Otrajā ceturksnī novērota liela aktivitāte tirdzniecības telpu tirgū

2014.gada otrais ceturksnis tirdzniecības platību jomā Rīgā ir bijis ļoti aktīvs. Pieprasījums pēc tirdzniecības telpām platībā no 50 līdz 150 kvadrātmetriem pilsētas centra aktīvākajās vietās saglabājies iepriekšējā līmenī, turpina pieaugt pieprasījums no vietējiem Latvijas tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" komercplatību tirgus ceturkšņa pārskatā.

Otrajā ceturksnī zemāka interese ir bijusi par lielākām tirdzniecības platībām - no 200 līdz 1500 kvadrātmetriem ārpus aktīvā centra un mikrorajonos.

2014.gada otrajā ceturksnī ir palielinājies pieprasījums pēc nelielu tirdzniecības telpu platībā no 40 līdz 80 kvadrātmetriem tuvajā centrā un 80 līdz 200 kvadrātmetrus lielām tirdzniecības telpu tālāk no centra iegādes, kā arī pēc nelielām tirdzniecības telpām no 40 līdz 80 kvadrātmetru platībā arī Rīgas rajonu centros gan pārdošanā, gan arī nomā,

Lielāku aktivitāti izrādījuši vietējie potenciālo tirdzniecības telpu pircēji, bet galvenokārt pieprasījuma palielinājumu veido ārvalstu investori, kurus interesē īpašuma iegāde, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, tas tieši saistīts arī ar septembrī plānotajām ar uzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtību saistītajām likuma maiņām, norāda "Ober-Haus".

2014.gada otrajā ceturksnī vidējās nomas maksas mazām tirdzniecības platībām Vecrīgā un aktīvajā centrā bija no 15 līdz 45 eiro par kvadrātmetru, atsevišķās vietās sasniedzot 50 eiro par vienu kvadrātmetru, lielākām platībām (no 150 līdz 300 kvadrātmetri) nomas maksas ir amplitūdā no 10 līdz 30 eiro par vienu kvadrātmetru.

Nomas maksas par tirdzniecības telpu nelielām platībām, kas atrodas tālāk no centra, ir seši līdz 16 eiro par vienu kvadrātmetru, savukārt par lielām platībām - pieci līdz desmit eiro par kvadrātmetru atkarībā no to novietojuma.

Saglabājās aktuālā problēma, ka pieprasījums pēc tirdzniecības telpām aktīvajā centrā krietni pārsniedz piedāvājumu, tajā pašā laikā dažas tirdzniecības telpas centrālajās ielās jau ilgu laiku joprojām ir tukšas nesamērīgi augstu nomas maksu dēļ, akcentē "Ober-Haus".

Aizvien lielāku popularitāti gan nomnieku vidū, gan arī pašu klientu vidū gūst centrā un tam tuvumā izvietotās pasāžas (Berga bazārs, Upīša pasāža, Valdemāra pasāža), kuras daļēji kompensē pilsētas centra telpu piedāvājuma trūkumu.

Augstais aizpildījuma īpatsvars populārākajos tirdzniecības centros joprojām saglabājas. Nomas maksa tirdzniecības centros ir no septiņiem līdz 50 eiro par kvadrātmetru, teikts pārskatā.

Īsā laikā pārdoti visi rindu māju projekta "Townhouses" mājokļi Mārupē

31.07.2014

alt

Būvniecības un remontdarbos nodarbinot fiziskas personas, jāreģistrējas VID kā darba devējam

01.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts