Atkritumu apsaimniekotājs: Deklarēto personu skaits var neatbilst dzīvoklī dzīvojošo skaitam

Pirms ieviest normatīvo regulējumu, kad maksa par atkritumu apsaimniekošanu tiek aprēķināta pēc dzīvoklī deklarēto personu skaita, jāņem vērā, ka deklarēto personu skaits var neatbilst dzīvoklī dzīvojošo cilvēku skaitam, biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte.

Viņa skaidro, ka šādas kārtības ieviešanas gadījumā būtu jāatrisina arī jautājumi, kādā veidā mājas pārvaldnieks iegūst informāciju par deklarētajām personām dzīvoklī. Turklāt jāņem vērā, ka deklarēto personu skaits var neatbilst reāli dzīvoklī dzīvojošo skaitam, kas savukārt nozīmē, ka arī šajā gadījumā pilnīgi godīgu un taisnīgu maksas aprēķinu namu pārvaldnieki tāpat nevarēs veikt.

"Tāpēc, ieviešot normatīvo regulējumu, kad maksa tiktu aprēķināta atbilstoši deklarēto personu skaitam, mūsuprāt, ieguvēji varētu būt tie dzīvokļu īpašnieki, kuru dzīvokļos deklarēta viena persona un kuri neiesaistās dzīvojamās mājas pārvaldības jautājumu risināšanā," norāda Saulīte.

Lai arī plānotās izmaiņas normatīvajos aktos tiešā veidā patlaban neattiecas uz "Eco Baltia vidi", jo atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanas kārtību regulē citi normatīvie akti, uzņēmums ir aicinājis un arī aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus būt aktīviem un iesaistīties savas mājas apsaimniekošanas jautājumos.

Daudzdzīvokļu mājās uzņēmums "Eco Baltia vide" atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošina, slēdzot līgumu ar konkrēto namu apsaimniekotājiem. Attiecīgi arī norēķini notiek par faktiski izvesto atkritumu apjomu ar namu apsaimniekotājiem, kuri pēc tam aprēķina samaksu iedzīvotājiem atbilstoši kārtībai, kas ir noteikta normatīvajos aktos vai kādu ir izvēlējušies dzīvokļu īpašnieki.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrija (EM) rosina veikt izmaiņas esošajā atkritumu apsaimniekošanas maksas regulējumā, par maksas aprēķina kritēriju nosakot dzīvoklī deklarēto personu skaitu.

EM biznesa portālu "Nozare.lv" informēja, ka izmaiņas tiek rosinātas, ņemot vērā to, ka pēc pērn septembrī veiktajām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas maksas noteikšanā daudziem dzīvokļu īpašniekiem, jo īpaši vientuļajiem pensionāriem, maksas apmērs palielinājies pat vairākas reizes.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) skaidroja, ka sūdzības par pērn veiktajām izmaiņām aprēķinu kārtībā ir bijušas ļoti daudz. Turklāt veiktās izmaiņas, pirmkārt, skāra sociāli mazaizsargātos iedzīvotājus - pensionārus -, kas nav pieļaujams.

Ministru kabinets ir izskatījis tiesībsarga 2014.gada 7.marta vēstuli par norēķiniem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un asenizāciju, lūdzot Ministru kabinetam līdz šā gada 1.jūnijam atcelt normas, kas noteiktas "Kārtībā, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu" un "Kārtībā, kādā dzīvojamās telpas īrnieks un izīrētājs norēķinās ar pakalpojumu sniedzēju par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu".

Izvērtējot tiesībsarga vēstulē minētos argumentus, kā arī privātpersonu iesniegumos minēto, ka pašreizējā kārtība, kādā tiek aprēķināta maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un asenizāciju, var palielināt maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un asenizāciju personām, kuras vienas dzīvo dzīvoklī, vairākas reizes, Ministru kabinets plāno izstrādāt grozījumus normatīvajos aktos problēmas novēršanai.

Kā ziņots, "Eco Baltia vides" neto apgrozījums 2013.gadā sasniedzis 7,68 miljonus eiro, kas ir trīs reizes lielāks nekā 2012.gadā. Uzņēmums 2013.gadā strādājis ar vairāk nekā 227 000 eiro peļņu.

SIA "Eco Baltia vide", kas līdz 2013.gada 27.martam darbojās ar nosaukumu SIA "Jūrmalas ATU", dibināta 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 203 470 eiro.

"Eco Baltia vide" ietilpst "Eco Baltia grupā", kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.

Atkritumu un vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa "Eco Baltia grupa" pērn sasniegusi lielāko apgrozījumu grupas vēsturē - 51,01 miljonu eiro, tomēr ciesti zaudējumi, kas tiek skaidroti ar nemateriālo vērtību pārvērtēšanu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā.

"Eco Baltia grupas" uzņēmumu kopējā peļņa pirms nemateriālās vērtības norakstīšanas bija vairāk nekā 3,12 miljoni eiro, bet nemateriālo vērtību pārvērtēšanas rezultātā 2013.gadu koncerns noslēdza ar 6,8 miljonu eiro zaudējumiem.

SIA "Eco Baltia grupa" dibināta 2011.gada 8.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 228 eiro. "Eco Baltia grupa" pilnībā pieder AS "Eco Baltia", kas ir dibināta 2011.gada 11.augustā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 31 907 900 eiro.

“Latio” iesaka: kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties dzīvokli

05.08.2014

"Nordic Homes" ražo moduļus astoņstāvu studentu kopmītnes būvniecībai Lielbritānijā

06.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas Daugavas labā krasta Trebū HOME mājas

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā