"Homburg Zolitude" sāks daudzdzīvokļu ēkas un pazemes autostāvvietas konservāciju Priedaines ielā 20

SIA Homburg Zolitude pašreiz veic nepieciešamos darbus, lai izpildītu visus Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijas lēmumā uzliktos pienākumus, tostarp daudzdzīvokļu ēkas un pazemes autostāvvietas konservāciju Priedaines ielā 20, šodien žurnālistus informēja "Homburg Zolitude" pārstāve Rūta Grikmane.

Lēmums paredz, ka līdz šā gada 1.oktobrim "Homburg Zolitude" ir jānodrošina visi konservācijas darbi: jānostiprina būves konstrukcijas, jānovērš laikapstākļu radītie bojājumi, jānostiprina ēkas fasāde, jārūpējas par ugunsdrošību u.c. Tāpat uzņēmumam jānovērš nepiederošu personu iekļūšana un uzturēšanās objektā.

Saistībā ar daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kas atrodas blakus traģēdijas vietai Priedaines ielā 20, vēl arvien tiek gaidīts Rīgas domes ekspertu atzinums par tās stāvokli, lai pēc tam varētu lemt par turpmāko ēkas likteni. Līdz lēmuma pieņemšanai daudzdzīvokļu māja un pazemes autostāvvieta būs konservēta un objektā tiks nodrošināts nožogojums un apsardze, norādīja Grikmane.

"Homburg Zolitude" uzsver, ka kopš traģēdijas dienas uzņēmums ir atklāti un labprātīgi sadarbojies ar visām šajā notikumā iesaistītajām valsts un izmeklēšanas institūcijām, uzņēmums ir arī ziedojis līdzekļus labdarības organizācijai "Ziedot.lv" ar mērķi sniegt atbalstu cietušajiem un viņu ģimenēm, kā arī ir uzturējis kontaktus ar cietušo pārstāvjiem un izrādījis gatavību uz jebkādu saprātīgu sadarbību.

Savukārt SIA "Maxima Latvija", kuru pilnvarojis otrs līdzīpašnieks SIA "Tineo", jau sākusi iebrukušā lielveikala virszemes daļas demontāžu un būvgružu izvešanu.

Patlaban demontāžas darbu veicēja SIA "Āboltiņa būvuzņēmums "AG"" objektā izmanto vienu ēku demolatoru un frontālo iekrāvēju, taču nepieciešamības gadījumā varētu tikt piesaistīts vēl viens demolators, šodien žurnālistiem sacīja būvfirmas pārstāvis Andris Dobrovoļskis. Būvgruži tiek šķiroti un izvesti no objekta.

Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs sacīja, ka pašlaik tiek veikta Zolitūdes traģēdijas vietas sakopšanas pirmā daļa - sagruvušā lielveikala virszemes daļas demontāža. Otrā daļa būs lēmuma pieņemšana par daudzstāvu dzīvojamās ēkas turpmāko likteni.

"Speciālisti izvērtēs ēkas tehnisko stāvokli un, komunicējot ar ēkas īpašnieku, izlems par tās turpmāko likteni. Šis lēmums varētu tikt pieņemts pēc vairākiem mēnešiem," skaidroja Burovs.

Rīgas pilsētas būvvalde jau ir izsludinājusi iepirkumu par daudzstāvu dzīvojamās ēkas tehnisko ekspertīzi, un pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 29.augusts. Tad arī kļūs zināms, kurš veiks tehnisko ekspertīzi. Arī ēkas īpašnieks "Homburg Zolitude" ir lūdzis termiņa pagarinājumu savas ekspertīzes iesniegšanai.

SIA "Homburg Zolitude", kas ir Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs, pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam "Homburg Eastern Europe Fund B.V.", kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu. Uzņēmumam piederēja jumta virsējā daļa Priedaines ielā 20, kā arī pieder pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir SIA "Tineo", kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam SIA "Maxima Latvija".

Jau ziņots, ka Zolitūdes traģēdijā cietušie uzskata, ka ir jānojauc visi objekti traģēdijas vietā, ieskaitot 12 stāvu dzīvojamo ēku, un jāizveido piemiņas vieta, šodien žurnālistiem sacīja Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības "Zolitūde 21/11" pārstāve Regīna Ločmele.

Traģēdijā cietušo biedrības pārstāvji norādīja, ka tieši cietušo viedoklim jābūt vissvarīgākajam, pieņemot jebkādus lēmumus par objekta Priedaines ielā 20 turpmāko nākotni. Visi lēmumi esot jāsaskaņo ar cilvēkiem, kuri dzīvo blakus traģēdijas vietai un spiesti katru dienu iet tai garām un uz to skatīties.

Arī Burovs norādīja, ka lēmumu par dzīvojamās ēkas turpmāko likteni pieņems tās īpašnieks "Homburg Zolitude", taču pašvaldība aicina īpašnieku morāli ētisku apsvērumu dēļ objektu nojaukt. Burovs izteica cerību, ka šajā gadījumā, pieņemot lēmumu par ēkas turpmāko likteni, noteicošais būs ne tikai cietušo vai Rīgas iedzīvotāju, bet visas Latvijas sabiedrības viedoklis.

Lai novērstu apkārtējās vides degradāciju, Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisijā 4.jūlijā pieņēma lēmumu, kurā uzdeva Zolitūdē sagruvušā veikala "Maxima" ēkas īpašniekiem virszemes daļā esošo drupu un bīstamo konstrukciju demontāžu veikt ne vēlāk kā divu mēnešu laikā kopš brīža, kad Valsts policija traģēdijas vietu nodeva īpašnieku valdījumā.

Patlaban veikala drupas klasificētas kā A kategorijas grausts, kas vērtējams kā vidi degradējošs un bīstams apkārtējai sabiedrībai.

Kā ziņots, pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Nākamgad Mežaparkā būvēs daudzfunkcionālu sporta laukumu

20.08.2014

alt

"YIT Celtniecība" uzsāk jaunā projekta „Priedes” būvniecību Pierīgā

21.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām