Koka ēkas grausta vietā Āgenskalnā top 3 miljonu projekts

Āgenskalna tirgus rajona vēsturiskajā centrā, Nometņu ielā 61, šovasar sākušies jaunas ēkas būvniecības darbi, kas paredz atjaunot un daļēji rekonstruēt vecās, vēsturiskās koka ēkas fasādes risinājumu. Vecā ēka jau gadiem atradās ļoti sliktā tehniskā stāvoklī un tika nojaukta, taču raksturīgās koka fasādes daļas tiks restaurētas un integrētas jaunajā ēkā, maksimāli saglabājot vēsturisko ēkas arhitektūru un apjomus. Jaunajā ēkā plānots izveidot mazumtirdzniecības, pakalpojumu un biroju centru, liecina biznesa portālam db.lv sniegtā informācija.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

Ēkas, Nometņu ielā 61, īpašnieks ir SIA RE.ORG, kas paredzējis jaunajā projektā ieguldīt aptuveni 3 miljonus eiro. Projektu realizē investīciju un biznesa konsultantu firma SIA Agents And Advisors. Ēku plānots nodot ekspluatācijā 2015. gada vasarā.

Jaunajā ēkā 2300 kv. m. platībā tiks izbūvēti trīs stāvi, pirmajā stāvā izveidojot vairākas tirdzniecības platības, 2. stāvā - dažādus pakalpojumu sniedzējus (frizētavu, skaistumkopšanas salonu un doktorātu), bet 3. stāvā – birojus. Piegulošajā ēkas teritorijā tiks izveidotas stāvvietas aptuveni 30 automašīnām, teritorija tiks labiekārtota un apzaļumota. Ieeja ēkā tiks nodrošināta gan no Nometņu ielas, gan no Pilsoņu ielas puses.

Uzņēmuma SIA Agents And Advisors vadītājs Aigars Āboliņš uzskata, ka «projekta arhitekts Iļja Milgroms ir veicis teicamu darbu, ieplānojot vecās koka ēkas fasādes daļu saglabāšanu, dabīgu materiālu - koka un akmens - izmantošanu celtniecībā, kas apvienojumā ar mūsdienīgiem tehniskiem risinājumiem nodrošinās ēkas kopējā vizuālā tēla veiksmīgu integrēšanu apkārtējā apbūves ainā».

Projekta attīstītāji esot ņēmuši vērā, ka Nometņu iela savulaik, vēl pagājušā gadsimta 30. gados, ir bijusi nozīmīga plašākas apkaimes tirdzniecības iela. Pašā ēkā Nometņu ielā 61 atradās tajos laikos iecienītais Vilhelma Ķuzes saldumu speciālveikals. 

Jaunā projekta pievilcību jau tuvākajā nākotnē papildināšot arī plānotā Āgenskalna tirgus ēku un fasādes rekonstrukcija.

*Foto: db.lv

Divām trešdaļām Latvijas iedzīvotāju ir neitrāla attieksme pret potenciālu kaimiņu – ārvalstnieku

22.07.2014

Biķernieku kompleksās sporta bāzes sacīkšu trasi par 1,22 miljoniem eiro rekonstruēs "Binders"

22.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas Daugavas labā krasta Trebū HOME mājas

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā