LNK Group iegādājas biroju ēku Jāņa Daliņa ielā 15

Ar starptautiskās nekustamā īpašuma kompānijas „Colliers International” (Colliers) starpniecību, par EUR 10 516 200 tika pārdota biroju ēka Rīgā, J.Daliņa ielā 15. Par A klases biroju ēkas īpašnieku trešajā pārdošanas kārtā kļuva SIA “LNK (Latvijas Novitātes Komplekss)” dibinātais uzņēmums SIA “JD 15” un no šī brīža ēka būs zināma kā “LNK Centre”.  

Neskatoties uz to, ka J. Daliņa ielas biroja ēkas jaunais īpašnieks tika noskaidrots tikai trešajā pārdošanas kārtā, aktīva interese par nekustamā īpašuma objektu tika izrādīta visa pārdošanas procesa laikā. Galvenie pretendenti uz ēkas iegādi bija Skandināvijas investīciju fondi, Baltijas investori un NVS valstu pārstāvji, kuriem tika rīkoti vairāki desmiti objekta apskates.

Deniss Kairāns, „Colliers International” Latvijas pārstāvniecības vadītājs: „Esam gandarīti, ka mūsu iepriekšējās pieredzes rezultātā un pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar komerctiesību advokātu biroju TARK GRUNTE SUTKIENE, kā arī pārējām iesaistītām pusēm, ir izdevies bez aizķeršanās aizvadīt gan izsoles, gan brīvās pārdošanas procesu, kā rezultātā ēkai J. Daliņa ielā, kas turpmāk sauksies “LNK Centre”, ir jauns īpašnieks no LNK grupas. Šīs ēkas pārdošana ir ievērības cienīgs notikums Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, jo šī būs lieliska iespēja pārbaudīt tirgus gatavību jaunu biroju projektu attīstībai, neiesaistoties ilgā celtniecības procesā un izvairoties no lielākās daļas celtniecības risku.

Darījums tika veikts, izmantojot ABLV Bank piešķirto finansējumu. Tas, ka viena no bankas politikas prioritātēm ir kvalitatīvu komercīpašumu finansēšana un īpašumu attīstītāju atbalstīšana, nodrošināja ātru kredīta lēmuma pieņemšanu. 

Antons Marčenko, ABLV Bank Projektu finansēšanas nodaļas vadītājs:   Bankas kapitāls un kredītpolitika ļauj vienam aizņēmējam piešķirt finansējumu līdz 50 miljonu eiro apjomā. Izskatot kredīta pieteikumus, ABLV Bank lielu uzmanību pievērš investora pieredzei, īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai. Biroju ēkas J.Daliņa ielā 15 gadījumā, jau sākotnēji bijām gatavi finansēt šīs ēkas iegādi un ieinteresētajiem investoriem sagatavojām kreditēšanas piedāvājumu vēl pirms pircēja apstiprināšanas. Ņemot vērā to, ka biroju ēkas pircējs, LNK uzņēmumu grupa, ir Latvijā pieredzējis un profesionāls komercīpašumu attīstītājs un pārvaldnieks, un daļu iegādātās biroju ēkas izmantos savām vajadzībām, mēs varējām piedāvāt īpašus, klientam individuāli pieskaņotus finansēšanas noteikumus.”

Tuvāko “LNK Centre” ēkas attīstības plānu realizācija sniegs jaunas iespējas NĪ tirgū

Saskaņā ar Colliers tirgus analīzes datiem, šobrīd Rīgā trūkst A un B klases biroju brīvo platību. 2014.gada pavasarī brīvas bija 5.3% A klases un 4.9% B klases biroju platības. Pašreizējo nomas maksu līmeņu dēļ, jaunu biroju ēku celtniecība bieži vien nav rentabla.

“LNK Centre” biroju ēka jau šobrīd ir ļoti labā stāvoklī un atrodas pilsētas centra rajonā, kas strauji attīstās un nepārprotami kļūs par Rīgas biznesa centru. LNK Group plāno investēt biroju centra attīstībā un ēkas telpu uzlabošanā, lai tās pilnībā atbilstu A klases biroju standartiem.

Tuvākajā nākotnē LNK uzņēmumu grupas LNK Industries, LNK Properties un LNK Aerospace atsāks izmantot “LNK Centre” telpas savām vajadzībām un iekārtos birojus minētajā ēkā. Savukārt 5 000 m2 ēkas platības tiks piedāvāta nomā citiem interesentiem jau šogad, tādejādi mazinot spriedzi Rīgas biroju telpu tirgū.

Colliers pieredze liecina, ka pašlaik lieliem uzņēmumiem, kas plāno paplašināšanos, vai izvērtē iespēju uzlabot telpu kvalitāti, ir ļoti grūti atrast piemērotas platības Rīgas centrā. Vislielākās grūtības piemērotu biroju telpu meklēšanā ir uzņēmumiem, kuriem nepieciešamas biroju platības sākot no 1 000 m2. “LNK Centre” biroju centram nonākot tirgū, vairākiem šādiem uzņēmumiem parādīsies reāla iespēja nomainīt biroju, jo ēkas katra stāva kopējā platība ir teju 1 000 m2, kas ļaus uzņēmumiem ērti izvietoties. Ja ēkas iznomāšana noritēs veiksmīgi, tas var kļūt par pozitīvu signālu gan attīstītājiem, gan bankām, un, cerams, stimulēs biroju tirgus turpmāko attīstību Rīgā, ” skaidro Deniss Kairāns.

Diena: Būvnieki kliedz, jaunais likums iet tālāk

09.09.2014

„Larix Property” sāk ārējo tīklu un ceļu izbūves darbus Mārupē.

09.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu