Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" cīnās par iekļūšanu konkursa "WSA-mobile" labāko pieciniekā

Valsts zemes dienesta (VZD) mobilā aplikācija Kadastrs.lv turpinās sacensties par vietu labāko aplikāciju pieciniekā kategorijā m-Pārvaldība un līdzdalība Starptautiskā jauno mediju centra (International Center for New Media) rīkotajā konkursā "World Summit Award Mobile" (WSA-mobile), biznesa portālam "Nozare.lv" paziņoja VZD komunikāciju projekta vadītāja Sandra Vīgante.

Konkursa žūrija pabeigusi otro mobilo aplikāciju izvērtēšanas posmu, kurā no 454 lietotnēm astoņās kategorijās atlasītas 202 aplikācijas. Turpmākajā darba gaitā žūrija izvēlēsies 40 aplikācijas jeb piecas labākās katrā kategorijā. Konkursa kategorijā "m-Pārvaldība un līdzdalība" VZD aplikācija "Kadastrs.lv" sacentīsies ar citām 24 aplikācijām.

"Tas vien, ka VZD mobilā aplikācija iekļuvusi 25 pasaules labāko aplikāciju sarakstā savā kategorijā, ir nozīmīgs valsts pārvaldes iestādes sasniegums. Tas ir arī likumsakarīgs rezultāts VZD virzībai uz moderno tehnoloģiju pielietojumu un orientācijai uz klientu," norādīja VZD ģenerāldirektora vietniece attīstības jautājumos Līga Jurjeva.

Līdzīgu risinājumu vidū ārpus Latvijas "Kadastrs.lv" izceļas ar diviem jauninājumiem, kas palielina mūsu izstrādājuma konkurētspēju - izmantojot aplikāciju, var identificēt kadastra objektu vietā, kur lietotājs atrodas, un aplūkot kartē attiecīgās zemes vienības vai būves robežas, norāda Vīgante.

No Latvijas citās konkursa "WSA-mobile" kategorijās īsajā finālistu sarakstā iekļuvušas vēl divas mobilās lietotnes - Valsts kancelejas aplikācija "Futbols valsts pārvaldē", kas startē kategorijā "m-Iesaiste un iespēju paplašināšana", un Latvijas Radio kanāla "Pieci" mobilā aplikācija "Pieci" kategorijā "m-Mediji" un ziņas.

Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" izstrādāta ERAF līdzfinansētā projekta "Valsts zemes dienesta ģeotelpisko datu Ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveide" ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot modulāru VZD ģeotelpisko datu sistēmu (ĢIS), kurā pēc vienotiem principiem tiks uzkrāti un apstrādāti kadastra, adrešu, aizsargjoslas izraisošo objektu un apgrūtināto teritoriju, vērtību zonējumu, būvju kadastrālās uzmērīšanas, topogrāfisko plānu mērogā 1:500 dati. ĢIS nodrošinās datu ērtu izmantošanu VZD klientiem un datu apmaiņas partneriem e-pakalpojumu un informācijas servisu veidā atbilstoši "Inspire" direktīvas prasībām.

Tikai 13% no kopējā darījumu skaita ar jaunajiem projektiem sasniedz likuma grozījumu paredzētos 250 000 EUR

22.08.2014

"Realia": Nekustamo īpašumu tirgus šajā vasarā īpaši aktīvs

25.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām