Imigrācijas likuma grozījumu ietekme uz nekustmā īpašuma tirgu

Ar savu viedokli par to, kāda ir nerezidentu aktivitāte un kā pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi ietekmēs nekustamā īpašuma tirgu, dalījās kompānijas Ekocentrs direktore Jeļena Kordževa

Kā Jūs komentētu šī brīža nerezidentu aktivitāti? Kāds segments un īpašumi ir vispieprasītākie nerezidentu vidū? Kas notiek ar nerezidentu iegādātajiem īpašumiem?  Kādi ir pamatkritēriji pēc kuriem nerezidenti izvēles īpašumu iegādei?

Nerezidentu aktivitāte aizvadītajā vasarā salīdzinājumā ar citiem laika posmiem bija augsta. Lielākā interese nerezidentu vidū bija vērojama par dzīvokļiem jaunajos projektos un renovētos namos Rīgā vai Jūrmalā, kā arī par jaunajiem projektiem, kas atrodas guļamrajonos. Mazāk interesējās par savrupmāju iegādi, visos gadījumos mūsu pircēji   priekšroku deva dzīvokļu iegādei. Tāpat interese bija par nekustamo īpašumu, kas paredzēts uzņēmējdarbības mērķiem (īres daudzdzīvokļu nami, viesnīcas). Aptuveni puse no visiem pircējiem nekustamo īpašumu iegādājušies privātai dzīvošanai vai ģimenes locekļiem, pārējā nerezidentu daļa - nekustamo īpašumu izīrē. Lēmuma kritēriji par nekustamā īpašuma iegādi ir vienkārši. Iegādājoties mājokli, vairākums vadījās pēc personīgiem iespaidiem. Priekšroka tika dota remontētiem un labiekārtotiem dzīvokļiem, ar skaistu skatu aiz loga. Attiecībā uz uzņēmējdarbībai paredzētiem objektiem- funkcionējošs un rentabls.

Kā Jūs komentētu cenu izmaiņas segmentā īpašumiem no 140 000- 250 000 pēc izmaiņām  likumdošanā? Un kā Jūs komentētu pieprasījuma izmaiņas?

Es domāju, ka būtiskas cenu izmaiņas nebūs. Iespējamas lokālas izmaiņas, lai pietuvinātu cenai, kas norādīta likumā- 250 000 eiro. Bet tikai tajos gadījumos, ja nekustamā īpašuma cena bija vairāk vai mazāk tuva šai cenai.

Manuprāt, cenu izmaiņas nav pārdomātas. Iespējams, cenu izmaiņu rezultātā nerezidentu pieprasījums īslaicīgi mazināsies, lai gan, ņemot vērā pieredzi, ne visi ārzemju pircēji, kas iegādājas nekustamo īpašumu Latvijā, dara to tikai dēļ uzturēšanās atļaujas. Līdz ar to daļa pircēju paliks.

Kādas izmaiņas Jūs prognozējiet Rīgas centra un Jūrmalas īpašumiem? Cenas, pieprasījums, piedāvājums.

Var paredzēt, ka objektu cenas, kas ir zemākas par 250 000 eiro, var tikt pakļautas korekcijai. Cena var samazināties, mainoties mērķauditorijai. Ja iepriekš pārdevējs vadījās pārdot ārzemju pircējam īpašumu par summmu, kas ir ne mazāka par 143 000 eiro, samazinoties ārzemju pircēju auditorijai, viņš būs spiests pielāgot cenu atbilstoši pirktspējīgai vietējai auditorijai.

Visticamāk piedāvājumu skaits būtiski nemainīsies, jo īpaši, ņemot vērā to, ka bankas pārdod savus īpašumus. Turklāt, kā rāda pieredze, bankas centīsies saglabāt cenas esošajā līmenī. Tas nozīmē to, ka ievērojams cenu kritums nenotiks. Iespējams vietējo cenu svārstības atseviškiem objektiem.

Iesakām: Apskati jaunākos un izdevīgākos privātmāju piedāvājumus šeit

Augustā rekordliels TUA pieteikumu skaits

26.09.2014

Par 4,07 miljoniem izsolīs Rīgas pašvaldības zemi pie lidostas

29.09.2014

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā