"Revertai" 40% no parādiem jāatgūst ārvalstīs

Problemātisko aktīvu pārvaldītājai AS Reverta 40% no visiem parādiem ir jāatgūst ārvalstīs, kas nozīmē specifiskus apstākļus un rēķināšanos ar katras valsts tiesu sistēmu, norāda Revertas valdes priekšsēdētājs Kristofers Gviljams.

Auditētie pagājušā gada finanšu rezultāti rāda, ka pērn "Revertas" zaudējumi veidoja 137,7 miljonus eiro (96,4 miljonus latu), un to lielāko daļu jeb 77% rada uzkrājumu problemātiskajiem kredītiem vērtības samazinājums. Pašlaik "Revertas" nekustamo īpašumu portfelī ir vairāk nekā 1000 īpašumu vienību. "Revertas" parādu portfelis ir sadalīts starp Baltijas un NVS valstīm (lielākoties Krievijā), savukārt 60% no parādiem tiek atgūti Latvijā.

Paziņojumā medijiem norādīts, ka "Revertas" auditētie 2012.gada finanšu pārskata rezultāti uzrāda pozitīvas tendences - kopumā kopš 2010.gada 1.augusta "Reverta" no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas atguvusi vairāk nekā 450 miljonus eiro (316,25 miljonus latu), bet 2012.gadā Valsts kasē ieskaitījusi 89,7 miljonus eiro (63 miljonus latu). Neraugoties uz sarežģītajiem tirgus apstākļiem, daļa no atgūtajiem līdzekļiem ir atmaksāti pirms restrukturizācijas plānā noteiktā termiņa.

Kopš 2010.gada 1.augusta Valsts kasei ir atmaksāti 100,5 miljoni eiro (70,63 miljoni latu). Papildus tam 2011.gadā "Reverta" atmaksājusi arī valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro (164,46 miljonu latu) apmērā.

Kā norāda "Revertas" valdes priekšsēdētājs, pašreizējie ekonomiskie apstākļi atstāj ietekmi arī uz problemātisko aktīvu pārvaldību un parādu atgūšanu. "Par spīti sarežģītajiem apstākļiem esam uz pareizā ceļa, ko uzskatāmi apliecina mūsu sasniegtie rezultāti. Saskaņā ar restrukturizācijas plānu esam iestāde, kuras mērķis nav peļņas gūšana - mūsu uzdevums ir atgūt reiz izsniegtos kredītus, reizē mazinot zaudējumus," skaidro Gviljams.

Viņš norāda, ka arī ilgstošās tiesvedības un makroekonomiskā situācija Latvijā noved pie "Revertas" pārvaldībā esošo īpašumu vērtības samazinājuma, kas automātiski nozīmē arī mazāku atgūto līdzekļu apjomu.

"Reverta" ir lielākais problemātisko aktīvu pārvaldītājs Baltijas valstīs. Uzņēmuma darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos - kredītu restrukturizācija, parādu piedziņa un nekustamo īpašumu pārvaldīšana.

Līdz 2012.gada maijam "Reverta" strādāja ar nosaukumu "Parex banka". Zīmola maiņa notika, "Parex bankai" atsakoties no bankai izsniegtās kredītiestādes licences un kļūstot par profesionālu problemātisko aktīvu pārvaldītāju.

Bišmuižas apkaimē plāno izveidot savrupmāju apbūves teritoriju

02.04.2013

Aicinām uz atvērto durvju dienām projektā Titurgas mājas!

02.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā