"Latio": Septiņos mēnešos nekustamā īpašuma darījumu skaits audzis par 1,3%

2014.gada septiņos mēnešos kopējais visu veidu nekustamā īpašuma pirkuma darījumu skaits Latvijā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo laika posmu palielinājies par 1,3%, liecina nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" apkopoto Zemesgrāmatas datu analīze.

No šā gada janvāra līdz jūlija beigām valstī reģistrēti vairāk nekā 25 000 nekustamā īpašuma darījumu. Dati par augustu vēl nav pieejami, norāda "Latio".

Salīdzinot ar vairākiem iepriekšējiem pēckrīzes gadiem, darījumu skaita pieauguma temps šogad ir lēnāks gandrīz visos nekustamā īpašuma tirgus segmentos.

Darījumu skaits ar mājokļiem gada septiņos mēnešos Latvijā palielinājies par 3,7%, tai skaitā ar dzīvokļiem - par 2%, bet savrupmājām - par 11,5%.

Rīgā kopējais visu veidu nekustamā īpašuma pirkuma darījumu skaits 2014.gada septiņos mēnešos attiecībā pret pagājušā gada atbilstošo laika posmu audzis par 3,8%. Mājokļu pirkuma darījumu skaits galvaspilsētā palielinājies par 4,7%, tai skaitā dzīvokļu darījumi - par 3,8%, bet savrupmāju darījumi - par 11,7%.

Šā gada septiņos mēnešos Rīgā notikuši vairāk nekā 5800 mājokļu pirkuma darījumi, nepilnus 90% no tiem veidoja dzīvokļu darījumi. Šogad vērojama tendence mājokļu darījumu kopējā apjomā palielināties savrupmāju darījumu īpatsvaram.

Jūrmalā šā gada septiņos mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo laika posmu mājokļu pirkuma darījumu skaits audzis par 8,2%, tai skaitā darījumi ar dzīvokļiem palielinājušies par 6%, bet darījumi ar savrupmājām - par 14%, liecina "Latio" veiktā Zemesgrāmatas datu analīze. Septiņos mēnešos Jūrmalā notikuši vairāk nekā 620 mājokļu darījumi, ap 70% no tiem veidoja dzīvokļu darījumi.

Ierobežots piedāvājums un pircēju aktivitāte veicina tipveida dzīvokļu cenu kāpumu

04.09.2014

Pircēju interese par savrupāju iegādi nepalielinās

08.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām