Daļa LNB bijušās ēkas ir kritiskā stāvoklī; iedzīvotāju drošību tas neapdraudot

Daļa no bijušās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas Krišjāņa Barona ielā 14 pašlaik ir kritiskā stāvoklī - tai atdalās fasādes apmetums. Patlaban šī daļa ir norobežota un iedzīvotāju drošību neapdraud, aģentūru LETA informēja tās apsaimniekotājs VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ).

Šā gada 4.septembrī aģentūra LETA no aculieciniekiem uzzināja, ka minētajai ēkai drūpot nost apmetums. Kā aģentūrai LETA pastāstīja VNĪ, uzņēmums šajā pašā dienā nekavējoties veica ēkas apsekošanu un konstatēja, ka būvei Krišjāņa Barona ielā 14 ir atdalījusies fasādes daļa un nokritusi uz ietves.

Kā situāciju skaidroja VNĪ pārstāvji, atbilstoši noslēgtajam apsaimniekošanas un lietošanas līgumam nekustamā īpašuma Krišjāņa Barona ielā 14 apsaimniekošanu un uzturēšanu līdz šim ir nodrošinājusi LNB, un notikušais esot spilgts piemērs kādreizējam valstī pieņemtajam principam, ka katrs var būt ēku apsaimniekotājs, arī tas, kam tā nav raksturīgā funkcija. Situācija ar atlobījušos apmetumu Krišjāņa Barona ielā 14 neesot nekas pārsteidzošs, bet gan likumsakarīgs iznākums līdzekļu ekonomēšanai nekustamā īpašuma uzturēšanai.

VNĪ pārstāvji arī informēja, ka, neraugoties uz to, ka ēkas uzturēšana un apsaimniekošana ir nodota LNB, uzņēmums veic ēkas apsekošanu un uzraudzību, lai izvairītos no šādu gadījumu atkārtošanās turpmāk un lai iespējamos nepieciešamos remonta darbus iekļautu tuvākā perioda remontdarbu plānā.

VNĪ arī piebilda, ka remontdarbus gaidot vesela virkne celtņu, kas būtu pelnījušas iekļūt prioritāro investīciju projektu sarakstā, tāpēc uzņēmuma pārstāvji nepārtraukti tiekoties ar ministriju pārstāvjiem un konsultējoties ar ekspertiem, taču pašreizējā ekonomiskajā situācijā valsts budžeta iespējas nodrošināt finansējuma piesaisti esot ierobežotas.

Pašlaik LNB vēl nav pilnīgi atbrīvojusi tās iepriekšējās telpas, tas notiks līdz šā gada beigām.

Kā VNĪ pārstāvji komentēja ēkas turpmāko likteni, jautājumus par VNĪ pārvaldīšanā esošo ēku turpmāku izmantošanu izskata VNĪ Īpašumu izvērtēšanas komisijā, kas pieņem lēmumu par turpmāko rīcību ar šiem īpašumiem.

VNĪ svarīgi izvērtēt, vai nekustamais īpašums Krišjāņa Barona ielā 14 arī turpmāk varētu būt nepieciešams kādas valsts iestādes funkciju veikšanai - VNĪ prioritāte ir ar telpām nodrošināt valsts institūcijas. Ja neviena institūcija neizrādīs interesi, īpašums, visticamāk, primāri tiks piedāvāts nomai privātajam sektoram, taču nevarot izslēgt arī iespēju īpašuma virzīšanai atsavināšanai.

VNĪ piebilst, ka, izvērtējot turpmāko rīcību, jāņem vērā ekonomiskā situācija, jo ēkai nepieciešami ievērojami kapitālieguldījumi, kas no valsts budžeta līdzekļiem var nebūt pieejami.

Ēka Krišjāņa Barona ielā 14 celta tālajā 1910.gadā Rīgas Amatnieku krājaizdevumu kases vajadzībām pēc arhitekta Ernesta Poles projekta. Nams ir ievērojami nolietots, taču VNĪ apliecināja, ka to var turpināt ekspluatēt.

Valdība līdz 1.janvārim gaidīs Rīgas domes atbildi par risinājumiem nekustamo īpašumu maiņai starp valsti un pašvaldību

09.09.2014

"BPT Real Estate" atkārtoti atzīts par labāko nekustamā īpašuma investīciju pārvaldītāju Latvijā

10.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus