Tikai 13% no kopējā darījumu skaita ar jaunajiem projektiem sasniedz likuma grozījumu paredzētos 250 000 EUR

No visiem 2014. gada 2. ceturksnī notikušajiem darījumiem ar Rīgas centra jauno projektu dzīvokļiem 78% pārsniedza pašreizējo minimālo slieksni termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai, kamēr vien 13% sasniedza Imigrācijas likuma grozījumos paredzētos 250 000 EUR. Savukārt Rīgas mikrorajonu jaunajos projektos minētie rādītāji attiecīgi bija 19% un 0% apmērā. ARCO REAL ESTATE valdes loceklis M. Laukalējs secina, ka jauno projektu segmens turpmāk vairāk balstīsies uz vietējiem pircējiem, tāpēc, visticamāk, sagaidāms periods, kurā piedāvājums pielāgosies jaunajai tirgus situācijai.

ARCO REAL ESTATE pārstāvis uzsver, ka 2014. gada 2. ceturksnī ievērojamu daļu no dzīvokļu pieprasījuma jaunajos projektos veidoja nerezidenti, kuri vēlējās ar nekustamā īpašuma iegādi sev nodrošināt iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju. Cenu amplitūdā no 140 000 līdz 150 000 EUR amplitūdā, kurā ietilpst minimālais slieksnis termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, bija izveidojies nedabiski liels darījumu skaits – 32 darījumi -, norādīts ARCO REAL ESTATE Rīgas jauno projektu 2. ceturkšņa pārskatā.

Kopumā 2014. gada 2. ceturksnī notika 237 darījumi ar jauno projektu dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos. Vislielākais darījumu skaits tika fiksēts tādos mikrorajonos kā Teika (31), Imanta (27) un Ziepniekkalns (23), savukārt vismazākais darījumu skaits bija Bolderājā (0), Vecmilgrāvī (0) un Ķengaragā (2), atspoguļots pārskatā.

Darījumi par zemākām cenām notika ar dzīvokļiem, kas atrodas Rīgas centra tālākajās daļās, piemēram, Grīziņkalnā, un kuri tika pārdoti bez pilnas iekšējās apdares. Turpretim ekskluzīvās Rīgas centra vietās esošiem jauno projektu dzīvokļiem, no kuriem paveras ainaviski skati, cenas pārsniedza 4000 EUR/m² atzīmi. Atsevišķos gadījumos cena par vienu jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetru sasniedza pat 6000 EUR, liecina eksperta novērojumi.

Rīgas centrā, kā arī tādos centram tuvos rajonos kā Ķīpsala un Klīversala vidējā jauno projektu dzīvokļu 1m² cena jūlijā sasniedza 2600 EUR pozīciju, kamēr raksturīgā cenu amplitūda bija no 1600 līdz 3400 EUR/m². Savukārt Rīgas mikrorajonos esošu jauno projektu dzīvokļu vidējā 1m² cena jūlijā bija 1410 EUR, ko veidoja notikušo darījumu raksturīgais cenu diapazons, kas svārstījās no 800 līdz 1800 EUR/m².

Uz jautājumu, kādēļ Rīgas centrā raksturīga tik plaša cenu amplitūda, ARCO REAL ESTATE pārstāvis M. Laukalējs atbild, ka “dzīvokļiem raksturīga lielāka atšķirība izmantoto apdares materiālu kvalitātē, arī atrašanās vietai ir salīdzinoši lielāka ietekme uz cenu, kā tas ir pilsētas mikrorajonu projektiem”.

Rīgas jauno projektu 2014. gada 2. ceturkšņa pārskats: http://bit.ly/jaunie_projekti

Atvērto durvju diena rindu māju ciematā Māras nami, Mārupē

21.08.2014

alt

Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" cīnās par iekļūšanu konkursa "WSA-mobile" labāko pieciniekā

22.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu