Padomi nekustamā īpašuma aģenta izvēlē jeb kā atpazīt īstu profesionāli

“Attīstoties nekustamo īpašumu tirgum Latvijā, palielinājies ne tikai aktīvo darījumu apjoms, bet arī nekustamo īpašumu aģentu skaits, kas piedāvā starpnieka pakalpojumus. Lai gan liela daļa no tiem ir profesionāļi, kas nozarē strādā jau ilgstoši, tomēr ir arī tādi, kuri aģenta profesijā saskata vieglas peļņas gūšanas iespējas. Tāpēc situācijā, kad nepieciešams veikt darījumus ar nekustamo īpašumu, profesionāla un zinoša aģenta izvēle ir īpaši nozīmīga,” skaidro Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) Sertifikācijas biroja vadītājs Andrejs Valters .

PIEVĒRS UZMANĪBU REPUTĀCIJAI

Pirms sadarboties ar konkrētu aģentu, vēlams painteresēties par viņa reputāciju - sliktas atsauksmes no sadarbības partneriem vai klientiem noteikti neliecina par aģenta profesionalitāti. Tāpat būtiski uzzināt aģenta darba stāžu, rekomendācijas, kā arī informāciju par darījumiem, kurus tas realizējis pēdējā laikā. Nenoliedzami zinošs, pieredzējis, klientu un kolēģu novērtēts speciālists ir atslēgas posms ikkatram darījumam nekustamo īpašumu jomā.

IZVĒLIES NOZARES PROFESIONĀLI

Nemazāk nozīmīgi ir pārbaudīt, vai aģentam ir sertifikāts, kas apliecina viņa zināšanas un kompetenci.Sertificēts aģents darbā ievēro stingru ētikas kodeksu un prakses standartu, kā arī nepārtraukti ceļ savu profesionālo kvalifikāciju. Informāciju par sertificētājiem nekustamo īpašumu aģentiem var uzzināt Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijā.

IZVĒRTĒ AĢENTA KOMPETENCI

Kad esi izvēlējies aģentu, sarunā tikšanos. Turklāt ņem vērā, ka profesionāls nekustamo īpašumu aģents nekad neapspriež Jums nozīmīgus jautājumus pa telefonu, tā vietā dodot priekšroku sarunai klātienē. Tikšanās laikā aģents vispirms rūpīgi iepazīsies ar Jūsu vajadzībām, izskatīs ar īpašumu saistīto dokumentāciju, izvērtēs, vai nav kādi juridiski šķēršļi darījuma veikšanai, kā arī izstrādās detalizētu darījuma procesa plānu. Droši vaicājiet par aģenta plāniem attiecībā uz jūsu īpašumu un precizējiet, kādi rīcības soļi iecerēti tā īstenošanai. Sava amata lietpratējs nevilcinoties to izklāstīs, kā arī noteikti vēlēsies apskatīt īpašumu un tikai tad ieteiks pārdošanas cenu.

SVARĪGA IR ATKLĀTĪBA

Par profesionalitāti liecina arī atklātība. Pārzinot tirgus situāciju un nozares jautājumus, aģents būs atklāts, neslēps ar darījumu saistīto informāciju un detalizēti izskaidros procesa gaitu. Līdztekus profesionāls aģents nosauks konkrētu starpniecības pakalpojumu summu, kā arī informēs par to, kāds darbs šajā summā tiek iekļauts. Svarīgi atzīmēt, ka maksu par pakalpojumiem profesionāls aģents neprasīs no visām iesaistītajām pusēm, bet gan tikai no pakalpojuma pasūtītāja. Tāpat profesionāls aģents godprātīgi maksā nodokļus un ir apdrošinājis savu profesionālo civiltiesisko atbildību.

NOZĪME DETAĻĀS

Tiekoties ar nekustamo īpašuma aģentu, pievērs uzmanību arī šķietami mazsvarīgām detaļām – aģenta punktualitātei, korektumam un pat ģērbšanās stilam. Lieki piebilst, ka profesionāls nekustamo īpašumu aģents regulāri ar jums sazināsies un informēs par darījuma gaitu. Ja tiek kavētas tikšanās, pārlikti dokumentu noformēšanas termiņi, aģents neatbild uz Jūsu telefona zvaniem un neatzvana, tā profesionalitāti ir iemesls apšaubīt. Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas virkne profesionālu aģentu un kompāniju, kuri rūpējas par savu vārdu un reputāciju. Savukārt klientiem atliek vien izvēlēties labāko un profesionālāko pakalpojumu sniedzēju, kas gan ne vienmēr ir lētākais.

Hanner mērķē uz vietējo pircēju

02.09.2014

alt

"YIT Celtniecība" sāk būvēt ceturto kārtu „Biķerziedi” kvartālā

03.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām