Valdība līdz 1.janvārim gaidīs Rīgas domes atbildi par risinājumiem nekustamo īpašumu maiņai starp valsti un pašvaldību

Valdība šodien nolēma atkārtoti vērsties ar lūgumu pie Rīgas domes, lai tā pieņemtu lēmumu par valsts pārvaldes funkciju veikšanai nepieciešamo nekustamo īpašumu nodošanu bez atlīdzības valsts īpašumā, par ko pretī saņemtu valstij piederošus īpašumus.

Valdība uzklausīja ziņojumu par valsts un Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumu maiņu un pagarināja uzdevuma termiņu līdz 2015.gada 1.janvārim.

Rīgas dome līdz šim pēc būtības nav sniegusi atbildi par nekustamo īpašumu maiņas risinājumiem, kā arī nav lēmusi par valsts pārvaldes funkciju realizēšanai nepieciešamo nekustamo īpašumu nodošanu bez atlīdzības valstij, tādēļ pagaidām nav iespējams sagatavot attiecīgus priekšlikumus par iespējamiem risinājuma variantiem nekustamo īpašumu maiņai, teikts ziņojumā.

Izpildot Ministru kabineta un Ministru prezidenta dotos uzdevumus, gan VAS "Valsts nekustamie īpašumi", gan Finanšu ministrija Rīgas domei iesniedza pašvaldības īpašumā esošo nekustamo īpašumu sarakstu, ko lieto valsts institūcijas un kas nepieciešami valsts pārvaldes funkciju veikšanai, ar lūgumu pieņemt lēmumus par to nodošanu bez atlīdzības valsts īpašumā.

Finanšu ministrija Ministru kabineta dotos uzdevumus ir izpildījusi attiecībā uz informācijas iegūšanu no citām ministrijām, bet nav iespējams sagatavot attiecīgus priekšlikumus par iespējamiem risinājuma variantiem īpašumu maiņai, jo atbildes vēstule par pieņemtiem lēmumiem no Rīgas domes līdz šim nav saņemta, teikts ziņojumā.

Pašreizējā prakse liecina, ka vairumā gadījumu valsts vai pašvaldību funkciju īstenošanai nepieciešamie nekustamie īpašumi, lai nodrošinātu efektīvāku funkciju veikšanu, attiecīgi tiek nodoti bez atlīdzības valsts vai pašvaldību īpašumā, teikts ziņojumā.

Finanšu ministrija atbalsta priekšlikumu pašvaldībai nodot tos nekustamo īpašumu, kas izmantojami tikai pašvaldību funkciju veikšanai, piemēram, zemes vienības ielu sarkanajās līnijās. Savukārt par citu nekustamo īpašumu nodošanu bez atlīdzības pašvaldības īpašumā būtu jālemj, izvērtējot atsevišķi katru konkrēto gadījumu.

„Larix Property” sāk ārējo tīklu un ceļu izbūves darbus Mārupē.

09.09.2014

Daļa LNB bijušās ēkas ir kritiskā stāvoklī; iedzīvotāju drošību tas neapdraudot

10.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu