Ierobežots piedāvājums un pircēju aktivitāte veicina tipveida dzīvokļu cenu kāpumu

Augustā Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenas turpināja palielināties. Atšķirībā no vairākiem iepriekšējiem gadiem, kad tipveida dzīvokļu vidējai cenai bija raksturīgas svārstības gan pieauguma, gan samazinājuma virzienā, šogad šis mājokļu tirgus rādītājs audzis visa gada laikā, teikts „Latio” jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Rīgas sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena augustā salīdzinājumā ar jūliju palielinājās par 1,4% jeb 9 eiro un sasniedza 637 eiro. Attiecībā pret 2013.gada augustu dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena pieaugusi par 5,8%, bet šā gada laikā – par 5,1%.

Kopš 2009.gada vasaras, kad Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija zemākajā līmenī, tā ir palielinājusies par 30,3%, savukārt salīdzinājumā ar augstāko punktu 2007.gada pavasarī vidējā cena ir zemāka par 63%.

„Dzīvokļu cenu stabilāku pieaugumu šogad nosaka piedāvājuma izmaiņas – tirgū ir mazāk īpašumu, kas pēc savas atrašanās vietas, kvalitātes un cenas apmierina pircēju prasības. Labi, tūlītējai apdzīvošanai piemēroti dzīvokļi piedāvājumā nonāk retāk nekā iepriekšējos gados, savukārt daļa brīvo dzīvokļu, ņemot vērā augsto pieprasījumu, tiek piedāvāta izīrēšanai. Samazinājies arī bankām piederošo tipveida dzīvokļu piedāvājums. Tāpat cenu pieaugumu ietekmē lielāka pircēju aktivitāte, kas pakāpeniski palielinās visos mājokļu segmentos,” skaidro “Latio” Mājokļu tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Vērtējot Rīgas sērijveida dzīvokļu iespējamās cenu izmaiņas tuvākajos mēnešos, speciāliste norāda, ka neliels pieaugums saglabāsies, tomēr tas nebūs nozīmīgs, jo tipveida dzīvokļu pircēju maksātspēja atbilst sasniegtajam dzīvokļu cenu līmenim, kura strauja paaugstināšanās nozīmētu arī darījumu samazināšanos.

Zemāks pircēju pieprasījums patlaban ir pēc dzīvokļiem sliktā stāvoklī, kā arī pēc īpašumiem mājās, kurām piemīt viens vai vairāki pircēju izvēli negatīvi ietekmējoši faktori, piemēram, neapmierinošs mājas tehniskais stāvoklis, liels komunālo maksājumu kopējais parāds, augsti komunālie un apsaimniekošanas izdevumi, ēka ir daļēji apdzīvota.

Labā tehniskā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu cenas tādos mikrorajonos kā Purvciems, Pļavnieki, Zolitūde, Imanta un Ziepniekkalns vienistabas dzīvokļiem augustā bija 23 000–33 000 eiro, divu istabu dzīvokļiem – 30 000–42 000 eiro, trīs istabu dzīvokļiem – 37 000–50 000 eiro, četru istabu dzīvokļiem – 43 000–56 000 eiro.

Jaunākais mājokļu tirgus pārskats pieejams „Latio” mājas lapas sadaļā Tirgus analīze http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus-analize

 

Vasaras otrajā pusē pieaudzis "SEB bankas" izsniegto mājokļu kredītu apjoms

04.09.2014

"Latio": Septiņos mēnešos nekustamā īpašuma darījumu skaits audzis par 1,3%

05.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām