Izsludināts konkurss Latvijas paviljona būvniecībai izstādē "Expo 2015" Milānā

Ekonomikas ministrija (EM) izsludinājusi iepirkuma konkursu Latvijas paviljona būvniecībai pasaules lielākajā starptautiskajā izstādē World Expo 2015, informē EM.

Šī gada septembra sākumā "Expo" Milānas birojs apstiprinājis Latvijas paviljona tehniskā projekta atbilstību Itālijas un "Expo" normatīvu prasībām, noslēdzot projektēšanas posmu.

Būvniecības iepirkuma pirmajā kārtā kandidāti tiek aicināti līdz 30.septembrim iesniegt kvalifikācijas dokumentus. Kandidātiem, kuri būs izturējuši kvalifikācijas pārbaudi, pasūtītājs nosūtīs uzaicinājumu iesniegt piedāvājumu, informē EM.

"World Expo" izstāde notiek ik pēc pieciem gadiem ikreiz atšķirīgā valstī. 2015.gadā izstāde noritēs Milānā no 1.maija līdz 31.oktobrim. Izstādes pamattēma būs "Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei".

Latvijas ekspozīcijas starptautiskais sauklis "Latvia - Nature Inside" atspoguļos Latvijas izvēlēto apakštēmu "Pārtika un kultūra labākam dzīvesveidam". Paviljona ekspozīcijas mērķis ir stiprināt Latvijas kā spēcīgas un ekoloģiski tīras, kultūras tradīcijām bagātas un ilgtspējīgas valsts tēlu.

Latvijas paviljona ēka veidota kā kupls, zaļojošs ozols ar plašu atvērto ekspozīcijas telpu zem koka lapotnes. Trīs stāvu ēka ietver pastāvīgās ekspozīcijas telpas divos paviljona stāvos, tajā skaitā, "slow-food" uzkodu bāru un Latvijas pārtikas un nepārtikas suvenīru veikalu. Paviljona trešajā stāvā jeb lapotnē tiks izvietotas konferenču un tikšanos telpas.

Paviljona idejas un arhitektoniskās koncepcijas autori ir 2012.gada Latvijas arhitektūras gada balvas ieguvēji, arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa ("MADE arhitekti") un mākslinieks Rolands Pēterkops ("Mareunrol's"). Par paviljona vadību un saturu atbild "Positivus Event". Radošajā komandā strādā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, mākslinieks Pēterkops, video mākslinieks un režisors Roberts Rubīns, jauno mediju mākslinieks Voldemārs Johansons, tēlnieks Dainis Pundurs un citi.

Izsludinātais būvniecības līgums ietver Latvijas paviljona celtniecību uz jau izbūvētiem pamatiem, apsaimniekošanu izstādes laikā un demontāžu pēc izstādes. Iepirkums tiek veikts, piemērojot paātrināta slēgtā konkursa procedūru, kas pamatota ar īsajiem objekta būvniecības termiņiem. Paviljonam jābūt nodotam ekspluatācijā vēlākais līdz 2015.gada 31.martam.

Informatīvā sanāksme par Latvijas dalību izstādē un paviljona būvniecību notiks ceturtdien, 25.septembrī plkst. 11 EM 506.telpā, Brīvības ielā 55, Rīgā.

Iesakām: Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

Lidostā "Rīga" sākti būvdarbi pasažieru termināļa paplašināšanai

23.09.2014

alt

“Latio” rīkotās akcijas “Atvērtā māja” laikā īpašums Mārupē pieejams ar 30 tūkstošu eiro lielu atlaidi

23.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām