Saistībā ar VID pāreju uz jauno ēku nedaudz palielinājies neiznomāto telpu īpatsvars

Šā gada otrajā ceturksnī pieprasījums pēc biroju telpām Rīgā saglabājās gada pirmo triju mēnešu līmenī, nav notikušas arī nozīmīgas biroju nomas maksas izmaiņas, un salīdzinājumā ar gada sākumu vairākās biroju telpu kategorijās nedaudz palielinājies neiznomāto telpu īpatsvars, teikts "Latio" jaunākajā komercīpašumu tirgus pārskatā.

Brīvo telpu pieaugums daļēji saistīts ar Valsts ieņēmumu dienesta līdz šim nomāto telpu aptuveni 40 000 kvadrātmetru platībā atbrīvošanu pēc šīs valsts iestādes visu Rīgā izvietoto struktūru pāriešanas uz aprīlī ekspluatācijā nodoto jauno biroju ēku Talejas ielā 1, Mežaparkā. Tāpat ir atbrīvojušās un nav aizpildītas telpas vairākās citās Rīgas centra biroju ēkās, piemēram, ēkā 13.janvāra ielā 3, kurā atradās "GE Money Bank". Paredzams, ka pakāpeniski aizpildīsies kvalitatīvākās no nomnieku atstātajām platībām. Šis process veicinās sliktāku telpu atbrīvošanos.

Kopumā nomnieku rotācija salīdzinājumā ar iepriekšējā gada sākumu ir mazinājusies. Jaunas telpas visbiežāk tiek meklētas, ja uzņēmums paplašinās un esošais iznomātājs nevar piedāvāt nepieciešamās papildu platības.

Aktīvākie biroju telpu meklētāji gada otrajā ceturksnī bija IT jomas uzņēmumi, juridisko pakalpojumu sniedzēji, ar izglītību saistītas struktūras, kā arī sabiedriskās organizācijas.

Tāpat ka iepriekšējos periodos, lielākais pieprasījums ir pēc biroju telpām Rīgas aktīvajā centrā un kvalitatīvajās biroju ēkās Duntes, Skanstes ielas apkārtnē, kā arī tuvajā Pārdaugavā. Lielāko daļu pieprasījuma nodrošina uzņēmumi, kam nepieciešamas telpas platībā līdz 200 kvadrātmetriem. Patlaban nav daudz jaunu nomnieku, kam būtu nepieciešamas telpas 1000 un vairāk kvadrātmetru platībā.

A klases biroju telpu nomas maksas amplitūda, kādā notiek darījumi, 2014.gada 2.ceturksnī bija 13-16 eiro par kvadrātmetru mēnesī, B klases telpu - 8-13 eiro (Rīgas centrā - 10-13 eiro, Pārdaugavā un citur ārpus centra - 8-11 eiro) par kvadrātmetru mēnesī, bet C klases telpu - četri, astoņi eiro par kvadrātmetru mēnesī.

Neiznomāto telpu īpatsvars A klases biroju segmentā ir minimāls. 2012.gada vidū šis rādītājs bija ap 10%. B klases segmentā neiznomāto telpu apjoms dažādās Rīgas daļās atšķiras - pilsētas centrā brīvo platību īpatsvars ir mazāks par 10%, bet biroju ēkās Pārdaugavā un citur ārpus centra - ap 20%.

Būtisks biroju telpu piedāvājuma pieaugums tuvākajā laikā nav gaidāms. Var prognozēt, ka pēc jauna īpašnieka atrašanas gada laikā piedāvājumā varētu nonākt biroju telpas likvidējamās "Latvijas Krājbankas" bijušajā centrālajā ēkā Skanstes apkaimē. Drīzumā varētu tikt sākti arī vairāki jaunu biroju ēku būvniecības projekti, kas telpu piedāvājumu papildinātu par 15 000 - 20 000 kvadrātmetru, teikts pārskatā.

Aktīva jaunu biroju ēku būvniecība tuvākajā laikā tomēr nav gaidāma, jo attīstītāju plānus ierobežo gan banku finansējuma saņemšanas stingrie nosacījumi, gan arī nomas maksas līmenis, kas ir par zemu, lai nodrošinātu jaunu biroju ēku plānoto rentabilitāti. Ņemot vērā pašreizējās ar šādu projektu attīstību saistītās izmaksas, B klases biroju ēkas būvniecība būtu ekonomiski izdevīga, telpu nomas maksai sasniedzot 14 eiro par kvadrātmetru mēnesī, izsecinājuši "Latio".

Gaidāms, ka neliels nomas maksas pieaugums saglabāsies arī turpmāk, un prognozējams, ka līdz gada beigām A un B klases biroju nomas maksa vidēji palielināsies par 5%.

Domā par stāvparku bumu Rīgā

21.07.2014

alt

Nodota ekspluatācijā dzīvojamā projekta “Solitūdes parks” ēka Pārdaugavā

21.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām