Atkritumu apsaimniekotājs: Tiešie norēķini daudzdzīvokļu namos par atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem nav izdevīgi

Tiešie norēķini daudzdzīvokļu namos par atkritumu apsaimniekošanu nav ekonomiski izdevīgākais risinājumus iedzīvotājiem, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia Vide" valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte.

Viņa skaidro, ka iespēju daudzdzīvokļu namos dzīvokļu īpašniekiem izvēlēties tiešos norēķinus ar pakalpojumu sniedzējiem, nevis veikt tos kopīgi ar citiem komunālajiem pakalpojumiem ar pārvaldnieka starpniecību, paredz pagājušā gada nogalē pieņemtie grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā.

Grozījumi attiecas uz norēķinu kārtību par jau saņemtajiem pakalpojumiem, nevis pakalpojumu saņemšanas līgumu, atzīmē Saulīte. Tāpēc dzīvokļu īpašniekiem arī gadījumos, ja tie vēlēsies veikt tiešos norēķinus, būs jānoslēdz kopīgs līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par pakalpojumu saņemšanu.

Šajā gadījumā tikai viens iedzīvotājs nevar noslēgt līgumu par tiešajiem norēķiniem ar atkritumu apsaimniekotāju, jo par šādu norēķinu kārtību ir jāvienojas dzīvokļu īpašnieku vairākumam atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajai kārtībai. Tāpat, izvēloties tiešos norēķinus, dzīvokļu īpašniekiem būtu jāvienojas, kā starp iedzīvotājiem tiks sadalītas izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, stāsta Saulīte.

Savukārt šādas kārtības ekonomiskais neizdevīgums iedzīvotājiem ir skaidrojams ar to, ka šādas norēķinu kārtības uzturēšanas, administrēšanas un apkalpošanas izmaksas var pārsniegt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, kas patlaban vidēji veido pāris eiro mēnesī.

"Izmaksas varētu pieaugt, jo, lai ieviestu tiešo norēķinu kārtību praksē, ir nepieciešamas salīdzinoši plašas izmaiņas klientu datubāzēs un grāmatvedības sistēmās, jāparedz izdevumi parādu piedziņai, kā arī būtu jāveic ieguldījumi atkritumu konteineru tehniskā pielāgošanā, kas spētu fiksēt katra dzīvokļa īpašnieka radīto sadzīves atkritumu apjomu. Tāpat būtu jānodrošina, ka izbērt atkritumus konteineros var tikai tie dzīvokļu īpašnieki, kas par pakalpojumu ir norēķinājušies," skaidro Saulīte.

Tiesa, viņa neprecizē, cik lielas varētu būt izmaksas pēc tiešo norēķinu kārtības ieviešanas.

"Eco Baltia Vide" valdes priekšsēdētāja arī atzīmē, ka patlaban daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumos tiešie norēķini nav aktuāli. "Pie mums pagaidām nav vērsušies dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pilnvarotie pārstāvji, kas vēlētos mainīt esošo norēķinu kārtību uz tiešajiem norēķiniem."

Kā ziņots, "Eco Baltia vides" neto apgrozījums 2013.gadā sasniedzis 7,68 miljonus eiro, kas ir trīs reizes lielāks nekā 2012.gadā. Uzņēmums 2013.gadā strādājis ar vairāk nekā 227 000 eiro peļņu.

SIA "Eco Baltia vide", kas līdz 2013.gada 27.martam darbojās ar nosaukumu SIA "Jūrmalas ATU", dibināta 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 203 470 eiro.

"Eco Baltia vide" ietilpst "Eco Baltia grupā", kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

Aicinām uz atvērto durvju dienām Juglā!

22.09.2014

alt

Ministri neatbalsta VARAM priekšlikumus par būvniecības ieceru vērtēšanu publiskajos ūdeņos

22.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā