Jēkabpilī informēs par jauno būvniecības procesa regulējumu

Šodien Ekonomikas ministrija (EM) Jēkabpilī rīkos semināru Jaunais būvniecības procesa regulējums, tā piemērošana, biznesa portālu Nozare.lv informēja EM.

Seminārs tiek rīkots, lai informētu par jauno būvniecības procesa regulējumu, kas stāsies spēkā 2014.gada 1.oktobrī.

Semināra mērķis ir informēt Latvijas pašvaldību pārstāvjus un citus interesentus par galvenajām izmaiņām būvniecības procesā līdz ar jaunā būvniecības regulējuma spēkā stāšanos.

Semināra ietvaros EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta pārstāvji informēs par iestāžu kompetenci būvniecībā, grozījumiem 2013.gada 9.jūlijā pieņemtajā Būvniecības likumā, lēmumiem būvniecības procesā, vispārīgo un speciālo būvnoteikumu mijiedarbību, prasībām būvinspektoriem un to pienākumu apjomu, prasībām būvspeciālistu sertifikācijai.

Semināru vadīs EM Būvniecības un mājokļu politikas departamenta pārstāvji.

Seminārs notiks plkst.10 Rīgas ielā 150a, Jēkabpilī.

Jau ziņots, ka patlaban ir pieņemti visi galvenie normatīvie akti, lai šī gada 1.oktobrī stātos spēkā jaunais būvniecības regulējums. Atlikušie normatīvie akti ir jāpieņem līdz 2015.gada 1.jūlijam.

Patlaban jau ir pieņemti Vispārīgie būvnoteikumi, Ēku būvnoteikumi, Noteikumi par būvinspektoriem, Noteikumi par būvspeciālistu profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas un būvuzņēmēju civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas kārtību un minimālo atbildības limitu.

Kopumā ir pieņemti 15 būvnoteikumi no 18, un vēl nav pieņemti būvnoteikumi mākslīgo salu būvniecībai atklātā jūrā, ar radiāciju saistīto objektu būvnoteikumi un ceļu būvnoteikumi, pie kuriem Ekonomikas ministrija (EM) patlaban strādā kopā ar Satiksmes ministriju.

Jaunais būvniecības regulējums skaidri nosaka pienākumu un atbildību sadalījumu starp būvniecībā iesaistītajām pusēm, precīzi definē kontrolējošo institūciju pienākumus un atbildību būvniecības procesa uzraudzībā, kā arī dod iespēju iedzīvotajiem savlaicīgi iepazīties un iesaistīties sev tuvumā plānoto būvniecības projektu īstenošanā.

Atšķirībā no iepriekšējā būvniecības procesa jaunais regulējums paredz, ka būvatļauja tiek izsniegta, pamatojoties uz būvniecības ieceres iesniegumu un būvprojektu minimālā sastāvā pirms projektēšanas darbu uzsākšanas, tādējādi lēmumu par būvniecības apstrīdēšanu pārceļot uz būvniecības procesa stadijas pašu sākumu. Lēmuma pārcelšana uz būvniecības procesa sākumu pasūtītājam palīdzēs novērst pārmērīgu zaudējumu risku.

Tāpat jaunais būvniecības process paredz būvvaldei pieņemt vienu lēmumu izsniegt būvatļauju līdzšinējo trīs lēmumu vietā (plānošanas un arhitektūras izdevuma izsniegšana, būvprojekta akcepts, būvatļaujas izdošana), līdz pasūtītājam ir tiesības uzsākt būvdarbus.

Jaunā kārtība paredz efektīvu mehānismu un instrumentus būvniecības pārkāpumu likvidēšanai, kā arī dod instrumentus ekspluatācijā nodotu būvju drošuma uzraudzībai.

Lai skaidrotu jauno būvniecības regulējumu, EM sākusi semināru ciklu reģionos.

Iesakām:   Apskati šī mēneša īpašo piedāvājumu projektu PRIEDES šeit

Durvis ver "Ezerparka Nami "– jauns, kvalitatīvs dzīvojamais komplekss

19.09.2014

alt

Aspazijas mājā iegulda miljonus

19.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu