Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" cīnās par iekļūšanu konkursa "WSA-mobile" labāko pieciniekā

Valsts zemes dienesta (VZD) mobilā aplikācija Kadastrs.lv turpinās sacensties par vietu labāko aplikāciju pieciniekā kategorijā m-Pārvaldība un līdzdalība Starptautiskā jauno mediju centra (International Center for New Media) rīkotajā konkursā "World Summit Award Mobile" (WSA-mobile), biznesa portālam "Nozare.lv" paziņoja VZD komunikāciju projekta vadītāja Sandra Vīgante.

Konkursa žūrija pabeigusi otro mobilo aplikāciju izvērtēšanas posmu, kurā no 454 lietotnēm astoņās kategorijās atlasītas 202 aplikācijas. Turpmākajā darba gaitā žūrija izvēlēsies 40 aplikācijas jeb piecas labākās katrā kategorijā. Konkursa kategorijā "m-Pārvaldība un līdzdalība" VZD aplikācija "Kadastrs.lv" sacentīsies ar citām 24 aplikācijām.

"Tas vien, ka VZD mobilā aplikācija iekļuvusi 25 pasaules labāko aplikāciju sarakstā savā kategorijā, ir nozīmīgs valsts pārvaldes iestādes sasniegums. Tas ir arī likumsakarīgs rezultāts VZD virzībai uz moderno tehnoloģiju pielietojumu un orientācijai uz klientu," norādīja VZD ģenerāldirektora vietniece attīstības jautājumos Līga Jurjeva.

Līdzīgu risinājumu vidū ārpus Latvijas "Kadastrs.lv" izceļas ar diviem jauninājumiem, kas palielina mūsu izstrādājuma konkurētspēju - izmantojot aplikāciju, var identificēt kadastra objektu vietā, kur lietotājs atrodas, un aplūkot kartē attiecīgās zemes vienības vai būves robežas, norāda Vīgante.

No Latvijas citās konkursa "WSA-mobile" kategorijās īsajā finālistu sarakstā iekļuvušas vēl divas mobilās lietotnes - Valsts kancelejas aplikācija "Futbols valsts pārvaldē", kas startē kategorijā "m-Iesaiste un iespēju paplašināšana", un Latvijas Radio kanāla "Pieci" mobilā aplikācija "Pieci" kategorijā "m-Mediji" un ziņas.

Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" izstrādāta ERAF līdzfinansētā projekta "Valsts zemes dienesta ģeotelpisko datu Ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveide" ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot modulāru VZD ģeotelpisko datu sistēmu (ĢIS), kurā pēc vienotiem principiem tiks uzkrāti un apstrādāti kadastra, adrešu, aizsargjoslas izraisošo objektu un apgrūtināto teritoriju, vērtību zonējumu, būvju kadastrālās uzmērīšanas, topogrāfisko plānu mērogā 1:500 dati. ĢIS nodrošinās datu ērtu izmantošanu VZD klientiem un datu apmaiņas partneriem e-pakalpojumu un informācijas servisu veidā atbilstoši "Inspire" direktīvas prasībām.

Tikai 13% no kopējā darījumu skaita ar jaunajiem projektiem sasniedz likuma grozījumu paredzētos 250 000 EUR

22.08.2014

"Realia": Nekustamo īpašumu tirgus šajā vasarā īpaši aktīvs

25.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks