Eksperts: kamēr Latvijā diskutē par Investīciju piesaistes programmas apturēšanu, igauņi pārvilina investorus

Laikā, kad vēlēšanu priekšvakarā Nacionālā apvienība (VL-TB/LNNK) atkal aicina koalīcijas partnerus apturēt Investīciju piesaistes programmu, kas paredz uzturēšanās atļauju izsniegšanu apmaiņā pret investīcijām, kaimiņvalsts Igaunija ir pārņēmusi Latvijas pieredzi un izstrādā mērķtiecīgus projektus austrumu investoru piesaistei, norāda Aleksandrs Zadvornovs, Igaunijas investīciju piesaistes un konsultāciju aģentūras PROFIL Estate valdes loceklis. 

Ceturtdien, 11. septembrī, VL-TB/LNNK pārstāvji Saeimā nāks klajā ar kārtējiem priekšlikumiem par grozījumiem Imigrācijas likumā, aicinot pārtraukt uzturēšanās atļauju izdošanu Krievijas iedzīvotājiem. Turpretim kaimiņvalsts Igaunija nebūt necenšas izolēt sevi no ārvalstu kapitāla, bet gan izstrādā projektus, kas radīs valstij iespēju attīstīt tautsaimniecību un piesaistīt investīcijas. 

„Igaunijā tiek meklētas arvien jaunas iespējās, kā attīstīt tautsaimniecību kvalitatīvā un jaunā līmenī. Pavisam drīz - 1. novembrī - stāsies spēkā tā saucamā virtuālās pilsonības piešķiršanas kārtība, kas paredz elektronisko identifikācijas karšu izsniegšanu ārzemju uzņēmējiem no trešajām valstīm. Rezultātā, pat atrodoties vairāku tūkstošu jūdžu attālumā, investori varēs reģistrēt uzņēmumus, atvērt kontus bankās un izmantot iespēju nemaksāt ienākuma nodokli no valsts tautsaimniecībā reinvestētās peļņas,” saka A. Zadvornovs.

Pēc viņa aplēsēm, virtuālās pilsonības sistēmas ieviešanas rezultātā, Igaunija, kurā ir 1,4 miljoni iedzīvotāju, cer līdz 2025. gadam kā virtuālos rezidentus piesaistīt aptuveni 10 miljonus uzņēmēju. Tāpat Igaunijā tiek apspriesti likumdošanas grozījumi, kas garantētu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu investoriem. “Šobrīd tiek strādāts pie vēlamā investīciju sliekšņa un piesaistes veidu definēšanas. Politika, lai paliek politiķiem, bet biznesa intereses – pirmajā vietā,” uzsver A. Zadvornovs.

Igaunijas investīciju kompāniju klātbūtne jau šobrīd ir jūtama Latvijas nekustamā īpašuma tirgū Turklāt šiem uzņēmumiem nenoliedzami ir saites ar Krievijas, Ukrainas un Kazahstānas investoriem. „Šie fondi izvēlas nākt uz Rīgu caur Tallinu, bet tā jau nenoliedzami ir tendence!” rezumē PROFIL Estate pārstāvis.

Igaunija acīmredzot nepacietīgi gaida, kad Latvija pārtrauks uzturēšanās atļauju izsniegšanu apmaiņā pret investīcijām, jo tad austrumu investori, meklējot jaunus un pievilcīgus tirgus, pārorientēs savu naudas plūsmu mūsu ziemeļu kaimiņvalsts virzienā

Reklāma: Apskati aktuālos jauno projektu piedāvājumus šeit 

"Latvenergo" pamatkapitālā iegulda nekustamos īpašumus 435 760 eiro vērtībā

10.09.2014

Sērijveida dzīvokļu cenas pieaug; piedāvājumu skaits samazinās

10.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus