Diena: Mājīguma nodrošināšanas daudzveidīgie risinājumi

Daudzdzīvokļu mājas siltumtīklu tehniskā gatavība apkures sezonai ir pārvaldnieka atbildība, un visefektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, ir apkures sistēmas hidrauliskā pārbaude. Dzīvoklī var nomainīt radiatorus, un to vislabāk izdarīt līdz apkures sezonas sākumam. Ja kāds iedomājas, ka daudzdzīvokļu namā var iebūvēt kamīnu vai ielikt taupības krāsniņu, tad tas iespējams tikai vecajos namos, kuros pirms tam jau bijuši kamīni vai arī krāsns apkure. Daudzdzīvokļu mājās, ja to projektā nav paredzēta kamīna izbūve, to nedrīkst darīt.

Turklāt tas ir absolūti ugunsnedroši, ja namā, kurā nav atbilstīgu dūmvadu, kamīna dūmus novada caur caurumu ārsienā. Tāda sistēma redzama daudzviet Latvijas ciematu daudzdzīvokļu mājās. Alternatīva – biokamīns. Dizainiskā korpusā ir kurtuve, kurā tiek dedzināts bioetanols. Tam ir īsta liesma un arī dekoratīvas pagales, biokamīns kalpo arī kā telpas sildošs elements, kam nav ne pelnu, ne dūmu, ne sodrēju. To var likt pie sienas un uz grīdas, pat telpas vidū, jo tam nav nepieciešams skurstenis un papildu ventilācijas sistēma.

Privātmāju īpašniekiem, izvēloties apkures sistēmu, der apsvērt, cik līdzekļu un cik darba ieguldīt. Ir lētāka apkure, bet ar dārgākiem ekspluatācijas tēriņiem, un ir dārgāki ieguldījumi apkures sistēmās, kam ir mazāki ekspluatācijas tēriņi. Protams, svarīgi, kāda ir telpa, kurā atradīsies visa apkures sistēma. Ja nav iespējas izveidot dūmeni, tad teju vienīgā iespēja ir ievietot elektrisko apkuri, kas ir ērts, bet visumā dārgs variants. Gāzes apkures ierīkošanai būtiska ir gāzesvada dislokācija.

Malkas apkures katli ir pats tradicionālākais un ekonomiskākais apkures veids. Svarīgs faktors malkas katla izvēlē ir tā uzbūve, cik liela ir katla ietilpība, kāds ir pieļaujamais malkas pagales garums. Pārsvarā katli pielāgoti arī kurināšanai ar briketēm un granulām. Tērauda apkures katlam ir visumā augsts lietderības koeficients.†Tērauda apkures katlu arī būs vieglāk tīrīt. Savukārt čuguna apkures katlam darbības mūžs būs ilgāks nekā tērauda apkures katlam. Starp citu, ja ir malkas apkure, tad pēdējais laiks vienoties par skursteņslaucītāja vizīti.

Pieņemti visi nozīmīgākie normatīvie akti, lai 1.oktobrī stātos spēkā jaunais būvniecības regulējums

08.09.2014

Diena: Pareiza ēkas siltināšana palīdz apkurei

09.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts