Jauno projektu īpatsvars tikai 27,04 %

Rīgas centra jauno dzīvokļu un pilnībā renovēto ēku kvadrātmetra vidējā cena gada pirmajā  pusgadā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu augusi par 9,2%. Turpretī Rīgas mikrorajonos jauno dzīvokļu vidējā cena šādā pašā laika griezumā palielinājusies par 6,5 %. Vismazākais cenu kāpums 1,2% līmenī fiksēts Vecrīgā, kur mājokļu cenas pietuvojušās pirmskrīzes līmenim.  Samērā nelielais cenu kāpums saistīts ar to, ka  Vecrīga pārtop par vēstures, kultūras un izklaides centru, savukārt, pircēji ir ieinteresēti mierīgākā dzīvojamā vidē ar labu infrastruktūru, tajā skaitā autostāvvietu.  

„Salīdzinot ar visu Rīgas pilsētas dzīvokļu piedāvājumu, jauno projektu īpatsvars ir tikai 27,04%. Pēdējos gados Rīgas jauno dzīvojamo ēku būvniecību lielā mērā sekmējis maksātspējīgu nerezidentu pieprasījuma pieaugums. Šajā segmentā ir iespējamas cenu korekcijas, ko parādīs rudenī gaidāmās izmaiņas uzturēšanas atļauju sliekšņa paaugstināšanā. Pakāpeniski atdzīvojusies arī uz vietējiem pircējiem orientētu daudzdzīvokļu māju būvniecība, tomēr pieaugums ekonomiskās klases dzīvokļu segmentā nav pietiekams”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas BALSTS valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

2014. gada jūlijā Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,12 – 1,78% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. Cenu kritums 0,13 - 0,37% robežās novērojams Mežaparkā un Vecmīlgrāvī. BALSTS indekss pieaudzis par vienu punktu un sasniedzis 143 punktus.

Rīgas biroju telpu tirgus pēdējā gada laikā attīstījies lēnāk un  kļuvis prognozējamāks. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nomnieku mainība biroja ēkās ir būtiski samazinājusies. Brīvo telpu īpatsvars ir sasniedzis savu zemāko punktu pēc krīzes periodā, un šobrīd Rīgas A un B klases biroju ēkās pieejami mazliet vairāk nekā 10,00% telpu.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs: bērnudārzā Margrietiņa paveras šaušalīga aina

05.08.2014

“Latio” iesaka: kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties dzīvokli

05.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām