Latio: jauni cilvēki vēlas saglabāt neatkarību no bankām

Ierobežota kredītlīdzekļu pieejamība un nevēlēšanās uzņemties ilgtermiņa finansiālās saistības jaunus cilvēkus un ģimenes arvien biežāk mudina dot priekšroku mājokļa īrei, nevis iegādei, teikts Latio jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

«Izvērtējot savas vajadzības un iespējas, jauni cilvēki un jaunās ģimenes arvien biežāk nolemj dzīvokli īrēt, nevis iegādāties. Turklāt viņu izvēli ne vienmēr nosaka līdzekļu trūkums vai ienākumu apmērs, ļoti nozīmīgs faktors ir neatkarības saglabāšana – daudzi gados jauni cilvēki ir gatavi ikmēneša kredītmaksājumam līdzvērtīgai īres maksai, taču nevēlas uzņemties vairāku gadu desmitu ilgas kredītsaistības. Būtisks aspekts par labu īres mājoklim mūsdienās ir arī iespēja īsā laikā mainīt dzīvesvietu,» skaidro Latio Mājokļu tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Gados jauni īrnieki veido pieprasījumu visos Rīgas īres dzīvokļu sektoros – pilsētas centra, jaunajos un sērijveida namos.

Pēdējos gados augušais dzīvokļu īres pieprasījums stimulē jaunu īres namu izveidi. Patlaban ļoti aktīvi ir investori, kas vēlas iegādāties nelielus namīpašumus ar 6–10 dzīvokļiem, tos rekonstruēt un dzīvokļus izīrēt. Pieprasītas ir arī dzīvokļu ēkas sliktā tehniskā stāvoklī. Lielākā interese ir par ēku iegādi Tuvajā Pārdaugavā, Teikā, Čiekurkalnā, informē nekustamo īpašumu uzņēmums.

Ņemot vērā mājokļu tirgus attīstības tendences, tuvākajos gados investoriem un attīstītājiem par izdevīgu virzienu var kļūt ne vien pagājušā gadsimta sākumā un senāk būvētu īres namu rekonstrukcija, bet arī jaunu celtniecība, norāda V.Gailīte. Attīstītājiem jārēķinās, ka daļa iedzīvotāju, līdzīgi kā tas ir daudzās Eiropas valstīs, dažādu racionālu apsvērumu dēļ arvien vairāk sāk orientēties uz īres tirgu.

Kopumā jūlijā Rīgā saglabājās stabils mājokļu īres pieprasījums, ko nodrošināja gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ārzemnieki, vēsta Latio. Īres tirgus aktivitātes palielināšanās gaidāma augustā un septembrī, kad līdz ar mācību gada sākumu īres mājokļus meklēs Latvijas un ārvalstu studenti.

Rīgas centrā pieprasītākie ir labi dzīvokļi par īres maksu līdz 350–450 eiro mēnesī. Šādu dzīvokļu piedāvājums ir nepietiekams, un tie tiek izīrēti īsā laikā.

Pieprasīti ir arī mājokļi Rīgas mikrorajonu jaunajās daudzdzīvokļu ēkās. Daudzi īrnieki dod priekšroku jaunajiem dzīvokļiem, jo salīdzinājumā ar mikrorajonu sērijveida mājokļiem tiem ir zemāks komunālo maksājumu līmenis, labāks ēkas tehniskais stāvoklis, augstāks komforts, sakārtota vide. Šīs priekšrocības, pēc īrnieku domām, kompensē lielāku jaunā dzīvokļa īres maksu.

Ameriks par Lucavsalu: it kā gatavotos pusi no Latvijas pārdot

08.08.2014

"Draugiem.lv" veidotājs Tamanis nodibinājis jaunu uzņēmumu, kas darbosies nekustamo īpašumu jomā

11.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu