Divām trešdaļām Latvijas iedzīvotāju ir neitrāla attieksme pret potenciālu kaimiņu – ārvalstnieku

Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā (62%) ir ļoti draudzīgas (18%) vai pozitīvas (44%) attiecības ar kaimiņiem. Savukārt divām trešdaļām (66%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir neitrāla attieksme pret to, ka viņiem kaimiņos dzīvotu ārvalstnieks, noskaidrots nekustamo īpašumu uzņēmuma Ektornet un pētījumu kompānijas TNS aptaujā.

„Aptaujas dati liecina, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju kopumā ar kaimiņiem ir labas attiecības. Tāpat aptaujas rezultāti rāda, ka neskatoties kā uz izteikti pozitīvām, gan negatīvām atbildēm dažādos segmentos, pret kaimiņiem no ārvalstīm neitrāla attieksme ir lielākajai daļai aptaujāto. Jāsecina, ka ārvalstnieku ietekme uz sabiedrību, līdzīgi kā nekustamo īpašumu tirgu, ir pārspīlēta. Turklāt pret kaimiņiem – ārvalstniekiem vienlīdz neitrāla attieksme ir visos Latvijas reģionos un vecuma grupās,” norāda Ektornet valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

„Kaimiņiem - ārvalstniekiem salīdzinoši biežāk pozitīvu attieksmi pauž cittautieši un citā valodā runājošie, kamēr latvieši un latviešu valodā runājošie salīdzinoši biežāk pauž negatīvu viedokli. Tomēr, jāatzīmē, ka arī šajās mērķa grupās kaimiņi – ārvalstnieki visbiežāk tiek vērtēti neitrāli” norāda pētījumu kompānijas TNS klientu vadītājs Intars Āboms.

Novērtējot savas attiecības ar kaimiņiem, papildus tam, ka lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir ļoti draudzīgas vai pozitīvas attiecības ar kaimiņiem, aptuveni trešdaļa iedzīvotāju savas attiecības ar kaimiņiem novērtē kā neitrālas (35%). Un tikai 3% aptaujāto ir norādījuši, ka viņiem ir sliktas attiecības ar kaimiņiem.

Īpaši draudzīgas attiecības ir starp privātmāju kaimiņiem – tur dzīvojošie respondenti salīdzinoši biežāk attiecības ar kaimiņiem novērtē kā ļoti draudzīgas, kur kaimiņi viens otram izpalīdz, piemēram, pieskatot viens otra īpašumu prombūtnes laikā.

Aptaujas rezultāti arī parāda, ka latgaliešu atvērtība un sirsnība nav mīts, jo tieši Latgales un arī Vidzemes reģionā dzīvojošie salīdzinoši biežāk attiecības ar kaimiņiem novērtē kā ļoti draudzīgas, savukārt Rīgā dzīvojošie tieši pretēji - salīdzinoši retāk nekā caurmērā starp aptaujātajiem savas attiecības ar kaimiņiem vērtē kā ļoti draudzīgas.

Par pētījumu

Ektornet un TNS pētījums tika veikts no 2014.gada 19. līdz 24. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 59 gadiem. TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Nodota ekspluatācijā dzīvojamā projekta “Solitūdes parks” ēka Pārdaugavā

21.07.2014

alt
alt

Koka ēkas grausta vietā Āgenskalnā top 3 miljonu projekts

22.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts