Virzās uz jaunu kvartālu Rūpniecības ielā

Nojaucot sporta kluba Reaktors ēku Rūpniecības ielā un vēl vairākas būves, plānots sākt gatavot būvlaukumu jaunai kvartāla apbūvei Rīgā.Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv.

Būvprojektu ēkas Rūpniecības ielā 27, kur vēl nesen atradās sporta klubs, un ēkas Rūpniecības ielā 23 demontāžai Rīgas būvvaldē iesniegusi SIA Pētersalas projekts. Uzņēmums pieder Swedbank grupas nekustamo īpašumu uzņēmumam Ektornet Latvia AB, liecina Lursoft informācija. Kompānijai Rūpniecības ielā pieder 2 ha plašs kvartāls.

Gaida atļauju

Demontāžas būvprojekts vēl nav akceptēts. Uzņēmums cer, ka tas notiks drīz, DB apliecina Pētersalas projekta valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks. Saņemsim atļauju demontāžai un tad lemsim par nākamajiem soļiem, viņš saka, piebilstot, ka ēku nojaukšana ir turpinājums garam procesam, kura rezultāts būs jauns pilsētas kvartāls. Pirms būvniecības uzsākšanas būs nepieciešama arī komunikāciju sakārtošana teritorijā.

Jau 2010. gadā Rīgas dome akceptēja detālplānojumu teritorijai starp Rūpniecības ielu, Pētersalas ielu un Katrīnas ielu. Tas tika izstrādāts pēc SIA D.A.K. Nami ierosinājuma. Detālplānojums nosaka, ka kvartālā gar Rūpniecības ielu atļauta jaukta tipa apbūve ar dzīvojamo funkciju, bet tuvāk Katrīnas ielai – publiska apbūve. Jauktas apbūves teritorijas detālplānojuma robežās ir teritorijas, kur primārā izmantošana ir daudzdzīvokļu māju, komerciāla rakstura objektu un tirdzniecības un pakalpojumu objektu būvniecība. Daudzfunkcionālās ēkās publiski pieejamās telpas izvietos ēku pirmajos stāvos.

Rāmis jau uzlikts

Savukārt publiskās apbūves teritorija paredzēta apbūvei, kas saistīta ar publiskām, sabiedriskām vai sociālām funkcijām, piemēram, valsts un pašvaldības, reliģijas, izglītības, kultūras, zinātnes, ārstniecības, sociālās aprūpes vai citas līdzīgas nekomerciālas iestādes. Ap turpat netālu esošo Viesturdārza dīķi tiek saglabāta apstādījumu teritorija. Lai gan arhitektoniskā vīzija kvartāla apbūvei vēl nav, A. Kovaļčuks norāda, ka detālplānojums jau «uzliek rāmi» gaidāmajai apbūvei, proti, dzīvojamajai un komercapbūvei. Jāatgādina, ka vēl 2007. gadā DB rakstīja par RBSSKALS plāniem attīstīt Viesturdārza apkārtni. Kvartālā Rūpniecības un Pētersalas ielu rajonā, aptuveni tur, kur tobrīd atradās sporta klubs Reaktors, attīstītājs vēlējās apvienot mājokļus, birojus, veikaliņus, kafejnīcas un viesnīcas. Tāpat tur varētu tapt SPA, baseins un sporta klubs, tiktu veidoti pagalmi, centrālais laukums, ielas, kas uz to ved, tolaik ziņoja DB.

Iesakām: Apskati šī mēneša īpašo piedāvājumu projektu PRIEDES šeit

Oktobra vidū izsolīs "Latvijas Krājbankas" nekustamos īpašumus

15.09.2014

Ārvalstu studentu skaita pieaugums dod iespēju dzīvokļu izīrētājiem nopelnīt vairāk

15.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā