Pirms Imigrācijas likuma izmaiņu spēkā stāšanās īpašumu darījumu skaits augustā palielinājies par 20%

Nekustamā īpašuma darījumu skaits augustā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, palielinājies par 20%. Pieaugumu lielā mērā ietekmējusi nerezidentu aktivitātes palielināšanās pirms Imigrācijas likuma grozījumu spēkā stāšanās, informē nekustamo īpašumu kompānijas "Balsts" valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Tiesa, nerezidentu veiktie darījumi nedominē kopējā darījumu skaitā. Tie veidoja tikai aptuveni vienu piekto daļu no visiem darījumiem augustā, norāda Zariņš.

"Rīgas mājokļu piedāvājums patlaban ir piesātināts ar mājokļiem, kuru pārdošanas cena neatbilst to faktiskajam stāvoklim un atrašanās vietai. Īpašnieki radījuši mākslīgu cenu pieaugumu, lai mājoklis atrastos kategorijā, kuru izskata nerezidenti," skaidro Zariņš.

Prognozējams, ka 2014.gada trešajā ceturksnī gaidāmas jaunas cenu svārstības, uzskata Zariņš. Cenas samazinājums gaidāms mājokļiem, kuri piedāvājumā līdz šim bija par cenu virs 142 300 eiro. Savukārt, cenas pieaugs īpašumiem, kuru vērtība pietuvojas 250 000 eiro.

Kā ziņots, no 1.septembra ir spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas līdz 250 000 eiro palielina nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju. Līdz tam likumā noteiktais darījuma vērtības slieksnis bija 142 300 eiro.

Augustā Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,15-0,89% robežās konstatēts lielākajā daļā mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos. Cenu kritums 0,37% robežās novērojams tikai Vecmīlgrāvī.

Biroju telpas Rīgas A klases kompleksos nomniekiem tiek piedāvātas par 12 līdz 16 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Prestižākajās ēkās biroju noma sniedzas pāri 16-19 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Tiem, kuri vēlas savu biroju izvietot B klases birojā, jāorientējas uz cenu astoņi līdz 12 eiro par kvadrātmetru. Minētās nomas likmes norādītas bez apkalpošanas maksas. Rīgas biroju tirgū vispieprasītākās ir platības, kuras nav lielākas par 200 kvadrātmetriem.

"YIT Celtniecība" sāk būvēt ceturto kārtu „Biķerziedi” kvartālā

03.09.2014

alt

Rīga izdabā potenciālajiem pircējiem

04.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

2

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

3

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

4

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

5

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra