Augustā rekordliels TUA pieteikumu skaits

Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) līdz šī gada 1. septembrim, kad spēkā stājās Imigrācijas likuma grozījumi, kopumā saņēma 1781 pieteikumu ar lūgtumu piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) 4148 nerezidentiem, kas ir par 53% vairāk kā pērn šajā pašā laika periodā. Novērots, ka visvairāk pieteikumu saņemts augustā (349), kas skaidri norādīja uz nerezidentu vēlmi iegūt TUA Latvijā vēl pirms nekustamā īpašuma pirkuma summas minimālā sliekšņa paaugstināšanas, informē ARCO REAL ESTATE starptautiskās nodaļas vadītāja Oļesja Bogodistaja.

Termiņuzturēšanos Latvijā šogad lūguši Krievijas Federācijas (2798), Ķīnas Tautas Republikas (478), Ukrainas (353), Uzbekistānas (144) un Baltkrievijas (81) pilsoņi. Mazāks pieteikumu skaits raksturoja tādas valstis kā Azerbaidžanu (72), Kazahstānu (58), Libānu (17) un Izraēlu (14), liecina PMLP statistikas dati.

"Lai iegūtu TUA, joprojām pārliecinoši dominē nerezidentu investīcijas Latvijas nekustamo īpašumu jomā, līdz šī gada 1. septembrim sasniedzot 272 miljonus eiro, kamēr Latvijas banku subordinētajā kapitālā ieguldīti 27 miljoni eiro, bet kapitālsabiedrībās - 8 miljoni eiro," PMLP datus komentē O. Bogodistaja, piebilstot, ka nekustamo īpašumu nozarei programmas ietvaros piesaistīti gandrīz 932 miljoni eiro.

Lai gan ARCO REAL ESTATE pārstāve atturas no prognozēm par notiekošo pēc grozījumu stāšanās spēkā, tomēr tiek pieļauts, ka nerezidentu interesi jaunais minimālais pirkuma summas slieksnis būtiski neietekmēs, tā kā septembra pirmajā pusē nerezidentu interese par Latvijas nekustamajiem īpašumiem nav mazinājusies un saglabājusies pavasara līmenī. Cenu diapazonā ap 143 000 - 150 000 EUR nerezidentiem dažkārt nebija ko piedāvāt, tādēļ pircēji bieži vien pirka divus īpašumus, sasniedzot TUA iegūšanas nosacījumiem atbilstošu kopējo pirkuma summu, vai palielināja budžetu līdz 180 000 – 200 000 EUR, kur nekustamo īpašumu piedāvājums bija plašāks, izceļ O. Bogodistaja.

Nekustamo īpašumu tirgū pirms likuma grozījumu stāšanās spēkā bija novēroti arī objekti par 143 000 – 160 000 EUR, kuru cena bija mākslīgi palielināta. Ņemot vērā, ka jauni grozījumi paredz, ka ir jāpērk viens objekts par minimālo pirkuma summu 250 000 EUR, pieprasītākie būs īpašumi cenu kategorijā ap 250 000 – 300 000 EUR, prognozē speciāliste.

Atgādinām, ka no 1. septembra Imigrācijas likuma grozījumi paredz nekustamo īpašumu minimālās pirkuma summas paaugstināšanu no 150 000 EUR līdz 250 000 EUR.

Iesakām:   Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

NCC Housing uzsāk dzīvojamās mājas Putnu ielā būvniecību

26.09.2014

alt
alt

Imigrācijas likuma grozījumu ietekme uz nekustmā īpašuma tirgu

26.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus