Rīgā pieaug biroja telpu noslogojums

Rīgas biroju telpu tirgus pēdējā gada laikā attīstījies lēnāk un kļuvis prognozējamāks. Brīvo telpu īpatsvars ir sasniedzis savu zemāko punktu pēckrīzes periodā, un šobrīd nomai Rīgas A un B klases biroju ēkās pieejami mazliet vairāk ne kā 10,00% telpu.

Nomnieku mainība biroja ēkās ir būtiski samazinājusies, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Krīzes laikā uzņēmumi lielākoties mainīja biroja telpas, jo bija nepieciešams samazināt izmaksas un nomāto platību, kā rezultātā Rīgas biroju ēkās notika lielas un straujas pārmaiņas. Sākoties atkopšanās periodam 2011. gadā, lēnām pieauga biroja telpu noslodze, jo uzņēmumi atkal paplašinājās, pieņēma jaunus darbiniekus un uzlaboja darba apstākļus, pārceļoties uz augstāka līmeņa biroja telpām.

„Šobrīd uzņēmumi plāno lēnāku izaugsmi darbinieku skaita ziņā un vairāk domā par produktivitātes uzlabošanu, kas saistīts arī ar kvalificēta darbaspēka trūkumu. Ņemot vērā šos aspektus, uzņēmumi biroja telpas maina retāk, pārsvarā plānojot paplašināšanos esošajās biroja ēkās, ja tāda iespējama,” stāsta nekustamo īpašumu kompānijas „Kivi Real Estate” komercnodaļas vadītājs Ivars Gorbunovs.

Nomāto biroja platību ziņā strauji auguši interneta tehnoloģiju un telekomunikāciju uzņēmumi, nomājot no nelieliem birojiem pilsētas centrā līdz pat vairākiem tūkstošiem kvadrātmetru biznesa centros.

Biroja telpu nomas maksas turpina lēnam pieaugt, sasniedzot 8,00 - 11,00 eiro par m2 B klases biroja ēkās un 12,00 - 15,00 eiro par m2 A klases biroja ēkās. „Neskatoties uz zemo brīvo telpu īpatsvaru un pieaugošajām nomas maksām, jaunas, iznomāšanai paredzētas ēkas visticamāk Rīgā neparādīsies ātrāk kā 2017.gadā, jo esošās nomas maksas arvien ir par zemām, lai jaunu projektu attīstīšana būtu rentabla, ” norāda Ivars Gorbunovs. 

Sotheby’s International Realty aptauja parāda - turīgais sabiedrības slānis vislabprātāk izvēlas mājas krastmalā, mājas ar vēsturisku vērtību un gudrās mājas

24.07.2014

alt

"Latvijas Krājbankas" administrators vēlreiz mēģinās izsolīt virkni zemesgabalu Kadagā

25.07.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām