“Latio”: Jaunos mājokļus iegādājas arī kā investīciju

Patlaban daļa pircēju jaunos mājokļus vēlas iegādāties arī investīciju nolūkos. Visbiežāk šādos gadījumos nopirkto īpašumu plānots piedāvāt īres tirgū. Tas ir viens no secinājumiem pēc jūlijā un augustā jau notikušajām jauno mājokļu projektu ekskursijām, kuras rīko nekustamā īpašuma uzņēmums “Latio”.

“Vairākums dalībnieku ekskursijās piedalās, lai klātienē iepazītos ar Rīgas un Jūrmalas jauno mājokļu piedāvājumu, salīdzinātu dažādus projektus un atrastu savām vajadzībām atbilstošu dzīvokli vai māju. Daļai interesentu prioritāte tomēr ir brīvo līdzekļu izdevīga ieguldīšana, tādēļ, ņemot vērā stabilo pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem gan Rīgas centrā, gan mikrorajonos, kā viena no iespējām tiek izskatīta mājokļa iegāde tā tālākai izīrēšanai. Šādiem mērķiem pircēji pārsvarā meklē jaunos mājokļus par cenu līdz 100 000 eiro,” skaidro “Latio” tirdzniecības vadītājs Aldis Riekstiņš.

Atkarībā no īpašuma iegādes cenas un īres maksas lieluma jauno dzīvokļu ienesīgums no īres patlaban var sasniegt 4,5–6,5% gadā, norāda speciālists. Īrnieku pieprasītākie ir dzīvokļi platībā līdz 80 kvadrātmetriem un par īres maksu 350 – 450 eiro mēnesī.

Jauno dzīvokļu pārdošanas cenu pieaugums pēc straujāka lēciena pirmajos pēckrīzes gados šogad kļuvis mērenāks. Saskaņā ar “Latio” datiem Rīgas mikrorajonos jauno dzīvokļu vidējā cena gada otrajā ceturksnī bija par 4,5% augstāka nekā pirms gada. Vairākos iepriekšējos gados jauno dzīvokļu cenas ik ceturksni gada griezumā auga par 10–15%.

Rīgā saglabājas stabils mājokļu īres pieprasījums, ko nodrošina gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ārzemnieki, teikts jaunākajā “Latio” mājokļu tirgus pārskatā http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus-analize/majoklu-tirgus/126/latio-majoklu-tirgus-parskats-2014-07.pdf. Daudzi īrnieki dod priekšroku jaunajiem dzīvokļiem, jo salīdzinājumā ar mikrorajonu sērijveida mājokļiem jaunajos projektos ir zemāks komunālo maksājumu līmenis, labāks ēkas tehniskais stāvoklis, augstāks komforts, sakārtota vide. Šīs priekšrocības, pēc īrnieku domām, kompensē lielāku jaunā dzīvokļa īres maksu.

Lai ļautu klātienē iepazīties ar pašreiz tirgus piedāvājumā esošajiem mājokļiem jaunajos projektos, “Latio” kopš jūlija trešdienās un ceturtdienās rīko ekskursijas, piedāvājot iespēju apmeklēt mājokļus Rīgā, tās apkārtnē un Jūrmalā. Ekskursiju dalībnieki var aplūkot jaunās dzīvojamās mājas, iegūt detalizētu informāciju, kā arī saņemt „Latio” nekustamā īpašuma speciālistu bezmaksas konsultācijas par piemērota mājokļa iegādi un citiem ar nekustamo īpašumu saistītiem jautājumiem.

Ekskursiju maršruti tiek dažādoti un papildināti ar jauniem mājokļu tipiem. Tuvākās ekskursijas notiks 13., 14. un 20.augustā. Pieteikties ekskursijām iespējams uzņēmuma mājas lapas sadaļā “Ekskursija” http://www.latio.lv/lv/pircejiem/ekskursija. Šajā lapas sadaļā iespējams uzzināt arī par piedāvātajiem ekskursiju maršrutiem, norises laikiem un ekskursiju jaunumiem. “Latio” piedāvā iespēju sarīkot arī individuālas ekskursijas.

Trešdien, 13.augustā, plkst. 18.00 notiks ekskursija pa Daugavas kreisā krasta projektiem Rīgā. Ekskursijas laikā būs iespējams iepazīties ar tādiem projektiem kā “Solitūdes parks”, “Varavīksnes nami”, “Ērkšķu iela”, “Nordeķu nams”, “Lilijas iela”.

Ceturtdien, 14.augustā, plkst. 18.00 notiks ekskursija pa Jūrmalas jaunajiem projektiem. Ekskursijas maršrutā iekļauti projekti “Admirāļu osta”, “Vienības 20”, “Edinburgas 101”, “Sun Terraces”, “Sky Garden”, “Jūrmalas pērle”, “365”.

 

Trešdien, 20.augustā, plkst. 18.00 notiks ekskursija pa Daugavas labā krasta projektiem Rīgā. Ekskursijas laikā būs iespējams iepazīties ar tādiem projektiem kā “Garden Apartments”, “Ezerparka nami”, “Kvēles iela”, “Primavera”, “Stopiņu iela”.

Ekspluatācijā nodots 4 miljonu projekts Charlotte Residence vēstniecību rajonā; cenas - no 4200 EUR/m2

13.08.2014

alt

Par būvdarbu aizlieguma ignorēšanu draudēs kriminālatbildība

14.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"