"Realia": Nekustamo īpašumu tirgus šajā vasarā īpaši aktīvs

Latvijas nekustamo īpašumu tirgū tik liela aktivitāte kā 2014.gada vasarā sen nebija novērota, turklāt interese par īpašumu iegādi bija vienlīdz augsta gan no vietējo iedzīvotāju, gan ārvalstnieku puses, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja nekustamo īpašumu kompānijas "Realia" Jauno projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere.

Latvijas iedzīvotāji visvairāk interesējas par dzīvokļu iegādi klusos mikrorajonos, kā arī labprāt iegādājas dzīvokļus ar malkas apkuri Rīgas centrālajā daļā. Šādu dzīvokļu cenas patlaban ir visai izdevīgas, turklāt, šādus dzīvokļus pārbūvējot, tos var aprīkot ar modernām apkures ierīcēm vai, ja tas iespējams, pieslēgt centrālapkures sistēmai, skaidro Geveilere.

Tāpat vietējie pircēji arvien biežāk vēlas iegādāties lauksaimniecības zemi, mežus kopā ar nekustamo īpašumu. Tajā pašā laikā netrūkst pārdevēju, kuri cenšas ātri realizēt savu nekustamo īpašumu, piedāvājot to par zemāku cenu, nekā ir tā patiesā tirgus vērtība, norāda speciāliste.

Geveilere atzīmē, ka patlaban visiem, kas vēlas iegādāties vai plāno pārdot savu nekustamo īpašumu, ir pats labākais laiks to darīt, netērējot laiku. "Patlaban notiek pārmaiņas gan politikā, gan ekonomikā, un grūti prognozēt, kāda situācija būs jau pēc neilga laika. Labāk darījumus veikt tagad," viņa iesaka.

Aktīvs bijis arī segments, kas saistīts ar nekustamo īpašumu iegādi un uzturēšanās atļauju piešķiršanu. Kā zināms, no šī gada 1.septembra spēkā stāsies jaunie Pilsonības un imigrācijas likuma grozījumi, kas arī izraisīja strauju nekustamo īpašumu iegādes dinamiku no ārzemnieku puses.

Daudzi ārvalstu pircēji, izprotot esošo situāciju un nevēloties nākotnē maksāt gandrīz divkārt lielāku summu, kā arī papildu nodokli 5% apmērā, ko nosaka jaunie grozījumi, jau laikus bez lieka stresa un steigas iegādājās likvīdus nekustamos īpašumus. Tomēr daļa klientu par īpašumu iegādi sāka domāt pēdējā brīdī un, cenšoties visas formalitātes nokārtot līdz augusta beigām, radīja problēmas gan sev, gan nekustamo īpašumu speciālistiem. Geveilere atzīst, ka diemžēl ne visiem pircējiem, kas iesnieguši visus dokumentus, izdosies nokārtot īpašumtiesības līdz 31.augustam un nāksies pakļauties jaunajām likuma prasībām.

Mobilā aplikācija "Kadastrs.lv" cīnās par iekļūšanu konkursa "WSA-mobile" labāko pieciniekā

22.08.2014

Septembra beigās izsolīs maksātnespējīgās "Forburgas" īpašumus 2,59 miljonu eiro vērtībā

25.08.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē