"SEB banka" sniegs konsultācijas par valsts atbalsta programmu ģimenēm mājokļa iegādei

Lai uzzinātu par iespējām iesaistīties jaunajā valsts atbalsta programmā ģimenēm mājokļa iegādei un būvniecībai, SEB banka aicina klientus pieteikties uz konsultācijām par pieejamo valsts atbalstu, programmas nosacījumiem un kritērijiem.

Banka jau patlaban saņemot klientu jautājumus par iespējām izmantot šo atbalstu, tādēļ ir ieinteresēta, lai programma kļūtu pieejama pēc iespējas ātrāk.

"Šogad programmas dalībnieku skaits būs ierobežots, tādēļ aicinām klientus savlaicīgi pieteikties konsultācijām un sagatavot nepieciešamo dokumentāciju," norāda SEB bankas valdes locekle Ieva Tetere.

Kā ziņots, šodien tiks parakstīts sadarbības memorands starp Ekonomikas ministriju un Latvijas Komercbanku asociāciju par atbalsta programmas īstenošanu. Pēc tam Latvijas attīstības finanšu institūcija "Altum" ar komercbankām slēgs līgumus par šīs valsts atbalsta programmas īstenošanu, lai varētu uzsākt klientu pieteikumu pieņemšanu un izskatīšanu.

Kā ziņots, augusta sākumā valdība apstiprināja kārtību, kā tiks īstenota valsts galvojuma programma, lai atvieglotu ģimenēm ar bērniem iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Pašlaik galvojuma programmā paredzēti 332 678 eiro. Šī summa ļauj uzņemties galvojumu saistības 1,33 miljonu eiro apmērā. Pieņemot, ka vidējais galvojums būs 6000 eiro, "Altum" varēs sniegt 220 galvojumus.

Galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, tad galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, tad maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, tad galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

"SEB bankas" apkopotie dati liecina, ka vidējā hipotekāra kredīta summa "SEB bankā" šogad ir aptuveni 28 000 līdz 31 000 eiro.

Kā norāda banka, patlaban galvenais šķērslis jaunajām ģimenēm sava mājokļa iegādei ir nevis nepietiekams ienākumu līmenis, bet nepietiekami uzkrājumi pirmās iemaksas segšanai. Īstenojot valsts atbalsta programmu, tiks būtiski samazināts pirmās iemaksas apjoms sava mājokļa iegādei.

Iesakām: Apskati šī mēneša īpašo piedāvājumu projektu PRIEDES šeit

Ekonomikas ministrija un komercbanku asociācija parakstīs sadarbības memorandu par atbalstu mājokļa iegādei

18.09.2014

Tols: VNĪ īpašumu tirgū nav konkurenti privātajam biznesam

18.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām