Valsts kanceleja saņēmusi vairākus ziņojumus par iespējamiem pārkāpumiem būvniecībā

Valsts kancelejas izveidotajā mājaslapā "Mazaksslogs.gov.lv" ir saņemti vairāki iedzīvotāju ziņojumi par iespējamiem pārkāpumiem vai nepilnībām būvniecības jomā.

Kāds Madonas novada Dzelzavas pagasta iedzīvotājs sūdzas par iespējami nelikumīgi uzbūvētu pirts ēku mazdārziņu rajonā. Informācijas sniedzējs pieļauj, ka pašvaldība par šīs ēkas esamību zina, jo tā atrodas blakus ugunsdzēsības dīķim. Valsts kanceleja ziņotāju informējusi, ka situācijas apraksts ir nosūtīts Madonas novada būvvaldei ar lūgumu apsekot teritoriju un pārbaudīt iespējami nelikumīgo būvniecību.

Kāda māmiņa no Rīgas vērsusies Valsts kancelejā, jo nobažījusies par Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" ēkas tehnisko stāvokli. Dienā, kad devusies turp parakstīt līgumu par bērna izglītošanu, viņa secinājusi, ka iekštelpas ir sliktā stāvoklī. Savukārt uz jautājumu, vai ir plānota ēkas renovācija, saņemta atbilde, ka tam nav finanšu līdzekļu. Ņemot vērā, ka pirmsskolas izglītības iestādes ir paaugstināta riska objekti, Valsts kanceleja informāciju nosūtījusi ne tikai Rīgas pašvaldībai, bet arī Veselības inspekcijai.

Savukārt kāds cits Rīgas iedzīvotājs sūdzējies par būvdarbu veikšanu Aleksandra Čaka ielas 31.nama ceturtajā un piektajā stāvā, kas notiekot bez būvatļaujas un ekspertu atzinuma. Iedzīvotājs novērojis, ka būvdarbu rezultātā viņa īrētajā dzīvoklī griestos un sienās parādījušās plaisas, kā arī birst apmetums. Arī šī informācija ir pārsūtīta Rīgas pilsētas būvvaldei izvērtēšanai.

Par iespējamu patvaļīgu būvniecību un vides piesārņošanu Dobelē, Kooperācijas ielā 14, ir satraucies kāds dobelnieks. Viņš norāda, ka Dobeles būvvalde ignorē viņa sagatavoto iesniegumu, un ir pārliecināts, ka iepriekš Dobeles novada būvvalde šai būvei akceptēja tehnisko projektu ar pievienotām viltotām dokumentu kopijām, lai legalizētu patvaļīgo būvniecību. Kā risinājumu viņš iesaka izvērtēt Dobeles novada būvvaldes vadības rīcību. Valsts kanceleja atbildējusi, ka informācija ir nosūtīta Dobeles novada pašvaldības būvvaldei nekustamā īpašuma apsekošanai, objektā notiekošās būvniecības tiesiskuma izvērtēšanai un atbildes sniegšanai. Tāpat Dobeles novada pašvaldības būvvaldei lūgts noskaidrot, vai nekustamajā īpašumā notiek viens vai divi būvniecības procesi.

Kādai iedzīvotājai satraukumu radījusi, viņasprāt, nedrošā situācija Rīgas Dzemdību namā, proti, uz nama jumta uzstādīti gaisa dzesētāji, kas, viņasprāt, rada apdraudējumu ēkas konstrukcijām. Valsts kanceleja gan sniegusi atbildi, ka ir veikta 7.stāva apsekošana un atzinumā norādīts, ka nedrošuma pazīmes un patvaļīga būvniecība nav konstatēta.

Jau ziņots, ka Valsts kanceleja mājaslapā "Mazakslogs.gov.lv" aicina iedzīvotājus ziņot ne tikai par administratīvā sloga problēmām valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēs, bet arī par dažādām nepilnībām un iespējamām nelikumībām būvniecībā.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

“Latio” jauno mājokļu ekskursijas turpmāk notiks sestdienās

26.09.2014

Izsolē pārdos auto centra "Latbema" nekustamo īpašumu pusmiljona eiro vērtībā

26.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus