ARS sāk miljonu projektu, grausts pārtaps par privāto daudzprofilu slimnīcu

Oktobrī tiks sākti renovācijas darbi bijušajā Sarkanā Krusta slimnīcas ēkā Rīgā, Jāņa Asara ielā 3. Plānots, ka pavasarī tur durvis vērs Medicīnas sabiedrības ARS Agrīnās vēža diagnostikas un personalizētās medicīnas centrs. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

To šodien pasākumā, kas notika ēkā pirms pārbūves sākšanas, pastāstīja SIA Medicīnas sabiedrības ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons. Tiek pieļauta iespēja ar laiku šī projekta attīstīšanai piesaistīt investoru.

Objekta īpašnieks ir SIA Medicīnas sabiedrība ARS. Ēka būvēta 1912. gadā un izmantota kā slimnīca, taču pēdējos gados stāvējusi tukša. Tā ir arhitektūras piemineklis.

Šis projekts būšot pirmā privātā daudzprofilu slimnīca, kas Latvijā no jauna izveidota kopš neatkarības atjaunošanas. Rekonstrukcijas darbus paredzēts veikt trīs kārtās. Objektu pilnībā pabeigt plānots trīs līdz četru gadu laikā. Pirmais tiks atjaunots slimnīcas fasādes korpuss. Tuvāko mēnešu laikā visos tā stāvos tiks nomainītas nesošās konstrukcijas, kā arī pilnībā izbūvēts 750 m2 plašais pirmais stāvs. Tur plānots apmeklētājiem atvērt Agrīnās vēža diagnostikas un personalizētās medicīnas centru.

Nākamajos etapos plānota operāciju bloka, ambulatoro un stacionāro nodaļu izbūve.

«Pēc vairāku gadu darba, ko paildzināja gan ekonomiskā situācija valstī, gan ēkas unikālais statuss un tās tehniski sarežģītā uzbūve, beidzot esam nonākuši būvniecības fāzē. Esam iecerējuši, ka pirmās kārtas būvniecības darbi ilgs piecus mēnešus un aprīlī varēsim pacientiem nodot jaunizveidoto centru,» sacīja M. Andersons.

Projekta pirmās kārtas realizācijā kopumā tiks ieguldīti 6,5 miljoni eiro, no kuriem 2,7 miljoni eiro novirzīti būvniecībai, bet 3,8 miljoni - iekārtu un aprīkojuma iegādei. Saskaņā ar pašreizējām aplēsēm 1. kārtas investīcijas varētu atpelnīties aptuveni 7 gadu laikā. Projektu finansē Swedbank, iekārtu iegādei piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda LIAA administrētās programmas Augstas pievienotās vērtības investīcijas līdzfinansējums 1,28 milj. eiro apmērā, kā arī Latvijas Garantiju aģentūras atbalsts.

M. Andersons norādīja, ka ārstniecības iestādes mērķauditorija būs vidusšķira - tikšot ievērota līdzšinējā cenu politika, taču pauda pārliecību, ka līdz ar jaunās slimnīcas atvēršanu izdosies veicināt arī medicīnas eksportu.

Projekta pasūtītājs ir SIA Medicīnas sabiedrība ARS, bet būvdarbi uzticēti SIA Selva Būve. Jaunās slimnīcas ēkas rekonstrukcijas projekta vadību un arhitektūras daļu īsteno SIA PUNA  arhitekti, būvkonstrukciju sadaļu izstrādājis Celmiņa būvkonstrukciju projektēšanas birojs, piesaistīti speciālisti no SIA EFIKO, SIA A. Ābeles birojs, SIA UMT, SIA Labie koki, būvuzraudzību nodrošina SIA Forma 2.

Iecerēts, ka esošās ARS telpas Skolas ielā 5 tiks saglabātas kā ambulatorā daļa, savukārt slimnīcā Jāņa Asara ielā 3 tiks koncentrēti dienas stacionāra un stacionāra pakalpojumi.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

DOMESPACE- Dzīve un māja kustībā

24.09.2014

alt

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar savu mājokli

24.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus