Ārvalstu eksperti piedāvājuši risinājumus vairāku Rīgas ūdensobjektu attīstīšanai

Šonedēļ Rīgā notikušajā starptautiskajā Union of the Baltic Cities (UBC) seminārā ārvalstu pilsētplānošanas eksperti piedāvāja risinājumus trim Rīgas ūdensobjektiem - Kīleveina grāvim, Zunda kanālam un Rīgas salām - Lucavsalai un Zaķusalai, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Risinājumus prezentēja semināra noslēgumā pēc iepazīšanās ar Rīgas pieredzi, lai piedāvātu idejas jaunā Rīgas teritorijas plānojuma risinājumiem ūdensmalu teritorijās. Risinājumus izstrādāja dalībnieki no desmit Baltijas jūras reģiona valstu 28 pilsētām.

Darba grupas, kas strādāja ar Kīleveina grāvi un tam pieguļošo teritoriju attīstību, kā prioritāti izvirzīja nepieciešamību attīrīt grāvja grunti no smagajiem metāliem un naftas produktiem, kā arī novērst tālāku ūdens objekta piesārņošanu. Plānotāji piedāvāja Kīleveina grāvi intensīvāk izmantot lietus ūdens savākšanai no blakus teritorijām, tādējādi palīdzot nodrošināt pietiekami augstu ūdens līmeni un caurteci. Lai to būtu iespējams īstenot, ir nepieciešams mainīt faktisko zemes izmantošanu un attīrīt piesārņotās teritorijas grāvja krastos, kā arī īstenošanā pielietot dabīgās ūdens attīrīšanas sistēmas.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar UBC Pilsētplānošanas komisiju un Vides komisiju semināru veltīja tēmai "Urban streams" jeb ūdensobjekti kā nozīmīgs resurss pilsētvidē. Eksperti apskatīja ūdensobjektu rekreācijas, estētisko un ekoloģisko potenciālu, ņemot vērā gan klimata pārmaiņas, plūdu draudus un ilgtspējīgu lietus ūdens apsaimniekošanu pilsētā, gan publiskās piekļuves veicināšanu un teritoriju attīstības principus ūdensmalās.

Grupas, kas skatīja Zunda kanāla attīstību, savos piedāvājumos uzsvēra, ka kanāla un tā krastu iedzīvināšana ir cieši saistīta ar Ķīpsalas attīstības plāniem, aicinot vairāk domāt par apbūves un izmantošanas dažādošanu kanāla krastos. Novērtējot salā jau esošos kontrastus kā tās lielāko vērtību, darba grupas uzsvēra nepieciešamību saglabāt salas dažādību - restaurētos vēsturiskos mājokļus, darījumu apbūvi un ostas "nenopulēto šarmu", kas saglabājies Ķīpsalas salas ziemeļu daļā.

Pētot Lucavsalu un Zaķusalu, darba grupas dalībnieki norādīja uz salas ekoloģisko nozīmību, piedāvājot maksimāli saglabāt salu rekreācijas potenciālu un publiskumu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Dzintars Balodis norāda, ka pašvaldības mērķis ir Rīgas pilsētas līdzsvarota un ilgtspējīga attīstība, kas veidota, ņemot vērā arī starptautisko sadarbību un profesionālās pieredzes apmaiņu, tāpēc ir svarīgi, ka UBC Pilsētplānošanas komisijas un Vides komisijas seminārs Rīgā notiek laikā, kad noris aktīvs darbs pie jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes.

Baltijas pilsētu savienība ir brīvprātīga un reprezentatīva nevalstiska organizācija, kurā piedalās Dānija, Zviedrija, Somija, Vācija, Norvēģija, Polija, Igaunija, Lietuva, Latvija un Krievija, kuras pārstāvētas ar vairāk nekā 100 pilsētām, no kurām Latviju pārstāv Rīga, Cēsis, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja un Tukums.

Savā darbībā UBC balstās uz ilgtspējīgas pilsētvides attīstības principiem, sekmējot dalībvalstu centienus sasniegt augstāku dzīves kvalitāti, veicinot Baltijas jūras reģiona dinamisku, konkurētspējīgu un plaukstošu attīstību, kā arī aizstāvot reģiona un dalībvalstu intereses nacionālā un Eiropas līmeņa lēmumu pieņemšanā.

Iesakām:   Apskati šī mēneša īpašo piedāvājumu projektu PRIEDES šeit

Priekšvēlēšanu retorika maldina vēlētājus

19.09.2014

VZD: Izpildīts pēdējais zemes reformas uzdevums laukos; īpašuma tiesības atzītas 964 personām

22.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts