"Skonto" kompleksu par 13,8 miljoniem iegādājusies futbola kluba "Skonto" bijušā prezidenta Koļesņičenko firma

AS Reverta par 13,8 miljoniem eiro pārdevusi savā valdījumā esošo Skonto kompleksu futbola kluba Skonto prezidenta amatu šonedēļ pametušā Vladimira Koļesiņičenko firmai SSA.

Kā aģentūru LETA informēja "Reverta" Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa, interesi par "Skonto" kompleksu iegādi izrādīja vairāki investori. Pēc rūpīgas izvērtēšanas par izdevīgāko atzīts SIA "SSA" piedāvājums. Šā gada 15.jūlijā darījums, tostarp naudas pārskaitījums, tika pilnībā pabeigts. Atgūtie naudas līdzekļi jau tuvākajā laikā tiks atmaksāti Valsts kasei.

Ozoliņa atgādina, ka savulaik AS "Parex banka" izsniegtā kredīta mērķis bija "Skonto" stadiona iegāde un attīstība. Ilgstošu kredītsaistību nepildīšanas dēļ 2011.gadā objektu pārņēma lielākais nodrošinātais kreditors – AS "Reverta".

2012.gada 16.jūlijā "Reverta" noslēdza līgumu ar SIA "SSA", tādējādi nodrošinot stadiona turpmāku izmantošanu futbola spēlēm un citām sporta aktivitātēm uz noteiktu laika periodu. Kā skaidro Ozoliņa, tas darīts atbalstot sporta attīstību Latvijā un rūpējoties par sporta profesionāļiem un entuziastiem.

2013.gada septembrī objekts "Skonto" kā investīciju projekts tika izlikts pārdošanā. Kā ziņots, šī gada ziemā "Reverta" mājaslapā "Skonto" stadions tika piedāvāts kā investīciju objekts par 12,5 miljoniem eiro. Pagājušā gada oktobrī stadionu bija plānots pārdot izsolē, kurā sākumcena arī bija noteikta 12,5 miljoni eiro, taču izsole tika atcelta, jo uz to nepieteicās neviens pretendents.

Pārdodamo īpašumu veido četri zemesgabali ar kopējo platību 45 993 kvadrātmetri, kas sastāv no zemesgabala, uz kura atrodas daudzfunkcionāla sporta halle, stadions un noliktava 34 906 kvadrātmetru platībā, kā arī trīs neapbūvēti zemesgabali attiecīgi 4337 kvadrātmetru, 4300 kvadrātmetru un 2390 kvadrātmetru platībā. Saskaņā ar Rīgas pilsētas teritorijas plānojumu "Skonto" stadions atrodas daļēji jauktās apbūves ar dzīvojamo funkciju teritorijā, kur primārā izmantošana ir daudzdzīvokļu māju, komerciāla rakstura objektu un tirdzniecības un pakalpojumu objektu būvniecība. Šajā teritorijā paredzēta perimetrālā apbūve, maksimālais atļautais stāvu skaits - 16 stāvi. Īpašums nodrošināts ar visām nepieciešamajām pilsētas komunikācijām.

""Skonto" komplekss bija viens no sarežģītākajiem "Reverta" objektiem, un tā pārdošanu varam vērtēt kā izteikti veiksmīgu, jo līdz ar šo darījumu valsts atgūs ļoti nozīmīgus naudas līdzekļus," skaidro "Reverta" valdes loceklis, vecākais viceprezidents Edgars Miļūns.

Kā liecina "firmas.lv" dati, SIA "SSA", kuras pamatkapitāls ir viens lats, pieder Vladimiram Koļesņičenko, kurš šonedēļ atkāpās no futbola kluba "Skonto" prezidenta amata. Koļesņičenko ir arī vienīgā "SSA" amatpersona. Uzņēmums dibināts 2011.gadā. Līdz 2013.gada vasarai tā vienīgais īpašnieks bija Dainis Kalnpurs

Bijušais Latvijas izlases spēlētājs Koļesņičenko "Skonto" kluba prezidenta amatā darbojās kopš 2012.gada sākuma, kad amatā nomainīja komandas dibinātāju Gunti Indriksonu, jo saskaņā ar jaunajiem Latvijas Futbola federācijas (LFF) statūtiem Indriksons kā LFF prezidents vairs nedrīkstēja vienlaikus pildīt arī "Skonto" kluba prezidenta pienākumus.

Šo pirmdien notikušajā kluba vadības tikšanās reizē tika pieņemts Koļesņičenko atlūgums. Par atkāpšanās iemeslu kalpojusi Koļesņičenko nevēlēšanās sadarboties ar jaunajiem kluba īpašniekiem.

Pašlaik lielākā daļa kluba akciju teju vienādās daļās pieder Krievijas pilsoņiem Dmitrijam Balalikinam, Andrejam Rožkovam un Andrejam Popovam.

"Skonto" futbola klubs tika dibināts 1993.gadā, bet Indriksonam tas piederēja līdz 2010.gada septembrim, kad kluba kontrolpaketi iegādājās uzņēmējs Bislans Abdulmuslimovs. Nākamā gada martā kluba kontrolpakete nonāca Kiprā reģistrētās kompānijas "Tremova Ltd." īpašumā, kuras pārstāvis Latvijā ir Igors Zaicevs. Noprotams, ka Zaicevs turpmāk apvienos pienākumus arī kā "Skonto" kluba prezidents. Portāls "Sportacentrs.com" informē, ka "Skonto" klubam pašlaik neprecizētā oficiālā amatā varētu pievienoties cits bijušais Latvijas izlases spēlētājs Imants Bleidelis.

Koļesņičenko laikā no 1997.gada līdz 2010.gadam Latvijas izlasē aizvadījis 40 spēles, gūstot piecus vārtus. Lielāko daļu savas karjeras Koļesņičenko aizvadīja tieši "Skonto" komandā.

"Skonto" komanda, kas jau ilgstoši cīnās ar finansiālajām problēmām un šīs sezonas Latvijas čempionātā jau saņēmusi vienu tehnisko zaudējumu par spēlētāju atteikšanos iziet laukumā, pašlaik ieņem kopvērtējuma pirmo vietu ar 46 punktiem 20 mačos.

AS "Reverta" ir lielākais problemātisko aktīvu pārvaldītājs Baltijas valstīs. 2008.gada rudenī valsts pārņēma finanšu grūtībās nonākušo "Parex banku", kas vēlāk tika sadalīta divās kredītiestādēs. Labos aktīvus pārņēma banka "Citadele", bet problemātiskos turpināja pārvaldīt "Parex banka", kas 2012.gada maijā mainīja nosaukumu un tagad strādā ar zīmolu "Reverta". "Revertas" darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos - kredītu restrukturizācijā, parādu piedziņā un nekustamo īpašumu pārvaldīšanā.

"Revertas" ieņēmumi no nekustamo īpašumu objektu realizācijas 2013.gada trīs ceturkšņos ir 20,9 miljoni eiro iepretim 5,3 miljoniem eiro šajā periodā 2012.gadā. Kopumā kopš 2010.gada augusta sākuma līdz 2013.gada trešā ceturkšņa beigām "Reverta" Valsts kasei ir pārskaitījusi 157,8 miljonus eiro, samaksājusi valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro apmērā, kā arī vēl papildu 10,6 miljonu eiro procentu maksājumu par sindicētā kredīta izmantošanu.

Dzīvojamo telpu īres likumprojekts tiks atsaukts; jāgatavo kvalitatīvāks priekšlikums

16.07.2014

Vāks parakstus pret Lucavsalas pārdošanu un sūdzēsies tiesībsargam par iedzīvotāju neuzklausīšanu

17.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā