Komercbanku asociācija un EM slēgs memorandu par sadarbību mājokļu iegādes atbalsta programmas ieviešanā

Nākamnedēļ plānots parakstīt Latvijas Komercbanku asociācijas un Ekonomikas ministrijas (EM) sadarbības memorandu par mājokļu kreditēšanas atbalsta programmas jaunajām ģimenēm ieviešanu.

Puses ir sagatavojušas memoranda projektu, kura mērķis ir sadarboties valsts atbalsta programmas efektīvā ieviešanā un pilnveidē, lai uzlabotu jauno ģimeņu dzīves apstākļus Latvijā, padarītu pieejamākus aizdevumus mājokļu uzlabošanai un stabilizētu Latvijas demogrāfisko situāciju, informē Komercbanku asociācija.

Komercbanku asociācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Melnace aģentūrai LETA skaidroja, ka asociācija šo memorandu parakstīs kā organizācija, nevis solot konkrētu banku iesaisti programmā. Bankas slēgs līgumus ar Latvijas attīstības finanšu institūciju "Altum".

Organizācija aicina valdību un parlamentu pēc iespējas ātrāk sagatavot un pieņemt visus nepieciešamos normatīvos aktus, lai varētu sākt mājokļu kreditēšanas atbalsta programmas ieviešanu sakārtotā juridiskā vidē, tajā skaitā grozījumus patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kā arī grozījumus maksātnespējas likumā, kas garantē stabilu un kreditēšanai draudzīgu juridisko un biznesa vidi Latvijā.

Saeima septembra sākumā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas valsts atbalsta gadījumā paredz noteikt mazāku līdzfinansējuma summu kredītņēmējam mājokļa iegādei, proti, valsts sniegtā atbalsta gadījumā kredīta devējs būs tiesīgs izsniegt kredītu ne vairāk kā 95% apmērā no nekustamā īpašuma iegādes darījuma summas vai plānotajām būvniecības izmaksām. Pašlaik likumā teikts, ka aizdevums, kura summa ir 100 minimālās mēnešalgas (32 000 eiro) vai lielāka un kura atmaksa nodrošināta ar nekustamā īpašuma hipotēku, izsniedzams ne vairāk kā 90% apmērā no nekustamā īpašuma tirgus vērtības.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šonedēļ arī vienojās par kompromisu strīdīgajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā. Deputāti nolēma izslēgt no likumprojekta iepriekš atbalstīto priekšlikumu, kas paredzēja ieviest tā saukto nolikto atslēgu principu mantai, kas kalpojusi kā nodrošinājums. Pret šo priekšlikumu stingri iebilda banku pārstāvji.

Komercbanku asociācija paziņojumā medijiem arī pauž gandarījumu, ka šodien Saeimā pēdējā lasījumā akceptēts jaunais šķīrējtiesu likums, kas sakārtos šķīrējtiesu darbību Latvijā un uzlabos strīdu risināšanas ātrumu, kvalitāti un uzticamību. Komercbanku asociācija arī cer, ka parlaments, pieņemot grozījumus maksātnespējas likumā, sabalansēs tajā kreditora un aizņēmēja intereses un neapgrūtinās iespējas mājsaimniecībām saņemt kredītu pirmā mājokļa iegādei.

Kā ziņots, augusta sākumā valdība apstiprināja kārtību, kā tiks īstenota valsts galvojuma programma, lai atvieglotu ģimenēm ar bērniem iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Pašlaik galvojuma programmā paredzēti 332 678 eiro. Šī summa ļauj uzņemties galvojumu saistības 1,33 miljonu eiro apmērā. Ja pieņem, ka vidējais galvojums būs 6000 eiro, tad "Altum" varēs sniegt 220 galvojumus.

Galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, tad galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, tad maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, tad galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Iesakām: Apskati aktuālos jauno projektu piedāvājumus šeit

"Euromoney" nosauc "Hanner Real Estate" par labāko biroja telpu nekustamā īpašuma projektu attīstītāju Latvijā

11.09.2014

Apdrošinātājs: Komercīpašumiem biežākos zaudējumus rada ūdensvadu avārijas un zagļi, lielākos - ugunsgrēki

15.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām