Divām trešdaļām Latvijas iedzīvotāju ir neitrāla attieksme pret potenciālu kaimiņu – ārvalstnieku

Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā (62%) ir ļoti draudzīgas (18%) vai pozitīvas (44%) attiecības ar kaimiņiem. Savukārt divām trešdaļām (66%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir neitrāla attieksme pret to, ka viņiem kaimiņos dzīvotu ārvalstnieks, noskaidrots nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS aptaujā.

„Aptaujas dati liecina, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju kopumā ar kaimiņiem ir labas attiecības. Tāpat aptaujas rezultāti rāda, ka neskatoties kā uz izteikti pozitīvām, gan negatīvām atbildēm dažādos segmentos, pret kaimiņiem no ārvalstīm neitrāla attieksme ir lielākajai daļai aptaujāto. Jāsecina, ka ārvalstnieku ietekme uz sabiedrību, līdzīgi kā nekustamo īpašumu tirgu, ir pārspīlēta. Turklāt pret kaimiņiem – ārvalstniekiem vienlīdz neitrāla attieksme ir visos Latvijas reģionos un vecuma grupās,” norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

„Kaimiņiem - ārvalstniekiem salīdzinoši biežāk pozitīvu attieksmi pauž cittautieši un citā valodā runājošie, kamēr latvieši un latviešu valodā runājošie salīdzinoši biežāk pauž negatīvu viedokli. Tomēr, jāatzīmē, ka arī šajās mērķa grupās kaimiņi – ārvalstnieki visbiežāk tiek vērtēti neitrāli” norāda pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Novērtējot savas attiecības ar kaimiņiem, papildus tam, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir ļoti draudzīgas vai pozitīvas attiecības ar kaimiņiem, aptuveni trešdaļa iedzīvotāju savas attiecības ar kaimiņiem novērtē kā neitrālas (35%). Un tikai 3% aptaujāto ir norādījuši, ka viņiem ir sliktas attiecības ar kaimiņiem.

Īpaši draudzīgas attiecības ir starp privātmāju kaimiņiem – tur dzīvojošie respondenti salīdzinoši biežāk attiecības ar kaimiņiem novērtē kā ļoti draudzīgas, kur kaimiņi viens otram izpalīdz, piemēram, pieskatot viens otra īpašumu prombūtnes laikā.

Aptaujas rezultāti arī parāda, ka latgaliešu atvērtība un sirsnība nav mīts, jo tieši Latgales un arī Vidzemes reģionā dzīvojošie salīdzinoši biežāk attiecības ar kaimiņiem novērtē kā ļoti draudzīgas, savukārt Rīgā dzīvojošie tieši pretēji - salīdzinoši retāk nekā caurmērā starp aptaujātajiem savas attiecības ar kaimiņiem vērtē kā ļoti draudzīgas.

Par pētījumu

Ektornet un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Nodota ekspluatācijā dzīvojamā projekta “Solitūdes parks” ēka Pārdaugavā

21.07.2014

alt
alt

Koka ēkas grausta vietā Āgenskalnā top 3 miljonu projekts

22.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas Daugavas labā krasta Trebū HOME mājas

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā