Tikai 13% no kopējā darījumu skaita ar jaunajiem projektiem sasniedz likuma grozījumu paredzētos 250 000 EUR

No visiem 2014. gada 2. ceturksnī notikušajiem darījumiem ar Rīgas centra jauno projektu dzīvokļiem 78% pārsniedza pašreizējo minimālo slieksni termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai, kamēr vien 13% sasniedza Imigrācijas likuma grozījumos paredzētos 250 000 EUR. Savukārt Rīgas mikrorajonu jaunajos projektos minētie rādītāji attiecīgi bija 19% un 0% apmērā. ARCO REAL ESTATE valdes loceklis M. Laukalējs secina, ka jauno projektu segmens turpmāk vairāk balstīsies uz vietējiem pircējiem, tāpēc, visticamāk, sagaidāms periods, kurā piedāvājums pielāgosies jaunajai tirgus situācijai.

ARCO REAL ESTATE pārstāvis uzsver, ka 2014. gada 2. ceturksnī ievērojamu daļu no dzīvokļu pieprasījuma jaunajos projektos veidoja nerezidenti, kuri vēlējās ar nekustamā īpašuma iegādi sev nodrošināt iespēju saņemt termiņuzturēšanās atļauju. Cenu amplitūdā no 140 000 līdz 150 000 EUR amplitūdā, kurā ietilpst minimālais slieksnis termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanai, bija izveidojies nedabiski liels darījumu skaits – 32 darījumi -, norādīts ARCO REAL ESTATE Rīgas jauno projektu 2. ceturkšņa pārskatā.

Kopumā 2014. gada 2. ceturksnī notika 237 darījumi ar jauno projektu dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos. Vislielākais darījumu skaits tika fiksēts tādos mikrorajonos kā Teika (31), Imanta (27) un Ziepniekkalns (23), savukārt vismazākais darījumu skaits bija Bolderājā (0), Vecmilgrāvī (0) un Ķengaragā (2), atspoguļots pārskatā.

Darījumi par zemākām cenām notika ar dzīvokļiem, kas atrodas Rīgas centra tālākajās daļās, piemēram, Grīziņkalnā, un kuri tika pārdoti bez pilnas iekšējās apdares. Turpretim ekskluzīvās Rīgas centra vietās esošiem jauno projektu dzīvokļiem, no kuriem paveras ainaviski skati, cenas pārsniedza 4000 EUR/m² atzīmi. Atsevišķos gadījumos cena par vienu jaunā projekta dzīvokļa kvadrātmetru sasniedza pat 6000 EUR, liecina eksperta novērojumi.

Rīgas centrā, kā arī tādos centram tuvos rajonos kā Ķīpsala un Klīversala vidējā jauno projektu dzīvokļu 1m² cena jūlijā sasniedza 2600 EUR pozīciju, kamēr raksturīgā cenu amplitūda bija no 1600 līdz 3400 EUR/m². Savukārt Rīgas mikrorajonos esošu jauno projektu dzīvokļu vidējā 1m² cena jūlijā bija 1410 EUR, ko veidoja notikušo darījumu raksturīgais cenu diapazons, kas svārstījās no 800 līdz 1800 EUR/m².

Uz jautājumu, kādēļ Rīgas centrā raksturīga tik plaša cenu amplitūda, ARCO REAL ESTATE pārstāvis M. Laukalējs atbild, ka “dzīvokļiem raksturīga lielāka atšķirība izmantoto apdares materiālu kvalitātē, arī atrašanās vietai ir salīdzinoši lielāka ietekme uz cenu, kā tas ir pilsētas mikrorajonu projektiem”.

Rīgas jauno projektu 2014. gada 2. ceturkšņa pārskats: http://bit.ly/jaunie_projekti

Atvērto durvju diena rindu māju ciematā Māras nami, Mārupē

21.08.2014

alt

Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" cīnās par iekļūšanu konkursa "WSA-mobile" labāko pieciniekā

22.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus