz bija iesniegts priekšlikums zemes strīda risinājumam. "Tiesas sēdē gan mēs, gan FM pārstāvis lūdza tiesu atlikt, kamēr nebūs saņemta atbilde par zemesgabala sadalīšanas iespējām mierizlīguma gaitā, taču trešā iesaistītā puse - zemesgabala nomnieks SIA "Ade" - kategoriski atteicās pieņemt jebkādus mierizlīgumus, tāpēc tiesa nolēma skatīt lietu pēc būtības," sacīja Vītols.

Viņš piebilda, ka "Ades" īpašniece Agita Grasmane ir iesniegusi pieteikumu šī zemesgabala privatizācijai par sertifikātiem, tāpēc arī nepiekrīt mierizlīgumam. "FM bija gatava mierizlīgumam, un tiesa varēja lietas izskatīšanu atlikt, taču tā nenotika," sacīja Vītols.

Kā ziņots, prasībā "Sapņu fabrika" lūgusi atzīt apstrīdēto 2000.gada 28.novembrī noslēgto līgumu par spēkā neesošu kopā ar visiem pielikumiem un grozījumiem no tā noslēgšanas dienas. Tāpat lūgts atzīt "Sapņu fabrikas" īpašuma tiesības uz zemes gabalu, kas atrodas Rīgā, Lāčplēša ielā, ar nenorādītu numuru. 2010.gada 1.decembrī Rīgas apgabaltiesa konstatēja, ka "Sapņu fabrikai" šajā lietā nav prasījuma tiesību, un izbeidza 2009.gadā sākto tiesvedību. Tomēr uzņēmums iesniedza blakussūdzību Augstākajā tiesā, kas 2011.gada 17.martā atcēla lēmumu par tiesvedības izbeigšanu.

Prasības nodrošināšanai jau iepriekš lūgts ierakstīt Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļas nodalījumā atsavināšanas aizlieguma atzīmi uz ēku (būvi), ko veido ekspozīciju zāle ar nepabeigtu būvniecību - jaunbūve. Tāpat lūgts aizliegt "Ade" nodot nepabeigtu būvi - jaunbūvi - ekspluatācijā, ierakstot attiecīgu aizliegumu nodalījumā, un lūgts nodrošināt prasību, nosakot aizliegumu apgrūtināt jaunbūvi ar lietu tiesībām, aizliedzot veikt jebkādus ierakstus nodalījumā.

Tikmēr pērn 30.oktobrī tika pārdots "Sapņu fabrikai" piederošais nekustamais īpašums Lāčplēša ielā 101.

 

Ekskluzīvo mājokļu tirgus attīstība signalizē par kopējo tirgus atveseļošanos

15.07.2014

Dzīvojamo telpu īres likumprojekts tiks atsaukts; jāgatavo kvalitatīvāks priekšlikums

16.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

6

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu