Vasaras otrajā pusē pieaudzis "SEB bankas" izsniegto mājokļu kredītu apjoms

Turpinot pieaugt iedzīvotāju interesei par iespēju iegādāties jaunu mājokli vai remontēt esošo dzīvesvietu, šī gada jūlijā un augustā palielinājies SEB bankas izsniegto mājokļu kredītu skaits un kopējais apjoms, ievērojami pārsniedzot iepriekšējo mēnešu rezultātus. Jūlijā klientiem izsniegti aizdevumi 6,2 miljonu eiro apmērā, bet augustā - 4,9 miljonu eiro vērtībā, informē banka.

Kopumā šī gada pirmo astoņu mēnešu laikā "SEB banka" Latvijas iedzīvotājiem mājokļu iegādei vai remontam izsniegusi vairāk nekā 1000 aizdevumus aptuveni 32 miljonu eiro apmērā. Apmēram puse mājokļu kredītu izsniegta klientiem no Rīgas un puse - klientiem reģionos. Vidējā kredīta summa ir aptuveni 28 000 līdz 31 000 eiro.

"SEB banka" atzinīgi vērtē valdības iniciatīvu veidot valsts atbalsta programmu mājokļa iegādei jaunajām ģimenēm.

"Arī "SEB banka" ir gatava iesaistīties un sniegt atbalstu arī no savas puses, jo, mūsuprāt, nepieciešams motivēt jaunās ģimenes dzīvot un strādāt Latvijā," skaidro "SEB bankas" valdes locekle Ieva Tetere.

Viņa piebilst, ka tikpat svarīgi ir nepieļaut tādas izmaiņas, kas mājokļu iegādi jaunajām ģimenēm apgrūtinātu vai pat padarītu neiespējamu, kā tas iespējams ar Saeimā apspriesto nolikto atslēgu principa ieviešanu.

Šobrīd galvenais šķērslis jaunajām ģimenēm, lai iegādātos mājokli, ir nevis nepietiekams ienākumu līmenis, bet nepietiekami uzkrājumi pirmās iemaksas segšanai, tāpēc valsts atbalsta programma palīdzēs šo problēmu risināt, uzskata "SEB banka".

"Taču tai nebūs jēgas, ja vienlaikus tiks būtiski mainīts līdzsvars mājokļu kreditēšanā. Ieviešot nolikto atslēgu principu, pirmo iemaksu apmērs var pieaugt pat līdz 50% no mājokļa vērtības, kas savukārt nozīmē, ka jaunajai ģimenei ar vidējiem ienākumiem būs nepieciešami pat 12-14 gadi, lai sakrātu līdzekļus pirmajai iemaksai par savu mājokli," uzsver Tetere.

Lai klientiem atvieglotu jaunā mājokļa izvēli, "SEB banka" izveidojusi ērtu elektronisko rīku "majas.seb.lv" nekustamo īpašumu sludinājumu atlasei, salīdzināšanai un samērošanai ar savām kredītiespējām. Tas ir interaktīvs interneta rīks, kas sniedz iespēju apkopot sludinājumu saites no četriem Latvijā populārākajiem nekustamā īpašuma portāliem ("www.city24.lv", "www.ss.lv", "www.varianti.lv", "www.zip.lv") un salīdzināt mājokļus.

Lietotājs var noteikt savus salīdzināšanas kritērijus, bet parasti tiek salīdzināta mājokļa cena, platība, atrašanas vieta, apdare, palīgtelpu esamība utml. Vietnē "majas.seb.lv" var izzināt arī ģimenes kredītspēju - aprēķināt, cik lielu mājokļa kredīta summu un uz kādu laiku ģimene varētu izmantot.

Rīga izdabā potenciālajiem pircējiem

04.09.2014

Ierobežots piedāvājums un pircēju aktivitāte veicina tipveida dzīvokļu cenu kāpumu

04.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus