Atkritumu apsaimniekotājs: Tiešie norēķini daudzdzīvokļu namos par atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem nav izdevīgi

Tiešie norēķini daudzdzīvokļu namos par atkritumu apsaimniekošanu nav ekonomiski izdevīgākais risinājumus iedzīvotājiem, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia Vide" valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte.

Viņa skaidro, ka iespēju daudzdzīvokļu namos dzīvokļu īpašniekiem izvēlēties tiešos norēķinus ar pakalpojumu sniedzējiem, nevis veikt tos kopīgi ar citiem komunālajiem pakalpojumiem ar pārvaldnieka starpniecību, paredz pagājušā gada nogalē pieņemtie grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā.

Grozījumi attiecas uz norēķinu kārtību par jau saņemtajiem pakalpojumiem, nevis pakalpojumu saņemšanas līgumu, atzīmē Saulīte. Tāpēc dzīvokļu īpašniekiem arī gadījumos, ja tie vēlēsies veikt tiešos norēķinus, būs jānoslēdz kopīgs līgums ar atkritumu apsaimniekotāju par pakalpojumu saņemšanu.

Šajā gadījumā tikai viens iedzīvotājs nevar noslēgt līgumu par tiešajiem norēķiniem ar atkritumu apsaimniekotāju, jo par šādu norēķinu kārtību ir jāvienojas dzīvokļu īpašnieku vairākumam atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajai kārtībai. Tāpat, izvēloties tiešos norēķinus, dzīvokļu īpašniekiem būtu jāvienojas, kā starp iedzīvotājiem tiks sadalītas izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, stāsta Saulīte.

Savukārt šādas kārtības ekonomiskais neizdevīgums iedzīvotājiem ir skaidrojams ar to, ka šādas norēķinu kārtības uzturēšanas, administrēšanas un apkalpošanas izmaksas var pārsniegt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, kas patlaban vidēji veido pāris eiro mēnesī.

"Izmaksas varētu pieaugt, jo, lai ieviestu tiešo norēķinu kārtību praksē, ir nepieciešamas salīdzinoši plašas izmaiņas klientu datubāzēs un grāmatvedības sistēmās, jāparedz izdevumi parādu piedziņai, kā arī būtu jāveic ieguldījumi atkritumu konteineru tehniskā pielāgošanā, kas spētu fiksēt katra dzīvokļa īpašnieka radīto sadzīves atkritumu apjomu. Tāpat būtu jānodrošina, ka izbērt atkritumus konteineros var tikai tie dzīvokļu īpašnieki, kas par pakalpojumu ir norēķinājušies," skaidro Saulīte.

Tiesa, viņa neprecizē, cik lielas varētu būt izmaksas pēc tiešo norēķinu kārtības ieviešanas.

"Eco Baltia Vide" valdes priekšsēdētāja arī atzīmē, ka patlaban daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumos tiešie norēķini nav aktuāli. "Pie mums pagaidām nav vērsušies dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku pilnvarotie pārstāvji, kas vēlētos mainīt esošo norēķinu kārtību uz tiešajiem norēķiniem."

Kā ziņots, "Eco Baltia vides" neto apgrozījums 2013.gadā sasniedzis 7,68 miljonus eiro, kas ir trīs reizes lielāks nekā 2012.gadā. Uzņēmums 2013.gadā strādājis ar vairāk nekā 227 000 eiro peļņu.

SIA "Eco Baltia vide", kas līdz 2013.gada 27.martam darbojās ar nosaukumu SIA "Jūrmalas ATU", dibināta 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 203 470 eiro.

"Eco Baltia vide" ietilpst "Eco Baltia grupā", kas pēc apgrozījuma ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no savākšanas un šķirošanas līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

Aicinām uz atvērto durvju dienām Juglā!

22.09.2014

alt

Ministri neatbalsta VARAM priekšlikumus par būvniecības ieceru vērtēšanu publiskajos ūdeņos

22.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus