RE&RE vadītājs: krīze ir kaut kas tāds, kas palicis senā pagātnē

«Šobrīd par krīzi vairs nedomājam, krīze ir kaut kas tāds, kas palicis senā pagātnē,» atzinis būvkompānijas RE&RE valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš.

«Tomēr jāatzīst, ka būvniecība attīstās, galvenokārt pateicoties ES līdzfinansētiem projektiem. Privāto pasūtītāju ir ļoti maz. Mūsu uzņēmumam pirms krīzes 90% pasūtījumu bija no privātā sektora, 10% - no publiskā. Saprotams, ka tādas situācijas vismaz tuvākajos 10 gados Latvijā nebūs, bet 50% privātā sektora pasūtījumu, 50% - publiskā sektora būtu normāli,» būvkompānijas vadītājs stāstījis intervijā laikrakstam Diena.

«Šobrīd publiskā sektora pasūtījumu īpatsvars mūsu uzņēmumam ir 80 - 90%, un tikai 10 - 20% pasūtījumu nāk no privātā sektora,» viņš stāstījis.

Jautāts, vai privātā sektora pasūtījumu pieaugums gaidāms mājokļu vai biroja ēku būvniecībā, A. Pauniņš atbildējis: «Mājokļu segmentā, kā arī vidēja mēroga tirdzniecības centru būvniecībā. Turklāt visā Latvijā ir ļoti daudz krīzes laikā iesaldētu projektu, par kuriem pat nav zināms, kad tie nonāks līdz būvniecības pabeigšanai, bet varētu nonākt un tad arī tur būtu darbošanās iespējas.»

Runājot par strādājošo trūkumu nozarē, A. Pauniņš sacījis: «Mana pieredze liecina, augsti kvalificētu speciālistu trūkst, bet ne dramatiski. Protams, arī būvniecības nozari skārusi emigrācija, aizbraukuši gan augsta līmeņa speciālisti, gan amatnieki un palīgstrādnieki. Bet, par laimi, vērojama tendence, ka cilvēki - it īpaši izglītoti profesionāļi - Latvijā atgriežas, saprotot, ka visdziļākās krīzes brīdis ir pāri.»

Intervijā Dienai RE&RE valdes priekšsēdētājs arī izteicies par darbu Baltkrievijā. «Minskā būvējām biroja ēku kompleksu, kas bija mūsu pirmais projekts Baltkrievijā. Pētām Baltkrievijas tirgu, jo tieši šobrīd tur daudzi projektu attīstītāji jūtas gatavi iecerēto projektu realizācijai, viņiem tikai jāsper pirmie soļi. Ja Baltkrievijā būvniecības bums tiešām sāksies, tur pavērsies milzīgas darba iespējas.»

Pavasaris ir klāt – laiks noskatīt savu jauno ģimenes ligzdiņu!

03.04.2013

Mājokļu cenas kāpj tikai centrā, jaunajos projektos un sērijveida dzīvokļiem Pļavniekos

04.04.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām