Truksnis: Ja visi striķi trūkst, pašvaldība gatava iegādāties Ķemeru sanatoriju

Mani izbrīna, ka Ķemeru sanatorijas izsolē nebija pieteicies neviens pretendents, intervijā Latvijas Radio teica Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS).

Truksnis atzina, ka bijusi interese no Rietumeiropas firmām, kas nodarbojas ar SPA viesnīcu un kurortoloģijas pakalpojumu sniegšanu. "Man pašam bija nopietnas sarunas," teica Jūrmalas mērs.

Viņaprāt, labākais variants būtu atbildīga privātinvestora ienākšana, nevis pašvaldību līdzekļu ieguldīšana Ķemeru sanatorijā, tomēr, "ja visi striķi trūkst", Jūrmalas dome ir gatava sanatoriju iegādāties.

Summu, ko pašvaldība būtu gatava maksāt, Truksnis nebija gatavs skaļi nosaukt, bet viņš atklāja, ka Jūrmalas dome investīciju plānā ir paredzējusi zināmus līdzekļus gadījumam, ja īpašums nonāktu pašvaldības pārvaldībā.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs pauda cerības, ka nākamā izsole, kas plānota septembrī vai oktobrī, izdosies, jo investoru būtu svarīgi piesaistīt līdz ziemai, bet arī tad, ja joprojām nebūs rezultātu, vēl paliks varianti.

Kā ziņots, pretendentu trūkuma dēļ nenotika maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" mantas, tostarp arī Ķemeru sanatorijas, izsole, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja maksātnespējas procesa administrators Ainars Kreics.

Līdz izsoles sākumam plkst.13 nebija pieteicies neviens pretendents.

"Tas nozīmē, ka tālākie soļi ir jāsaskaņo ar nodrošinātajiem kreditoriem. Bet, visticamāk, tiks rīkota jauna izsole ar augšupejošu soli, bet par zemāku nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles sākumcenu," skaidro Kreics.

Viņš piebilst, ka nākamā izsole varētu tikt rīkota vai nu septembra beigās, vai oktobra sākumā.

Izsolē ar augšupejošu soli bija paredzēts lietu kopības sastāvā izsolīt uzņēmumam "Ominasis Latvia" piederošos piecus nekustamos īpašumus Jūrmalā un kustamo mantu, kas sastāv no gandrīz 15 000 pozīciju, kā arī grāmatām. Nekustamā īpašuma un kustamās mantas izsoles sākumcena bija noteikta 3 778 284,17 eiro apmērā, kas ir 75% no pirmās izsoles cenas.

Kreics kopš maksātnespējīgā uzņēmuma nonākšanas viņa pārraudzībā nodrošina gan īpašuma uzturēšanu, gan apsardzi. Kā ziņots iepriekš, ziemas periodā administrators veica arī "Ominasis Latvia" piederošās Ķemeru sanatorijas ēkas glābšanas darbus, tostarp nodrošinot ūdens atsūknēšanu no ēkas pagrabstāva.

Sekmīgas izsoles rezultātā "Ominasis Latvia" būtu iespējams segt lielāko daļu kreditoru prasījumu, kuri šobrīd kopumā sasniedz aptuveni četrus miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka 26.martā bija paredzēts izsolīt trīs zemesgabalus, no kuriem uz viena atrodas arī sanatorijas ēka, artēziskais urbums un kustamā manta. Izsole nenotika, jo uz to nebija pieteicies neviens pretendents.

Izsoles sākumcena bija 5 037 712,23 eiro.

LETA jau ziņoja, ka līdz šim interese par "Ķemeru" sanatoriju bijusi no Ķīnas, Krievijas, Kazahstānas, Azerbaidžānas, Lielbritānijas, Itālijas un Japānas. Taču maksātnespējas administrators ir informējis valsts pārstāvjus, ka vismaz četri investori ir izrādījuši interesi par sanatorijas "Ķemeri" kompleksu un veikuši pirmreizējo objekta apskati, kas ļauj cerēt, ka uz administratora izsludināto izsoli 26.martā varētu pieteikties iespējamie sanatorijas pircēji.

Pagājušā gada 12.decembrī paredzētā otrā Ķemeru sanatorijas izsole nenotika, jo uz to nebija pieteicies neviens pretendents.

Pirms tam 11.novembrī, dienā, kad tika izsludināta Ķemeru sanatorijas kompleksa izsole, tika izsludināta arī uz šī īpašuma esošā artēziskā urbuma izsole, kam bija jānotiek 18.decembrī - sešas dienas pēc Ķemeru sanatorijas izsoles. Arī urbuma izsole nenotika.

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums vairāk nekā 2 mlj/eur vērtībā

12.08.2014

alt

Ekspluatācijā nodots 4 miljonu projekts Charlotte Residence vēstniecību rajonā; cenas - no 4200 EUR/m2

13.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks