Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs: bērnudārzā Margrietiņa paveras šaušalīga aina

Rīgas pilsētas būvvalde aizvadītajā ceturtdienā likusi pārtraukt privātā bērnudārza Margrietiņa, Dārzaugļu ielā 10, ekspluatāciju, jo tajā konstatēti pārkāpumi, kas apdraud bērnu veselību un drošību, tomēr bērnudārzs vēl vakar turpinājis darbu, pastāstīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

Būvvalde konstatējusi, ka pilsētā vairākās ēkās ir ierīkoti bērnudārzi, tomēr ēku atbilstība šādai funkcijai nav saskaņota. Visi bērnudārzi rakstiski brīdināti, un lielākā daļa arī atsaukusies, solot novērst nepilnības. Tomēr četri nav devuši par sevi ziņu un viens no tiem bijis bērnudārzs Margrietiņa, pastāstīja Vircavs.

Šī iemesla dēļ iestādē 31.jūlijā veikta pārbaude un atklāta «diezgan šaušalīga aina», sacīja Vircavs. Piemēram, ar atklātu virsmu bērnudārza teritorijā atrodas kanalizācijas aka, ēkas nesošajās sienās bez saskaņošanas izbūvētas durvis, spēļu laukums daļēji atrodas zem sapuvušas nojumes, no sienām brūk ķieģeļi.

Bērnudārza vadībai nekavējoties uzdots pārtraukt ēkas ekspluatāciju. Tomēr vakar, veicot atkārtotu pārbaudi iestādē, būvvaldes inspektors konstatējis, ka rīkojums nav izpildīts, jo pa logu ēkā bijuši redzami bērni. Pašu inspektoru bērnudārza darbinieki ēkā nav ielaiduši.

Iestādes vadībai izsniegts atkārtots rīkojums par nepieciešamību bērnudārzu slēgt, un šodien būvvaldes darbinieki dosies pārbaudīt, vai tas ir izpildīts.

«Nelaime var notikt jebkurā mirklī. Bērnudārza vadībai nav nekāda respekta pret likumu. Vēlme pēc biznesa ir daudz lielāka par bērnu drošību,» pauda Vircavs. Viņš arī neizslēdza iespēju, ka pret iestādes vadību būtu pamats ierosināt krimināllietu par bērnu drošības apdraudējumu.

Tāpat buvvaldes vadītājs pauda sašutumu par atbildīgās ministrijas lēmumu piešķirt bērnudārzam tiesības darboties. «Acīmredzot ēkas stāvoklis, izsniedzot atļauju, netika vērtēts,» viņš norādīja.

Būvvaldei nav informācijas par to, vai vecāki ir brīdināti par situāciju. Bērnudārza vadība gan apgalvo, ka vecāki ir informēti.

“Latio” no šīs nedēļas rīkos regulāras jauno mājokļu ekskursijas

04.08.2014

Jauno projektu īpatsvars tikai 27,04 %

05.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām