Kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā Baltijā pirmajā pusgadā pārsniedza 385 miljonus eiro

Lietuva šobrīd ieņem vadošo pozīciju komerciālā nekustamā īpašuma investīciju apjoma ziņā ar vairāk kā  158 milj. eiro ieguldījumiem. Lietuvai seko Latvija ar 127,2 milj. eiro un Igaunija ar 100milj. eiro. Salīdzinājumā ar 2013.gada 1.pusgadu 472 milj. eiro rādītāju, investīciju apjoms ir samazinājies par 18%.

Pērn novērotā tendence pieaugt pieprasījumam par portfeļu darījumiem, kas kopējā investīciju apjomā  sastādīja 30% un viena vidēja darījuma lielums bija 4,0- 4,1 milj. eiro, tad šogad vidējais darījuma lielums ir 2,5-2,7 milj.eiro. Toties, salīdzinot ar pagājušo gadu, darījumu skaits ir palielinājies par 34 %. Biroju segmentā investīcijas ir visaktīvākās, ko apstiprina arī šī gada lielākais darījums Lietuvā, kad.  Investīciju fonds East Capital par 61,6 miljoniem eiro iegādājās lielāko biznesa centru Viļņā (Vilnius Business Harbor, ar kopējo iznomājamo platību 28 400 kv.m). Pie biroju segmenta darījumiem vēl nepieciešams pieminēt četru biroju ēku kompleksu Viļņā (kopējā platība 29 600kv.m ), ko iegādājās Nordic and Baltic Property Group par 17, 4 miljoniem eiro. Pie lielākajiem darījumiem Rīgā,  kas notika otrā pusgada sākumā un tāpēc nav iekļauti pirmā pusgada statistikā var minēt, ka Eften Capital iegādājās “Nordic Technology Park” par 20 milj. eiro, tirdzniecības centra Damme pārdošana, kā arī darījums,  kur par  vairāk nekā par 10, 5 milj. eiro LNK Group iegādājās biroju ēku Rīgā,  Jāņa Daliņa ielā 15, kas turpmāk sauksies par LNK Centre. Aktīvākie investori Baltijas valstīs ir no Skandināvijas, NVS valstīm un Krievijas, kā arī Baltijas līmeņa tirgus spēlētāji. Lielāko daļu darījumu, kas pārsniedz 3 miljonus eiro, noslēdza Baltijas līmeņa investori un citu valstu investīciju fondi, kuriem šajās valstīs ir pārstāvniecības. Aktīvākie tirgus dalībnieki pirmajā pusgadā bija East Capital, EfTEN Capital un Capital Mill, sastādot 25 % no kopējā investīciju apgrozījuma. Colliers International eksperti prognozē, ka investoru interese par kvalitatīviem stabilas naudas plūsmas komercīpašumiem nākamajā pusgadā turpināsies. 

Jau trešo gadu pēc kārtas Rīgā notiks nekustamā īpašuma investīcijām veltīta konference “Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2014”, kurā tiks runāts par tendencēm un arī to, kādēļ ir vērts investēt Baltijas valstīs, tostarp  Latvijā. Būs iespēja satikt nekustamā īpašuma speciālistus, nozares ekspertus un investorus, kā arī dalīties pieredzē par nekustamā īpašuma tendencēm un aktualitātēm nākotnē. Piedalīsies  tādi eksperti kā  “Northern Horizon Capital ” valdes priekšsēdētājs Lars Ohnemus, “Prudentia” valdes loceklis Ģirts Rungainis, “New Agenda Partners” vadošais partneris Egil Bauer Nielsen, SORAINEN partneris Ģirts Rūda, Colliers International reģionālais izpētes departamenta direktors Damian Harrington, vecākais viceprezidents biznesa vadībā no “Hacket Group” Tom Olavi Bangemann.

Konferenci organizē pilna servisa pasākumu organizēšanas uzņēmums IDEA HOUSE events sadarbībā ar starptautisko nekustamā īpašuma konsultantu kompāniju Colliers International un pasākuma galvenajiem partneriem ABLV Banku A/S, SEB Banku un vienu no vadošajiem advokātu birojiem SORAINEN, kā arī attīstītājs  HANNER.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

 

 

Ministri neatbalsta VARAM priekšlikumus par būvniecības ieceru vērtēšanu publiskajos ūdeņos

22.09.2014

Lidostā "Rīga" sākti būvdarbi pasažieru termināļa paplašināšanai

23.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā