Ārvalstu studentu skaita pieaugums dod iespēju dzīvokļu izīrētājiem nopelnīt vairāk

Pēdējā mēneša laikā aktivizējušies studenti, kuri meklē sev dzīvesvietu un, kā rāda uzņēmuma “Rent in Riga” aplēses, šogad jūtami (par aptuveni 15%) pieaudzis īres mājvietu Rīgā meklējošo ārvalstu studentu skaits. Uzņēmumā “Rent in Riga” veiktā tirgus analīze liecina, ka izīrētājs no vairākiem kopā mītošiem ārzemju studentiem par to pašu dzīvojamo platību var saņemt pat 20% lielāku īres maksu nekā no vietējiem īrniekiem.

Piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kuras studenti visbiežāk meklējuši īres dzīvokli ar “Rent in Riga” starpniecību, informē, ka šajā augstskolā šā gada vasaras uzņemšanā ārvalstu studentu skaits, salīdzinot ar aizvadīto mācību gadu pieaudzis par nepilniem 10%, bet kopumā jaunajā akadēmiskajā gadā RSU studē 1270 ārvalstnieki, kas ir 17,6% no visa šīs augstskolas studentu skaita.

Kā informē SIA “Rent in Riga” valdes loceklis Jānis Lipša, ārvalstu studentu skaita pieaugums Rīgā rada iespēju nopelnīt vairāk tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir izīrējams vismaz 3 guļamistabu dzīvoklis Rīgas centrā vai tuvajā Pārdaugavā, kas atrodas sakoptā namīpašumā. Pats dzīvoklis var nebūt ideālā stāvoklī. “Piemēram, ja ģimene ar bērniem vēlas īrēt 3 vai vairāk guļamistabu dzīvokli Rīgas centrā, tad par pieņemamiem netiek uzskatīti varianti ēku augšējos stāvos bez lifta, turklāt dzīvoklim jābūt labā stāvoklī, vēlams svaigi izremontētam. Turpretī trīs ārvalstu studentiem nav pretenziju īrēt 6. stāva četristabu dzīvokli ēkā bez lifta, viņi arī pievērš mazāk uzmanības remonta svaigumam. Apvienojušies ārzemju studenti par šādu mājokli bez komunālajiem maksājumiem mēnesī var maksāt ap 750 eiro, kamēr vietējai ģimenei šāda summa būs par lielu,” stāsta J. Lipša.

Ārvalstu studenti dzīvesvietu īrēt izvēlas galvenokārt trijatā un katrs no viņiem īrei bez komunālajiem maksājumiem var atvēlēt 200 - 300 eiro mēnesī, kamēr Latvijas studenta rocība šim mērķim ir 50 - 100 eiro. SIA „Rent in Riga” novērojumi liecina, ka vispieprasītākie ārvalstu studentu vidū ir dzīvokļi Rīgas centrā, ar 3 vai 4 guļamistabām, turklāt ārvalstu studenti ir uzticami, kārtīgi īrnieki, kuri bez iebildumiem ir gatvi samaksāt dzīvokļa īpašniekam drošības depozītu 2 mēnešu īres maksas apmērā. Drošības depozīta samaksa īpašniekam dod drošības sajūtu, ka tiks pildītas īres līgumā noteiktās saistības un, ja dzīvoklim tiks nodarīti bojājumi, īpašnieks tos varēs kompensēt no drošības depozīta.

Interesanti, ka daļa ārvalstu studentu kopā īrēt dzīvokli izvēlas viens otru pazīstot ļoti neilgu laiku, pat tikai dažas dienas. Biežāk dzīvokļus kopā īrē studenti no vienas valsts.

„Grūtāk atrast īrētu dzīvesvietu ir vienu semestri vai īsāku laiku Latvijā studējošiem ārvalstniekiem, jo lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku vēlas īres līgumu slēgt vismaz uz vienu gadu,” piebilst J. Lipša.

Kopumā Rīgā mājokļu īres cenas paaugstinās jau kopš 2010. gada, kad tās 2008. un 2009. gadā samazinājās līdz pat 60%. Vidējais īres cenu pieaugums gadā ir 10 - 15%, taču jau vairākus gadus pieprasījums pēc kvalitatīviem īres mājokļiem pārsniedz pieprasījumu, bet  tomēr īrnieki nav gatavi pārmaksāt par īrēto dzīvokli un rūpīgi izvērtē katru piedāvājumu.

Iesakām: Apskati šī mēneša īpašo piedāvājumu projektu PRIEDES šeit

Virzās uz jaunu kvartālu Rūpniecības ielā

15.09.2014

alt

Izveidotas City24.lv mobilās aplikācijas

15.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām