DOMESPACE- Dzīve un māja kustībā

Un tomēr viņa griežas! šo Galileo Galileja frāzi, ko slavenais zinātnieks reiz esot teicis, runājot par faktu, ka mūsu planēta Zeme kustas ap Sauli un nevis otrādi, mūsdienās varam droši attiecināt uz Domespace rotejošām mājām. Unikālās Domespace ēkas pārsteidz ne tikai ar savu netradicionālo formu un vizuālo izskatu, bet arī ar pārdomātajām tehnoloģijām, kas ļauj mājai kustēties līdzi saulei. 

Meklējot ideālo formu, franču  arhitekts Patriks Marsilli (Patrick Marsilli), iedvesmojoties no dabas, planētu kustības, baznīcu un katedrāļu  arhitektūras, pirmo rotējošo eko kupolmāju radīja jau 1988. gadā. Lai gan pagājuši 26 gadi kopš pirmās kupolmājas radīšanas, pamatideja un Domespace būtība nav zudusi, gluži pretēji – tā aizvien vairāk kļūst aktuāla visā pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā. Līdzīgi kā ar citām lietām, kas apsteigušas laiku, tikai beidzot cilvēki sāk novērtēt Patrika Marsilli radīto māju unikālo dizainu, bet jo īpaši priekšrocības, ko paver dzīvošana Domespace mājā!

Domespace koncepts piedāvā radīt „ārpus kastes” dzīves vidi iekļaujoties dabā, bet tai pašā laikā saglabājot visus cilvēkam tik pierastos un dzīvei nepieciešamos komforta elementus. Vēl harmoniskāku, dabiskāku un tajā pašā laikā arī ekoloģiski ekonomiskāku vidi grūti iedomāties. No kā gan izriet šie skaļie apgalvojumi? 

Domespace  māju ražošanas un būvniecības procesā tiek izmantoti no atjaunojamiem dabas resursiem iegūti materiāli, kā, piemēram, nesošās konstrukcijas izgatavotas no FSC sertificēta līmēta koka elementiem; jumta apšuvums- no Kanādas sarkanā ciedra šindeļiem jeb lubiņām, bet par siltināšanas materiāliem kalpo korķa koka miza, ko iegūst no Portugāles Korķa ozola mizas- kokus nenocērtot, izmantojot to gan ārsienu siltināšanā, gan iekšsienu skaņas izolācijā. Protams, iekšsienu apšuvums, grīdas, starpsienu konstrukcijas un pārsegumi arī tiek izgatavoti no koka un kokšķiedru materiāliem. Domespace kupolmāja ir ne tikai unikāls arhitektūras izgudrojums tās formas, izturības, gaišuma un izcilā telpas izmantojuma dēļ. Mājas pamatos iebūvētais rotējošais mehānisms sniedz iespēju sekot Saules kustībai visas dienas laikā, tādējādi piepildot dzīvojamās telpas ar nepārtrauktu saules gaismu, kā arī, izmantojot šo mūžīgās enerģijas avotu, kā apkures un ūdens sildīšanas sistēmu. Ātrākais Domespace mājas kustības ātrums, ko iespējams iestatīt ar pults palīdzību ir 360° 2- 3 minūšu laikā, lēnākais - 2 centimetri minūtes laikā, ko pat grūti pamanīt ar aci! 

Kāds gan no tā labums?

Patriks Marsilli uz šo jautājumu atbild sekojoši:

„Vai Jūs varat iedomāties, kādas priekšrocības dod māja, kuru var pagriezt? Kad Latvijā ir karsti? – Tikai trīs nedēļas Jūlijā! Ja ārā ir perfekts laiks - saule, siltums, vasara - mēs mostamies, redzot austam sauli vai vakariņojot vērojam kā saule riet! Kļūst par karstu, pagriežam ēkas atvērto pusi uz ziemeļiem un saule mūs vairs nekarsē! Bet vējainā, kaut saulainā laikā? Cik patīkami uzturēties ārā tad? Ne ko darīt! Nospiežam pogu uz pults, pagriežam māju uz aizvēja pusi, izliekam uz terasveida balkona atpūtas krēslus un baudām dienu aizvējā!”

Pirms 15 gadiem Domespace mājas varēja aplūkot tikai Rietumfrancijā, taču, ņemot vērā aizvien pieaugošo pieprasījumu pēc šāda veida celtnēm, šobrīd tās ir pieejamas visā pasaulē, sākot ar Šveici, Nīderlandi, Vāciju un Itāliju līdz pat Taivānai, Jaunzēlandei, Čīlei, ASV un Krievijai. Īpaši strauji pieprasījums pēc Domespace mājām ir pieaudzis pēdejo piecu gadu laikā, un, iespējams, pavisam drīz arī mēs varēsim baudīt kupolmāju sniegtās priekšrocības un dzīvot harmonijā ar dabu. Pirmo rotejošo māju Latvijā Domespace Baltic plānots uzbūvēt 2015. gadā. 

Viens no Domespace Baltic – Domespace International pārstāvja Latvijā – vadmotīviem ir vēlme piedāvāt „ārpus kastes” dzīvojamo vidi, katram radoši un zaļi domājošam cilvēkam, ļaujot izpausties un dzīvot vidē, kas paplašina apvāršņus.

Vairāk par Domespace eko kupolmājām var uzzināt :

https://www.facebook.com/DomespaceBaltic

http://www.domespace.com/en/home

http://www.domespace.ru/

Apskati Domespace galeriju šeit!

“Latio” rīkotās akcijas “Atvērtā māja” laikā īpašums Mārupē pieejams ar 30 tūkstošu eiro lielu atlaidi

23.09.2014

alt

ARS sāk miljonu projektu, grausts pārtaps par privāto daudzprofilu slimnīcu

24.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā