Būvniecības un remontdarbos nodarbinot fiziskas personas, jāreģistrējas VID kā darba devējam

Fiziskajai personai, kura celtniecības vai remonta darbos nodarbina citas fiziskās personas, kuras nav reģistrējušas savu saimniecisko darbību, ir pienākums reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā darba devējam un no nodarbināto personu ienākuma veikt algas nodokļa (iedzīvotāju ienākuma nodokļa) un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus, informē VID.

Darba devējs var būt ne tikai juridiskā persona, bet arī fiziskā persona, kas uz darba līguma pamata nodarbina kādu citu personu, norāda VID.

Tāpēc fiziskajām personām, kas nodarbina kādu citu fizisko personu celtniecības vai remonta darbos, kā ikvienam darba devējam ir pienākums reģistrēties VID kā darba devējam, reģistrēt VID darba ņēmējus, no darba ņēmēju algotā darba ienākumiem aprēķināt, ieturēt un pārskaitīt budžetā algas nodokli 24% apmērā un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 34,09% apmērā, no kurām 10,50% ir darba ņēmēja, bet 23,59% darba devēja daļa, kā arī iesniegt VID pārskatus par darba ņēmēja algotā darba ienākumiem, aprēķinātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un ieturēto algas nodokli.

VID atzīmē, ka minētais nav attiecināms uz tiem gadījumiem, ja pakalpojumu sniedz fiziskā persona, kura ir reģistrējusies VID saimnieciskās darbības veicēja statusā, individuālais komersants vai juridiskā persona.

Šādos gadījumos pakalpojuma sniedzējs pats aprēķina un maksā budžetā iedzīvotāju ienākuma nodokli un veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Apliecinājums tam, ka fiziskā persona ir reģistrējusies saimnieciskās darbības veicēja statusā, ir attiecīgi nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecība vai individuālā komersanta reģistrācijas apliecība.

Pārliecināties par saimnieciskās darbības veicēja reģistrācijas statusu ir iespējams publiski pieejamā nodokļu maksātāju reģistrā.

VID atgādina, ka juridiskajai personai, individuālajam komersantam un fiziskajai personai - saimnieciskās darbības veicējai jānodrošina par sniegtajiem pakalpojumiem saņemtās samaksas reģistrācija un darījumu apliecinoša dokumenta - kases čeka vai normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos VID reģistrētas kvīts - izsniegšana pakalpojuma saņēmējam.

Otrajā ceturksnī novērota liela aktivitāte tirdzniecības telpu tirgū

31.07.2014

VNĪ valdes priekšsēdētaja amatā iecelts kādreizējais muitas vadītājs Mārtiņš Tols

01.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā